AS “Latvenergo” būvē Baltijā lielāko siltuma akumulācijas iekārtu


AS “Latvenergo” TEC-2 teritorijā norit siltuma akumulācijas iekārtas būvniecība, kas būs lielākā un vienīgā siltuma akumulācijas tvertne Baltijas valstīs ar siltumnesēja tilpumu līdz 18 tūkst. m³. Apjomīgais un mūsdienīgais risinājums nodrošinās efektīvāku kurināmā izmantošanu valstī, samazinās energoresursu patēriņu un palielinās TEC konkurētspēju.

Projekts 4.3.1.0/18/A/021 ar nosaukumu “Siltuma akumulācijas sistēmas izveidošana AS “Latvenergo” ražotnē TEC-2” tiek īstenots ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējumu. Projekta kopējie izdevumi ir 9 045 041,85 EUR, no tiem kopējie attiecināmie izdevumi ir 8 544 841,85 EUR. Paredzētais ES līdzfinansējums sastāda 30% no attiecināmajiem izdevumiem, nepārsniedzot 2 563 452,55 EUR.

Siltuma akumulācijas sistēma nodrošinās primāro energoresursu ietaupījumu (ne mazāk kā 2 421  MWh/gadā), CO2 samazinājumu (ne mazāk kā 9 041  t/gadā) , kā arī akumulēs siltumenerģijas daudzumu vismaz 65 013 MWh/gadā. Šīs siltuma akumulācijas sistēmas izveidošana palielinās siltumapgādes drošumu Rīgas centralizētā siltumapgādes sistēmas (CSS) labajā krastā. Tā sekmēs ne tikai energoresursu ekonomiju un efektivitātes rādītāju uzlabošanu, bet arī palielinās TEC-2 energobloku izmantošanu koģenerācijas režīmā, radīs papildu nosacījumus elektrības un siltuma zemākai tirgus cenai Rīgā un visā valstī.

Projektā "Siltuma akumulācijas sistēmas izveidošana AS "Latvenergo" ražotnē TEC-2" norit būvniecības darbi. Rudenī ielikti pamati un  2020. gada janvārī uzsākta siltuma akumulācijas tvertnes jumta būvniecība.Februārī AS “Latvenergo” TEC-2 teritorijā siltuma akumulācijas iekārtas tvertnei notiek sienu izbūve, pakāpeniski sasniedzot augstumu 48 metri.

Akumulācijas tvertnes izbūves tehnoloģijā paredz būvlaukumā izgatavota tvertnes jumta pacelšanu ar domkratu palīdzību, lai zem tā veiktu tvertnes sienas joslu izbūvi. Pēc katras tvertnes sienas joslas izbūves konstrukcija tiks pacelta ar domkratu palīdzību un izbūvēta nākamā tvertnes sienas josla, līdz tiks sasniegts akumulācijas tvertnes projektētais augstums – 47,8 m. Paralēli notiek inženierkomunikāciju (cauruļvadi, elektriskie kabeļi, sakaru kabeļi) estakādes pamatu izbūve.

Pēdējo gadu laikā Eiropā ir uzstādīti un plānoti jauni lielas jaudas siltuma akumulācijas projekti, līdz pat 50 000 m³ tilpuma akumulatoriem. Piemēram, Vācijā 2017.g. bija uzstādītas ap 12 siltuma akumulatoru tvertnes ar tilpumu virs 20 000 m³. 

Rudenī 2019. gadā ielikti pamati un 2020. gada janvārī uzsākta siltuma akumulācijas tvertnes jumta būvniecība.

Mājaslapā latvenergo.lv tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apliecināt savu piekrišanu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk