Nodarbība "Ekspedīcija Enerģētikas muzejā"

Nodarbība paredzēta ģimenēm ar bērniem un 1. – 9. klašu skolēniem.

Nodarbības ietvaros dalībnieki gida pavadībā dosies nelielā ekskursijā pa muzeju. Pēc tam saņems ekspedīcijas darba lapas ar jautājumiem par enerģētikas mantojumu, industrijas attīstību un enerģijas ražošanu AS "Latvenergo". Veiksmīgākajiem dalībniekiem pārsteigums garantēts! Ekspedīcija būs izzinošs piedzīvojums muzejā un enerģiski kopā pavadīts laiks ar ģimeni vai klases biedriem!

Nodarbība "Iepazīsti elektrību!"

Nodarbība paredzēta  1. – 4. klašu skolēniem. 

Tā sniedz pamatzināšanas par elektroenerģijas ražošanu. Skolēni  gūst ieskatu enerģētikas nozares vēsturē, uzzina, kā darbojas elektrostacija, kā arī par rīcību ar elektrību saistītās situācijās.

UNESCO kolekcija

Nodarbība paredzēta  5. – 12. klašu skolēniem, studentiem un citiem interesentiem. 

Nodarbībā var uzzināt par Ķeguma hidroelektrostacijas celtniecību, ko fotogrāfijās un kinohronikās dokumentējis Eduards Kraucs (1898– 1977). Veicinot izpratni par fotogrāfiju kā vēstures liecinieci, nodarbības dalībnieki apgūst zināšanas, kā senajā fotogrāfijā nolasīt ietvertās informācijas daudzveidību. Nodarbība iekļauta programmā "Latvijas skolas soma".

Izglītojoša nodarbība "Kā tapa Latvenergo hidroelektrostacijas”

Nodarbība paredzēta 6. – 12. klašu skolēniem, studentiem un citiem interesentiem. 

Nodarbība sniedz ieskatu enerģētikas pirmsākumos Latvijā, un par to, kā cēla Ķeguma, Pļaviņu un Rīgas hidroelektrostacijas. Nodarbības ietvaros piedāvājam noskatīties filmu "Kā tapa Ķeguma spēkstacija. Kārļa Dumbrāja atmiņas" vai kinožurnālus par Daugavas hidroelektrostaciju celtniecību.

Nodarbība „Rīgas elektroapgādes vēsture 19.gadsimta beigās - 20.gadsimta pirmajā pusē”

Nodarbība paredzēta 6.–12. klašu skolēniem un citiem interesentiem. 

Tā sniedz informāciju par elektroapgādes pirmajiem soļiem Rīgā 19. gadsimta beigās, kā arī par elektroenerģētikas straujo attīstību 20. gadsimta pirmajā pusē, izvirzot Rīgu līdera pozīcijās Baltijas reģionā.

Nodarbības piedāvājam

Enerģētikas muzejā Ķeguma prospektā 7/9, Ķegumā

Muzeja darba laiks:
otrd. – svētd. 9.00 – 17.00

E-pasts: muzejs@latvenergo.lv

Tālr.: +371 67728988, +371 20208952

Pakalpojumi: Cenrādis

Lūdzam pieteikties vismaz 2 dienas pirms plānotā apmeklējuma!