Izglītojoša nodarbība "Latvenergo 85"

Nodarbība paredzēta 9. – 12. klašu skolēniem, studentiem un citiem interesentiem. 

Nodarbībā izzinās nozīmīgākos notikumus enerģētikā – no nozares pirmsākumiem 19. gadsimta beigās līdz Latvenergo koncerna izaugsmei par vienu no lielākajiem energoapgādes pakalpojumu sniedzējiem Baltijas valstīs. Nodarbības ievaros dalībnieki veidos enerģētikas attīstības laika līniju.

Nodarbība "Iepazīsti elektrību!"

Nodarbība paredzēta 1. – 5. klašu skolēniem

Skolēni izzinās elektrību no seno grieķu eksperimentiem līdz videi draudzīgas enerģijas ražošanai mūsdienās, kā arī uzzinās kā darbojas elektrostacija. Nodarbībā pārrunāsim elektrodrošības jautājumus. Praktiskajā uzdevumā "Iededz spuldzīti!" skolēni attīstīs pētnieciskās prasmes un savstarpējo sadarbību.

Nodarbība "Videi draudzīga enerģija"

Nodarbība paredzēta 7. – 9. klašu skolēniem

Nodarbība veicinās pētnieciskās prasmes un radošu mācīšanos. Skolēni saņems darba lapas un veiks pētniecisku darbu, izzinot elektroenerģijas ražošanas veidus, izmantotos resursus un to priekšrocības. Kopīgi pārrunājot izpētīto, jaunieši uzzinās arī par klimatneitralitāti un AS "Latvenergo" pienesumu tās veicināšanā.

Izglītojoša nodarbība "Kā tapa Latvenergo hidroelektrostacijas”

Nodarbība paredzēta 6. – 12. klašu skolēniem, studentiem un citiem interesentiem. 

Nodarbība sniedz ieskatu enerģētikas pirmsākumos Latvijā, un par to, kā cēla Ķeguma, Pļaviņu un Rīgas hidroelektrostacijas. Nodarbības ietvaros piedāvājam noskatīties filmu "Kā tapa Ķeguma spēkstacija. Kārļa Dumbrāja atmiņas" vai kinožurnālus par Daugavas hidroelektrostaciju celtniecību.

UNESCO kolekcija

Nodarbība paredzēta  5. – 12. klašu skolēniem, studentiem un citiem interesentiem. 

Nodarbībā var uzzināt par Ķeguma hidroelektrostacijas celtniecību, ko fotogrāfijās un kinohronikās dokumentējis Eduards Kraucs (1898– 1977). Veicinot izpratni par fotogrāfiju kā vēstures liecinieci, nodarbības dalībnieki apgūst zināšanas, kā senajā fotogrāfijā nolasīt ietvertās informācijas daudzveidību. Nodarbība iekļauta programmā "Latvijas skolas soma".

Nodarbība "Ekspedīcija muzejā"

Nodarbība paredzēta ģimenēm ar bērniem un 1. – 9. klašu skolēniem.

Nodarbības ietvaros dalībnieki gida pavadībā dosies nelielā ekskursijā pa muzeju. Pēc tam saņems ekspedīcijas darba lapas ar jautājumiem par enerģētikas mantojumu, industrijas attīstību un enerģijas ražošanu AS "Latvenergo". Veiksmīgākajiem dalībniekiem pārsteigums garantēts! Ekspedīcija būs izzinošs piedzīvojums muzejā un enerģiski kopā pavadīts laiks ar ģimeni vai klases biedriem!

Nodarbības piedāvājam

Enerģētikas muzejā Ķeguma prospektā 7/9, Ķegumā

Muzeja darba laiks:
otrd. – svētd. 9.00 – 17.00

E-pasts: muzejs@latvenergo.lv

Tālr.: +371 67728988, +371 20208952

Pakalpojumi: Cenrādis

Lūdzam pieteikties vismaz 2 dienas pirms plānotā apmeklējuma!