Komentārs par elektroenerģijas cenu 14.nedēļā


Iepriekšējā nedēļā visās Baltijas valstīs, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, elektroenerģijas cenas pieauga. Latvijas un Igaunijas tirdzniecības apgabalos nedēļas vidējā cena palielinājās par 7% līdz 21,99 EUR/MWh, savukārt Lietuvā pieaugums bija par 4% līdz 21,37 EUR/MWh. Cenu izmaiņas Baltijas valstīs ietekmēja neplānots atomelektrostacijas energobloka jaudas samazinājums Somijā, un šai valstī vidējā nedēļas cena pieauga par 55% līdz 20,32 EUR/MWh. Nord Pool sistēmas cena bija 5,37 EUR/MWh jeb par 16% zemāka nekā iepriekšējā nedēļā, ko noteica augsta hidroelektrostaciju izstrāde līdz ar hidroloģiskās bilances uzlabošanos Ziemeļvalstīs.         

Salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, Nord Pool reģionā patēriņš minimāli pieauga līdz 8 559 GWh, un izstrādes apjomi pieauga līdz 8 949 GWh.

Aizvadītājā nedēļā Baltijas valstīs kopējais elektroenerģijas patēriņš samazinājās par 1% līdz 510 GWh. Latvijā tas bija 136 GWh jeb par 1% zemāks nekā iepriekšējā nedēļā, Lietuvā tas samazinājās par 2% līdz 214 GWh, savukārt Igaunijā patēriņš pieauga par 1% līdz 160 GWh.

Pagājušajā nedēļā Baltijas valstīs kopējais saražotās elektroenerģijas apjoms pieauga par 4% līdz 264 GWh, salīdzinot ar iepriekšējās nedēļas izstrādi. Latvijā saražotās elektroenerģijas apjoms samazinājās par 18% līdz 103 GWh, Igaunijā ražošanas apjomi pieauga par 18% līdz 80 GWh, bet Lietuvā izstrāde bija 81 GWh jeb par 32% vairāk nekā iepriekšējā nedēļā.

Izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 76%, Igaunijā 50%, un Lietuvā 38%, bet Baltijas valstīs pagājušajā nedēļā tika saražoti 52% no reģionā patērētā elektroenerģijas apjoma.

Mājaslapā latvenergo.lv tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apliecināt savu piekrišanu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk