Modernizētās AS “Latvenergo” TEC koncerns pamatā darbina augsti efektīvā koģenerācijas režīmā atbilstoši siltumenerģijas pieprasījumam, kas savukārt atkarīgs no laikapstākļiem un apkures sezonas ilguma. Kā TEC kurināmais tiek izmantota dabasgāze, kas ir dabai draudzīgākais no fosilajiem energoresursiem.
TEC darbība ir elastīgi pielāgojama elektroenerģijas tirgus apstākļiem un garantē Latvijai būtiskas elektroenerģijas bāzes jaudas. Abas termoelektrostacijas var gandrīz pilnībā nodrošināt Latvijas elektroenerģijas patēriņu situācijās, kad kādu apstākļu dēļ ir ierobežots elektroenerģijas imports no ārvalstīm. 2019.gadā abām ražotnēm bija ļoti būtiska loma elektroenerģijas pieprasījuma nodrošināšanā, jo jau otro gadu pēc kārtas laikapstākļu dēļ ūdens enerģijas izstrāde gan Latvijā, gan visā Nord Pool reģionā bija salīdzinoši maza un reģionālajos starpsavienojumos bija vērojams jaudu iztrūkums. 2019. gadā TEC saražojušas vēsturiski lielāko elektroenerģijas daudzumu – 2,8 TWh. Tas ir par 5% vairāk nekā iepriekšējā gadā un veido 57% no kopējā koncernā saražotā elektroenerģijas daudzuma.
Augsto izstrādi veicināja TEC konkurētspēja, elektroenerģijas pieprasījums un tā nodrošinājuma iespējas reģionā, jo 2019.gadā augustā kaitīgo izmešu līmeņa dēļ tika samazināta Igaunijas degslānekļa staciju izstrāde. Savukārt AS “Latvenergo” TEC pēc rekonstrukcijas ir ievērojami samazināts CO2 izmešu apjoms un energoresursi tiek izmantoti maksimāli efektīvi. Paredzams, ka nākotnē, pēc Baltijā lielākās siltuma akumulācijas tvertnes izbūves, TEC kļūs vēl konkurētspējīgāka, vienlaikus arī samazinot CO2 emisiju apjomu.
TEC-1 un TEC-2 saražotās siltumenerģijas apjoms 2019.gadā ir 1,6 TWh, kas ir par 20% mazāk nekā gadu iepriekš. Samazinājumu ietekmēja siltāki laikapstākļi apkures sezonā un konkurence siltumenerģijas tirgū – kopš 2018.gada AS “Latvenergo” TEC siltuma zonās darbojas pieci jauni siltuma ražotāji. Saražotā siltumenerģija tiek pārdota par regulētiem tarifiem AS “Rīgas siltums”.