tests

aaaaaa

Pusgada laikā Elektrum dabasgāzi izvēlējušās 3000 mājsaimniecību

Kopš AS "Latvenergo" ar tirdzniecības zīmolu  Elektrum š.g. februārī uzsāka dabasgāzes tirdzniecību mājsaimniecībām, šo pakalpojumu ir izvēlējušies 3000 klientu, no kuriem 24% izmanto dabasgāzi mājokļa apkurei. Elektrum ir pirmais aktīvais tirgotājs, kas uzsāka darbību Latvijas mājsaimniecību dabasgāzes tirgū. No augusta Elektrum klientiem samazina dabasgāzes cenu par 23 – 35%.

Lai arī dabasgāzes tirgus Latvijā ir atvērts kopš 2017.gada marta, līdz šī gada februārim mājsaimniecībām pakalpojumu par regulēto cenu nodrošināja tikai viens piegādātājs. Taču līdz ar Elektrum paziņojumu par dabasgāzes tirdzniecības uzsākšanu mājsaimniecībām izveidojās augsta klientu interese par piedāvājumu, un šobrīd jau 3000 mājsaimniecību Latvijā ir mainījušas dabasgāzes piegādātāju, izvēloties Elektrum produktus.

Katru dienu Elektrum dabasgāzi iegādājas vismaz 33 jaunas mājsaimniecības, no kurām lielākā daļa to izmanto ēdiena pagatavošanai. Lai arī šo klientu patēriņš ir salīdzinoši neliels, viens rēķins par elektrību un dabasgāzi, ērta apmaksa un draudzīga klientu apkalpošana ir galvenie iemesli, izvēloties Elektrum.

Savukārt klienti ar lielāku patēriņu, kuri dabasgāzi izmanto arī apkurei un ūdens sildīšanai, novērtē iespēju samazināt savas izmaksas, izvēloties Elektrum piedāvājumu, kas  no augusta  ir kļuvis vēl par 35% lētāks. Tas ir iemesls, kādēļ šo klientu īpatsvars no kopējā Elektrum dabasgāzes klientu skaita ir 2 reizes lielāks nekā Latvijas dabasgāzes tirgū kopumā.

"Mūsu kā lielākā elektrības tirgotāja stiprās puses – serviss un drošums – klientiem ir būtiskas, izdarot izvēli arī par dabasgāzes piegādi. Tā ir garantija, ka pakalpojums un tā lietošana tiek  nodrošināta klientam ērtā veidā, apvienojot izmaksas vienā rēķinā, savukārt tiem klientiem, kuri izmanto dabasgāzi mājokļa apkurei, tiek piedāvāta konkurētspējīga cena, turklāt  produkts ietver uzticamu un profesionālu ikgadējo apkures katlu apkopi.  Jaunas iespējas klientiem piedāvāsim arī turpmāk, kā tirgotājam turpinot kāpināt savu daļu Latvijas dabasgāzes tirgū," saka Edgars Strods, AS "Latvenergo" Produktu attīstības un vadības daļas vadītājs.

Atgādinām, ka Elektrum saviem mājsaimniecību klientiem no šī gada 1.augusta samazina dabasgāzes cenu par 23 līdz 35% atkarībā no izvēlētā produkta veida. Klientiem, kuri izvēlējušies produktu Elektrum Dabasgāze Virtuvei, dabasgāzes cena samazināsies par 23%. Savukārt produktiem Elektrum Dabasgāze Siltumam un Siltumam+ dabasgāzes cena samazināsies par 35%.

Elektrumd abasgāzes klientiem nodrošina apvienotu elektrības un gāzes rēķinu, konkurētspējīgu cenu un piedāvā papildu iespējas dabasgāzes drošai lietošanai. Visiem klientiem tiek nodrošināts ne tikai pamatprodukts – gāze, bet arī piedāvātas papildu iespējas pakalpojuma drošumam – klienta gāzes katla ikgadējā apkope. Papildus arī Elektrum dabasgāzes klientiem ir pieejamas nozarē ērtākās norēķinu un klientu apkalpošanas iespējas – mobilā lietotne, pašapkalpošanās portāls un bezmaksas klientu serviss.

Pāreja no iepriekšējā tirgotāja pie Elektrum ir vienkārša un ērta, jo visas formalitātes nokārto Elektrum. Pieņemot lēmumu, pāreju var izdarīt pašapkalpošanās portālā elektrum.lv vai zvanot uz klientu servisu 80200400.

Komentārs par elektroenerģijas cenu 30.nedēļā

Pagājušajā nedēļā visās Baltijas valstīs vidējā elektroenerģijas cena pieauga  par 7%, un visās Baltijas valstīs vidēji tā bija 55,70 EUR/MWh. Iepriekšējā nedēļā Nord Pool sistēmas cena palielinājās par 1% līdz 38,02 EUR/MWh, cenu pieaugums ir novērots visos biržas tirdzniecības apgabalos.  

Aizvadītajā nedēļā sausāku laikapstākļu dēļ Nord Pool reģionā pasliktinājās hidrobilance. Ikgadējo apkopes darbu rezultātā samazinājās pieejamā jauda Zviedrijas atomelektrostacijās, ietekmējot kopējo ģenerācijas samazinājumu reģionā. Tajā pašā laikā ražošanas izmaksas ietekmēja arī ogļu cenu pieaugums un augstākas CO2 kvotu cenas, kas, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, turpināja kāpt un sasniedza gandrīz 30 EUR/t.

Salīdzinot ar  iepriekšējo nedēļu, Nord Pool reģionā patēriņš samazinājās līdz 6 063 GWh, arī izstrādes apjomi samazinājās līdz 6 030 GWh.

Visās Baltijas valstīs pieauga patērētās elektroenerģijas apjoms, kopējais patēriņš palielinājās par 3% līdz 474 GWh, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu. Latvijā patēriņa apjoms pieauga par 3% līdz 127 GWh. Igaunijā elektroenerģijas patēriņš pieauga par 4% līdz 130 GWh. Savukārt  Lietuvā patēriņš bija 217 GWh, palielinoties par 2%.

Pagājušajā nedēļā kopējais saražotās elektroenerģijas apjoms Baltijas valstīs pieauga par 16% līdz 230 GWh. Latvijā pieauga izstrādes apjomi par 14% līdz 91 GWh. Igaunijā iepriekšējā nedēļā izstrāde pieauga par 18%, saražojot 71 GWh. Lietuvā bija saražotas 68 GWh, tas ir par 19% vairāk nekā nedēļu iepriekš.

Izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 72%, Igaunijā 55%, un Lietuvā 31%, bet Baltijas valstīs kopumā tika saražoti 49% no reģionā patērētās elektroenerģijas apjoma pagājušajā nedēļā.

Pļaviņu HES ūdenskrātuvē pazemināts ūdens līmenis

Pļaviņu HES ūdenskrātuvē ir pazemināts ūdens līmenis līdz 69.50 metru atzīmei LAS skalā, atbilstoši energosistēmas darbības prasībām līdz ar karstajiem laika apstākļiem Nord Pool biržas reģionā. Tuvojas brīvdienas un ūdens līmenis tiks paaugstināts.

Atgādinām, ka no 1. līdz 11. augustam pastāvīgi tiks uzturēts pazemināts ūdens līmenis starp 69.70 un 69.14 m atzīmēm. Pļaviņu HES darbība notiek atbilstoši stingri noteiktiem ūdens līmeņiem saskaņā ar Valsts vides dienesta izsniegto Ūdens resursu lietošanas atļauju.

Daugavas HES kaskāde darbojas saskaņā ar tirgus konjunktūru, ko nosaka elektroenerģijas pieprasījums Baltijas un Skandināvijas valstīs.

Elektroenerģijas tirgus apskats (2019.gada jūlija numurs)

2019. gada jūlija  Elektroenerģijas tirgus apskats ir klāt. Tajā lasiet: 

 • Ģenerējošo jaudu attiecība Baltijā ir mainījusies, - intervijā uz jautājumiem atbild Māris Balodis, AS "Latvenergo" Izpētes un attīstības direktors;
 • Baltijā pieaug Latvenergo TEC izstrādes loma, - Rodika Prohorova, AS "Latvenergo" tirgus analītiķe;
 • Elektrum: 100 % digitāla klientu apkalpošana, - Solvita Linde, AS “Latvenergo” Mārketinga un klientu apkalpošanas direktore;
 • Elektrum no 1. augusta samazina dabasgāzes cenu mājsaimniecībām aptuveni par trešdaļu;
 • Logi mūsdienīgai dzīvei, - raksts veidots sadarbībā ar Rehau;
 • Laboratorija, kādas citiem nav, - Santa Dīriņa, AS "Latvenergo" Testēšanas centra vecākā ķīmijas inženiere, Testēšanas centra vadītājas pienākumu izpildītāja;
 • Bezmaksas izglītojoši semināri Elektrum energoefektivitātes centrā.

