Nodarbība "Iepazīsti elektrību!"

Nodarbība paredzēta  1. – 4. klašu skolēniem. 

Tā sniedz pamatzināšanas par elektroenerģijas ražošanu. Skolēni  gūst ieskatu enerģētikas nozares vēsturē, uzzina, kā darbojas elektrostacija, kā arī par rīcību ar elektrību saistītās situācijās.

UNESCO kolekcija

Nodarbība paredzēta  5. – 12. klašu skolēniem, studentiem un citiem interesentiem. 

Nodarbībā var uzzināt par Ķeguma hidroelektrostacijas celtniecību, ko fotogrāfijās un kinohronikās dokumentējis Eduards Kraucs (1898– 1977). Veicinot izpratni par fotogrāfiju kā vēstures liecinieci, nodarbības dalībnieki apgūst zināšanas, kā senajā fotogrāfijā nolasīt ietvertās informācijas daudzveidību. Nodarbība iekļauta programmā "Latvijas skolas soma".

Izglītojoša nodarbība "Kā tapa Latvenergo hidroelektrostacijas”

Nodarbība paredzēta 6. – 12. klašu skolēniem, studentiem un citiem interesentiem. 

Nodarbība sniedz ieskatu enerģētikas pirmsākumos Latvijā, un par to, kā cēla Ķeguma, Pļaviņu un Rīgas hidroelektrostacijas. Nodarbības ietvaros piedāvājam noskatīties filmu "Kā tapa Ķeguma spēkstacija. Kārļa Dumbrāja atmiņas" vai kinožurnālus par Daugavas hidroelektrostaciju celtniecību.

Nodarbība „Rīgas elektroapgādes vēsture 19.gadsimta beigās - 20.gadsimta pirmajā pusē”

Nodarbība paredzēta 6.–12. klašu skolēniem un citiem interesentiem. 

Tā sniedz informāciju par elektroapgādes pirmajiem soļiem Rīgā 19. gadsimta beigās, kā arī par elektroenerģētikas straujo attīstību 20. gadsimta pirmajā pusē, izvirzot Rīgu līdera pozīcijās Baltijas reģionā.

Nodarbības piedāvājam

Nodarbības nav pieejamas.

Enerģētikas muzejā Ķegumā, Ķeguma prospektā 7/9, Ķeguma novadā, tālrunis: 27897835;

Muzeja darba laiks:
maijs – oktobris
otrd. – svētd. 9.00 – 17.00
novembris – aprīlis
otrd. – sestd. 9.00 – 17.00

E-pasts: muzejs@latvenergo.lv, ginta.zalite@latvenergo.lv, zane.nemme@latvenergo.lv

Tālr. +371 65010355, +371 65010356, +371 27897835, +371 20208952

Lūdzam pieteikties vismaz 3 dienas pirms plānotā apmeklējuma!Īpašais piedāvājums

Latvenergo koncerna Enerģētikas muzejam, sadarbojoties ar AS “Pasažieru vilciens”, ir tapis sociāli atbildīgs projekts “Kāp vilcienā un dodies iepazīt enerģētikas vēsturi Ķegumā un energoefektivitāti Jūrmalā!”.

Projekta ietvaros Latvijas skolēniem tiek piedāvāts brauciens (turp vai turp-atpakaļ) ar vilcienu uz Ķegumu, piešķirot vilciena biļetēm 50% atlaidi, kā arī Muzeja apmeklējums gida pavadībā, ekspozīcijās un izstādēs iepazīstot Latvijas elektroenerģētikas vēstures liecības – dokumentāro un industriālo mantojumu un atbilstoši vecuma grupai ir iespēja piedalīties kādā no muzeja piedāvātajām izglītojošām nodarbībām.

Mājaslapā latvenergo.lv tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apliecināt savu piekrišanu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk