757 tūkstoši

Klientu

747

Viedās mājas ierīču

6,1 tūkstotis

Dabasgāzes klientu

320

Saules paneļu līgumu

Latvenergo koncerns ir viens no vadošajiem enerģijas tirgotājiem Baltijas valstīs, kas elektroenerģiju un dabasgāzi pārdod, izmantojot tirdzniecības zīmolu Elektrum.

Latvenergo koncerns ir viens no vadošajiem enerģijas tirgotājiem Baltijas valstīs, kas elektroenerģiju un dabasgāzi pārdod, izmantojot tirdzniecības zīmolu Elektrum.


Koncerna tirgus daļa 2019.gadā veido 23% Baltijas elektroenerģijas tirgū, kur kopējais patēriņš ir aptuveni 28,1 TWh. Mazumtirdzniecības klientiem Baltijā pārdotas 6,5 TWh elektroenerģijas. Koncerna elektroenerģijas klientu skaits Baltijā ir 757 tūkstoši, no kuriem 5% ir biznesa klienti un 95% mājsaimniecības. Ārpus Latvijas ir vairāk nekā 35 tūkstoši klientu.

Kopējais koncerna patērētais un klientiem pārdotais dabasgāzes apjoms 2019.gadā sasniedzis 7,1 TWh, kas ir par 3% vairāk nekā 2018.gadā. Šobrīd Latvenergo koncerns ir otrais lielākais dabasgāzes patērētājs Baltijas valstīs. Kopš 2019.gada februāra Elektrum piedāvā gāzi arī Latvijas mājsaimniecībām, un gada beigās klientu skaits šajā segmentā sasniedza 5,4 tūkstošus. Kopējais koncerna dabasgāzes klientu skaits Baltijā ir 6,1 tūkstotis.

2019.gadā attīstīta arī citu mazumtirdzniecības produktu un pakalpojumu pārdošana Baltijas valstīs:

 • noslēgti 320 līgumi par saules paneļu uzstādīšanu, kas ir trīs reizes vairāk nekā iepriekšējā gadā. Koncerna tirgus daļa Baltijas valstīs ir aptuveni 9%;
 • maijā Latvenergo kļuva par pirmo enerģētikas uzņēmumu Baltijas valstīs, kas uzsācis tiešsaistes produktu un pakalpojumu tirdzniecību. Šobrīd elektrumveikals.lv piedāvā LED spuldzes, drošības detektorus un elektriskos skrejriteņus, kā arī viedās mājas ierīces, saules paneļus un kolektorus. 2020.gadā produktu klāstu plānots pilnveidot;
 • augustā koncerns atklāja pirmās ātrās elektroauto uzlādes stacijas, kurās līdz 2019.gada beigām veiktas aptuveni 1 500 uzlādes.

2019.gadā galalietotājiem piegādātās elektroenerģijas izcelsme (% no portfeļa)

Kopējais  galalietotājiem piegādātās elektroenerģijas apjoms, kas saražots no:

Īpatnējā oglekļa dioksīda ( CO2) emisija uz galalietotājiem piegādātās elektroenerģijas vienību 2019.gadā :

 • 0.146 kg
  CO2/kilovatstundu (kWh)
 • 0.146 t
  CO2/megavatstundu (MWh)
 • 146 t
  CO2/gigavatstundu (GWh)

Mūsu rīcībā nav informācijas par iepirktās dabasgāzes izcelsmes valstīm.

2019.gadā piegādātās dabasgāzes izcelsme (% no portfeļa)

Vairāk informācijas par produktiem un pakalpojumiem skatīt portālā Elektrum

Elektrība

Draudzīga enerģija Tavām mājām!

Dabasgāze

Piemērota gan virtuvei, gan siltumam!

Elektrum e-veikals

Energoefektīvas ierīces un kvalitatīvi risinājumi mājoklim

Klientu serviss

Kontaktinformācija

Elektroauto uzlāde

Jūsu elektroauto zaļā enerģija

Energoefektivitāte

Energoresursu lietderīga izmantošana