 

  Piektdien Jūrmalā finišēs Vācijas elektromobiļu rallija posms

  Piektdien, 26. jūlijā, AS “Latvenergo” Elektrum Energoefektivitātes centrā (EEC) Jūrmalā finišēs elektromobiļu rallijs, kurā piedalās 23 braucēji ar dažādu autoražotāju modeļiem. Noslēguma sarīkojumā elektroauto ekipāžas sniegs ceļojumā pieredzētā rezumējumu, kurā novērtēs elektromobiltātes iespējas Latvijā un citu valstu autoceļos, kā arī atbildēs uz interesentu jautājumiem. Klātienē būs iespēja apskatīt vairāk kā 7 elektroauto modeļus un uzzināt par to lietošanu ikdienā, kā arī iespējām mērot garākus pārbraucienus. Tāpat uz vietas būs iespējams izmēģināt arī Elektrum piedāvātos elektriskos skrejriteņus un velosipēdu.

  Vācijas elektromobiļu rallijā “E-Rallye Baltica 2019” piedalās 23 braucēji ar dažādiem Tesla modeļiem (kopā 7 auto), Renault Zoe ZE40 R110,  BMW i3 120Ah un Hyundai IONIQ Electric. Rallija Latvijas posmu veic arī Audi e-tron.  Rallija dalībnieki maršrutu veic bez pavadošajiem fosilās degvielas automobiļiem, un Latvijā iepazīsies ar populāriem tūrisma objektiem. Rallija Latvijas posmā pie viesnīcām un tūrisma objektiem plānots atklāt elektromobiļu uzlādes publiskos punktus.

  ElekrumEEC ir uzstādīta ātrās elektrouzlādes stacija (pašreiz gan vēl nav nodota publiskai lietošanai), kas spēj dažu desmitu minūšu laikā uzpildīt izplatītāko elektroautomobīļu baterijas līdz 80%, turklāt kopš šī gada augusta arī Rīgā darbu sāks gan ātrās, gan vidēji ātrās uzlādes stacijas, kuras  vienlaicīgi spēs nodrošināt gan ātro līdzstrāvas, gan vidēji ātro maiņstrāvas uzlādi.

  Elektromobilitāte šobrīd ir straujāk augošais enerģētikas virziens, kura atbalstīšana un izpēte ir starp Eiropas vadošo enerģētikas un ne tikai uzņēmumu prioritātēm. Latvenergo koncerns gan pēta, gan arī praktiski īsteno elektromobilitātes ieviešanu ikdienā, paredzot tās pieaugumu arī Latvijā. Tieši Latvenergo 2011. gadā reģistrēja Latvijā pirmo elektromobili, savukārt šobrīd uzsākts e-uzlādes pilotprojekts, piedāvājot arī ātrās uzlādes iespējas. Arī uzņēmumā veikta izpēte, kādas ir Latvijas apceļošanas iespējas šobrīd ar elektromobili, piem., veicot ceļu līdz Liepājai un atpakaļ.

  Interesenti ar rallija dalībniekiem klātienē varēs tikties šādās vietās:

  23.jūlijā plkst. 9:00 - 10:00 Bauskā, Rātslaukumā;

  24.jūlijā plkst. 9:00 - 10:00 Cēsīs, Vienības laukumā;

  25.jūlijā plkst. 14:00 - 15:00 Rīgā, Biķernieku trases laukumā;

  26.jūlijā plkst. 16:00 - 17:00 Jūrmalā, Jomas iela 4,  pie Elektrum Energoefektivitātes centra.

   

  Arnis Bergs,

  Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrība

  arnis.bergs@bimab.lv

  Komentārs par elektroenerģijas cenu 29.nedēļā

  Zemāks nokrišņu daudzums un rekordaugstas emisiju kvotu cenas noteica to, ka pagājušajā nedēļā visos Nord Pool biržas tirdzniecības apgabalos palielinājās  elektroenerģijas cena, un vidējais cenas kāpums bija par 9 % līdz 37,71 EUR/MWh. Arī aizvadītajā nedēļā visās Baltijas valstīs novērotas vienādas elektroenerģijas cenas – 51,96 EUR/MWh, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, pieaugums bija par 10 %.
  Aizvadītajā nedēļā Nord Pool reģionā cenas pieaugumu ietekmēja galvenokārt sausāki laikapstākļi un oglekļa emisijas kvotu cenu pieaugums, kas sasniedza 11 gadu augstāko līmeni. Ziemeļvalstīs zemāku nokrišņu apjoma dēļ samazinājās hidrobilances rādītāji, kā arī lielāka hidroizstrāde samazināja ūdens līmeni rezervuāros. Tajā pašā laikā, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, novērota zemāka vēja staciju izstrāde. 
  Salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, Nord Pool reģionā patēriņš samazinājās līdz 6 117 GWh, arī izstrādes apjomi samazinājās līdz 6 307 GWh.
  Baltijas valstīs kopējais patērētās elektroenerģijas apjoms, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, būtiski nemainījās – 460 GWh. Latvijā patēriņa apjoms palika iepriekšējās nedēļas līmenī – 123 GWh. Igaunijā elektroenerģijas patēriņš samazinājās par 2 % līdz 125 GWh. Lietuvā patēriņš saglabājās bez izmaiņām, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu – 212 GWh. 
  Pagājušajā nedēļā kopējais izstrādātās elektroenerģijas apjoms Baltijas valstīs pieauga par 4 % līdz 197 GWh. Latvijā par 6 % līdz 80 GWh pieauga izstrādes apjomi.  Igaunijā iepriekšējā nedēļā izstrāde palielinājās par 8 %, saražojot 60 GWh. Lietuvā   saražotas 57 GWh, tas ir par 4 % mazāk nekā nedēļu iepriekš. 
  Izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 65 %, Igaunijā 48 %, un Lietuvā 27 %, bet Baltijas valstīs kopumā tika saražoti 43 % no reģionā patērētās elektroenerģijas apjoma pagājušajā nedēļā.

  AS "Latvenergo" kategoriski noliedz saistību ar iespējamā piesārņojuma skandālu

  AS "Latvenergo" kategoriski noliedz 2019.gada 18.jūlija LNT vakara ziņu raidījumā izteikto apgalvojumu  "Vides skandālā ierauts elektrības gigants Latvenergo un uzņēmumu vaino vides piesārņojuma tīšā sagrozīšanā vai slēpšanā, kā arī nolaidībā, kā rezultātā radīts kaitējums dabai un cilvēku veselībā" kā pilnībā neatbilstošu faktiskajiem apstākļiem.

  Ziņu raidījuma sižetā izklāstītie notikumi par iespējamo vides piesārņojumu ar azbestu ir saistīti ar AS "Augstsprieguma tīkls", kas ir neatkarīgs elektroenerģijas pārvades sistēmas operators, valdījumā un atbildībā esošā elektroenerģijas pārvades sistēmas objektā – 330 kV apakšstaciju Aconē, Salaspils novadā, organizētajiem pārbūves darbiem. Visu ar šīs apakšstacijas, kas atrodas nožogotā un apsargātā teritorijā, paplašināšanu saistīto vides izpētes, projektēšanas un būvdarbu tehnisko prasību izstrādātājs, pasūtītājs, lēmumu pieņēmējs, līgumslēdzējs un nolīgto būvdarbu veicēju un ārpakalpojumu sniedzēju darbu atbilstības līgumiem un normatīvajiem aktiem uzraudzību un kontroli ir tikai un vienīgi AS "Augstsprieguma tīkls", nevis AS "Latvenergo".

  Tas, ka 330kV apakšstacija un tās teritorija Aconē, Salaspils novadā, kas ir nožogota un tiek apsargāta, atrodas netālu no AS "Latvenergo" ražotnes TEC-2, nerada ne mazāko pamatu apgalvot, ka par ar šo apakšstaciju saistītajām vides problēmām atbildīga varētu būt AS  "Latvenergo". AS "Augstsprieguma tīkls" saimnieciskās darbības atbilstību ES un Latvijas tiesību aktos noteiktajām neatkarības prasībām uzraudzību veic SPRK.

  LNT raidījumā apskatītos iespējamos vides aizsardzības prasību pārkāpumu, faktisko apstākļu izmeklēšanu un iespējamo vainīgo personu noskaidrošanu veic Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālā vides pārvalde.

  AS "Augstsprieguma tīkls" 100% akciju  īpašnieks ir Latvijas valsts, tā nav Latvenergo koncerna kapitālsabiedrība. Izpildot ES Regulas Nr.714/2009, Elektroenerģijas tirgus likuma un SPRK lēmumu par pārvades sistēmas operatora sertificēšanu prasībām neatkarīgā pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" valdījumā un juridiskā atbildībā uz līguma pamata nodoti pilnīgi visi elektroenerģijas pārvades sistēmas aktīvi, ieskaitot to darbībai funkcionāli nepieciešamo zemi, t.sk. 330kV apakšstacija un tās teritorija Aconē, Salaspils novadā. Visi ar pārvades sistēmu saistītie attīstības, uzturēšanas, remonta, būvju nojaukšanas un jaunbūvju izbūves darbi atbilstoši ES un Latvijas normatīvajiem aktiem drīkst būt un ir tikai un vienīgi AS "Augstsprieguma tīkls" kontrolē un atbildībā. AS "Latvenergo" nav nekādu juridisko tiesību iejaukties AS "Augstsprieguma tīkls" saimnieciskajā darbībā.

  On Audit Committee of Latvenergo AS

  On 19 June this year, at the Shareholders' Meeting of Latvenergo AS, the Audit Committee, consisting of Torben Pedersen, Svens Dinsdorfs, Marita Salgrāve, Renārs Degro and Kristaps Stepanovs, was elected for a three-year term of office.

  Torben Pedersen, Svens Dinsdorfs and Marita Salgrāve are independent Members of the Audit Committee and had also worked in the previous composition of the Audit Committee, while Renārs Degro and Kristaps Stepanovs were Members of the Supervisory Board elected on June 19 this year.

  Renārs Degro and Kristaps Stepanovs have submitted resignation letters, therefore, the Audit Committee of Latvenergo AS continues its operations with three members.

  As we have informed earlier, at the moment, the Ministry of Economics has initiated a procedure for selection of new Supervisory Board members in order to appoint the new Supervisory Board in accordance with legal regulations and good corporate governance practice as soon as possible.

  Komentārs par elektroenerģijas cenu 28.nedēļā

  Aizvadītajā nedēļā vidējā elektroenerģijas cena visās Baltijas valstīs – Latvijā, Lietuvā un Igaunijā bija vienāda – 47,36 EUR/MWh. Nord Pool sistēmas cena iepriekšējā nedēļā pieauga par 21 % līdz 34,46 EUR/MWh, un cenu pieaugums iepriekšējā nedēļā novērots visos biržas tirdzniecības apgabalos.   
   
  Aizvadītajā nedēļā Nord Pool biržas reģionā cenas pieaugumu ietekmēja emisijas kvotu cenu pieaugums, kā arī augstākas gāzes un ogļu cenas. Tajā pašā laikā sausāku laikapstākļu dēļ samazinājās hidrorezeruāru līmenis Ziemeļvalstīs, attiecīgi samazinot arī hidrobilanci. Aizvadītajā nedēļā visā reģionā novērota zema vēja staciju izstrāde.  Salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, Baltijas valstīs cenu pieaugumu ietekmēja starpsavienojuma jaudas samazinājums starp Baltkrieviju un Lietuvu par 64 %.  
   
  Salīdzinot ar  iepriekšējo nedēļu, Nord Pool reģionā patēriņš samazinājās līdz 6 355 GWh, tāpat līdz 6 570 GWh samazinājās arī izstrādes apjomi. 
  Baltijas valstīs kopējais patērētās elektroenerģijas apjoms, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, bija nemainīgs -  462 GWh. Latvijā patēriņa apjoms pieauga par 2 % līdz 124 GWh. Igaunijā elektroenerģijas patēriņš samazinājās par 1 % līdz 127 GWh. Lietuvā patēriņš bija bez izmaiņām, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu – 211 GWh. 
  Pagājušajā nedēļā kopējais izstrādātais elektroenerģijas apjoms Baltijas valstīs samazinājās par 13 % līdz 191 GWh. Starp Baltijas valstīm tikai Latvijā pieauga izstrādes apjomi par 10 % līdz 76 GWh. Igaunijā iepriekšējā nedēļā izstrāde samazinājās par 11 %, saražotas 56 GWh. Lietuvā saražotas 59GWh, tas ir par 32 % mazāk nekā nedēļu iepriekš. 
  Izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 61 %, Igaunijā   44 % un Lietuvā 28 %, bet Baltijas valstīs kopumā saražots 41 % no reģionā patērētās elektroenerģijas apjoma pagājušajā nedēļā.

  Iesniegto ziņojumu izskatīsim un Jūsu norādītos personas datus apstrādāsim sabiedrības interesēs un juridiskā pienākuma izpildei normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā. Jūsu kā trauksmes cēlēja tiesības tiks