Lai apmeklētu muzeju, divas darba dienas pirms plānotā apmeklējuma, jāpiesakās šeit.

Ekspozīcija "Elektroenerģētikas attīstība Latvijā"

Muzeja ekspozīcija "Elektroenerģētikas attīstība Latvijā" stāsta par enerģētikas nozares un Latvenergo koncerna attīstību. Brīvdabā apskatāms unikāls industriālais mantojums – vēsturiskā Ķeguma spēkstacijas turbīna, Pļaviņu HES turbīnas daļa, 110 kV un 20 kV brīvgaisa komutācijas un citas tehnoloģiskās iekārtas.

Ekspozīcijas apmeklētājiem ir pieejama mobilā lietotne "Enerģētikas muzeja mobilais gids". Mobilā lietotne veic gida funkcijas, jo muzeja pastāvīgās ekspozīcijas 21 eksponāts ir papildināts ar digitālu saturu – vēsturiskiem videosižetiem, fotogrāfijām un interesantiem faktiem, lai bagātinātu  muzeja apmeklētāju zināšanas, ļaujot padziļināti iepazīt ekspozīciju. Tagad ikviens muzeja apmeklētājs, patstāvīgi līdzdarbojoties ar savu viedierīci, var iegūt papildu informāciju par interesantākajiem eksponātiem, kas apskatāmi gan muzeja, gan brīvdabas  ekspozīcijās. Mobilā lietotne "Enerģētikas muzeja mobilais gids" ir pieejama tikai muzeja teritorijā Ķegumā, izmantojot viedierīces – iOS vai Android veida telefonus vai planšetdatorus. Muzeja apmeklējuma laikā interesentiem uz vietas tiek piedāvāta viedierīce, kurā ir pieejama mobilā lietotne.

Izstāde "Elektrība dara visu"

Izstāde "Elektrība dara visu" iepazīstina ar 20. gadsimtā Latvijā mājsaimniecībās lietotajām elektroierīcēm, veidojot priekšstatu par sadzīvi pagātnē, un atklājot elektroenerģijas daudzpusīgo pielietojumu.

Vai mēs atceramies pirmo ģimenē nopirkto televizoru, putekļu sūcēju, veļas mašīnu vai ledusskapi? Vai zinām, kā un kāpēc audzis elektroenerģijas patēriņš, un domājuši par to, kā agrāk brīdināja par drošību, darbojoties ar elektroierīcēm? Par to izstādē atgādina 20. gadsimta interesantākās mājsaimniecībās lietotās elektroierīces, unikāli priekšapmaksas elektroenerģijas skaitītāji, kuros kā telefona automātos kādreiz varēja iemest naudu un izmantot noteiktu elektrības apjomu, senas elektrības maksājumu kvītis un rēķini, daudzveidīgi plakāti, kuru vidū arī mākslinieka Jura Dimitera pēc Latvenergo pasūtījuma 90. gados veidotie elektrodrošības plakāti.

Digitālā izstāde "Ķeguma hidroelektrostacija Eduarda Krauca fotogrāfijās"

Digitālā izstāde "Ķeguma hidroelektrostacija Eduarda Krauca fotogrāfijās" atspoguļo spēkstacijas celtniecību 1936. – 1940. gadā. Ievērojamā kinodokumentālista un fotogrāfa Eduarda Krauca (1898–1977) izcilās fotogrāfijas skatītājam rada 80 gadus seno notikumu klātbūtnes sajūtu. Fotovēstījumu papildina aizraujoši fakti no Ķeguma HES būvdarbu dienasgrāmatām.

Interesenti  digitālo izstādi "Ķeguma hidroelektrostacija Eduarda Krauca fotogrāfijās" var aplūkot Enerģētikas muzeja ekspozīcijā Ķeguma prospektā 7/9, Ķegumā un interneta vietnē

 http://energetikasmantojums.lv/

Muzeja tūre

Kontakti

Adrese:

Ķeguma prospekts 7/9, Ķegums

E-pasts:

muzejs@latvenergo.lv

Tālrunis:

+371 67728988, +371 20208952

Darba laiks:

otrd. – svētd.
9.00 – 17.00

Pakalpojumi: