Komentārs par elektroenerģijas cenu 31.nedēļā


Iepriekšējā nedēļā elektroenerģijas cenas samazinājās visos Nord Pool tirdzniecības apgabalos, izņemot Somiju un Igauniju, kur nedēļas vidējās elektroenerģijas cenas pieauga. Latvijas un Lietuvas tirdzniecības apgabalos vidējā elektroenerģijas cena vienoti samazinājās par 1%, un tā sasniedza 30,41 EUR/MWh. Savukārt Igaunijas tirdzniecības apgabalā cena pieauga par 2% līdz 28,52 EUR/MWh. Nord Pool nedēļas vidējā sistēmas cena samazinājās līdz 1,66 EUR/MWh. 

Iepriekšējās nedēļas Nord Pool sistēmas cena bija zemākā šajā gadā. Ziemeļvalstīs cenu dinamiku turpināja ietekmēt hidroloģiskā situācija – nokrišņu apjoms bija virs sezonālas normas, un sniega kušana sekmēja augstāku ūdens līmeni rezervuāros, līdz ar to krietni augstāku izstrādi hidroelektrostacijās, it īpaši Norvēģijā. Zemākas izejvielu cenas un augsta vēja staciju izstrāde sekmēja cenu pazemināšanos. Baltijā elektroenerģijas cenu ietekmēja arī  augstākas cenas Somijā un gandrīz divas reizes zemākas jaudas plūsmas no Kaļiņingradas apgabala. 

Salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, Nord Pool reģionā patēriņš pieauga līdz 6 159 GWh, un  izstrādes apjomi bija bez būtiskām izmaiņām – 6 695 GWh.

Aizvadītājā nedēļā Baltijas valstīs kopējais elektroenerģijas patēriņš pieauga par 2% līdz 465 GWh. Igaunijā patēriņš palielinājās par 4% līdz 126 GWh, Lietuvā par 2% līdz 214 GWh, bet Latvijā par 2% līdz 125 GWh.

Salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, pagājušajā nedēļā Baltijā kopējā elektroenerģijas izstrāde pieauga par 7% līdz 249 GWh. Latvijā elektroenerģijas ražošana palielinājās par 35%, un iepriekšējā nedēļā tika saražotas 64 GWh. Igaunijā ražošanas apjomi pieauga par 10% līdz 86 GWh. Lietuvā elektroenerģijas izstrādes apjomi samazinājās par 8% līdz 99 GWh.

Izstrādes apjoms pret patēriņu aizvadītajā nedēļā Latvijā bija 52%, Igaunijā 68%, un Lietuvā 46%, bet Baltijas valstīs kopumā tika saražoti 54% no reģionā patērētā elektroenerģijas apjoma. 

Mājaslapā latvenergo.lv tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apliecināt savu piekrišanu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk