Enerģētikas muzeja ekspozīcija Ķegumā ir atvērta apmeklētājiem! Individuālajiem apmeklētājiem līdz 10 personām muzeja apmeklējums ir bez iepriekšējas pieteikšanās. Apmeklētāju grupām no 11 līdz 40 personām ekskursija jāpiesaka www.latvenergo.lv trīs darba dienas pirms plānotā apmeklējuma.

Apmeklētāji aicināti apskatīt ekspozīcijas jaunumu – kinētisko sienu "Elektrības ceļš", kura interaktīvā un iesaistošā veidā ikvienam interesentam piedāvā uzzināt par elektroenerģijas ražošanu AS "Latvenergo", elektroenerģijas tirgu, pārvadi, sadali un piegādi lietotājiem, kā arī par energoefektīvu elektroenerģijas lietošanu.

Lai nodrošinātu sanitārā protokola prasības, Enerģētikas muzeja ekspozīcijā Ķegumā vienlaicīgi var atrasties 40 apmeklētāji. Apmeklētāji tiek lūgti muzeju apmeklēt tikai tad, ja tiem nav saslimšanas simptomu. Muzejā ir jāievēro 2 m distance vienam no otra, izņemot vienā mājsaimniecībā dzīvojošos. Rūpējoties par apmeklētāju drošību, ekspozīcijā izvietotas informatīvās norādes, pieejami dezinfekcijas līdzekļi un vienreizlietojamie cimdi multimediju satura izpētei.

Ekspozīcija "Elektroenerģētikas attīstība Latvijā"

Muzeja ekspozīcija "Elektroenerģētikas attīstība Latvijā" stāsta par enerģētikas nozares un Latvenergo koncerna attīstību. Brīvdabā apskatāms unikāls industriālais mantojums – vēsturiskā Ķeguma spēkstacijas turbīna, Pļaviņu HES turbīnas daļa, 110 kV un 20 kV brīvgaisa komutācijas un citas tehnoloģiskās iekārtas.

Ekspozīcijas apmeklētājiem ir pieejama mobilā lietotne "Enerģētikas muzeja mobilais gids". Mobilā lietotne veic gida funkcijas, jo muzeja pastāvīgās ekspozīcijas 21 eksponāts ir papildināts ar digitālu saturu – vēsturiskiem videosižetiem, fotogrāfijām un interesantiem faktiem, lai bagātinātu  muzeja apmeklētāju zināšanas, ļaujot padziļināti iepazīt ekspozīciju. Tagad ikviens muzeja apmeklētājs, patstāvīgi līdzdarbojoties ar savu viedierīci, var iegūt papildu informāciju par interesantākajiem eksponātiem, kas apskatāmi gan muzeja, gan brīvdabas  ekspozīcijās. Mobilā lietotne "Enerģētikas muzeja mobilais gids" ir pieejama tikai muzeja teritorijā Ķegumā, izmantojot viedierīces – iOS vai Android veida telefonus vai planšetdatorus. Muzeja apmeklējuma laikā interesentiem uz vietas tiek piedāvāta viedierīce, kurā ir pieejama mobilā lietotne.

Izstāde "Elektrība dara visu"

Izstāde "Elektrība dara visu" iepazīstina ar 20. gadsimtā Latvijā mājsaimniecībās lietotajām elektroierīcēm, veidojot priekšstatu par sadzīvi pagātnē, un atklājot elektroenerģijas daudzpusīgo pielietojumu.

Vai mēs atceramies pirmo ģimenē nopirkto televizoru, putekļu sūcēju, veļas mašīnu vai ledusskapi? Vai zinām, kā un kāpēc audzis elektroenerģijas patēriņš, un domājuši par to, kā agrāk brīdināja par drošību, darbojoties ar elektroierīcēm? Par to izstādē atgādina 20. gadsimta interesantākās mājsaimniecībās lietotās elektroierīces, unikāli priekšapmaksas elektroenerģijas skaitītāji, kuros kā telefona automātos kādreiz varēja iemest naudu un izmantot noteiktu elektrības apjomu, senas elektrības maksājumu kvītis un rēķini, daudzveidīgi plakāti, kuru vidū arī mākslinieka Jura Dimitera pēc Latvenergo pasūtījuma 90. gados veidotie elektrodrošības plakāti.

Digitālā izstāde "Ķeguma hidroelektrostacija Eduarda Krauca fotogrāfijās"

Digitālā izstāde "Ķeguma hidroelektrostacija Eduarda Krauca fotogrāfijās" atspoguļo spēkstacijas celtniecību 1936. – 1940. gadā. Ievērojamā kinodokumentālista un fotogrāfa Eduarda Krauca (1898–1977) izcilās fotogrāfijas skatītājam rada 80 gadus seno notikumu klātbūtnes sajūtu. Fotovēstījumu papildina aizraujoši fakti no Ķeguma HES būvdarbu dienasgrāmatām.

Interesenti  digitālo izstādi "Ķeguma hidroelektrostacija Eduarda Krauca fotogrāfijās" var aplūkot Enerģētikas muzeja ekspozīcijā Ķeguma prospektā 7/9, Ķegumā un interneta vietnē

 http://energetikasmantojums.lv/

Muzeja tūre

Kontakti

Adrese:

Ķeguma prospekts 7/9, Ķegums

E-pasts

Ginta.Zalite@latvenergo.lv
zane.nemme@latvenergo.lv
muzejs@latvenergo.lv

Tālrunis

+371 65010355, +371 27897835,
+371 65010356, +371 20208952

Darba laiks:

novembris – aprīlis
otrd. – sestd. 9.00 – 17.00
maijs – oktobris
otrd. – svētd. 9.00 – 17.00


Mājaslapā latvenergo.lv tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apliecināt savu piekrišanu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk