744 tūkstoši

Klientu

13,5 tūkstotis

Dabasgāzes klientu

600

Saules paneļu līgumu

36

Elektroauto uzlādes pieslēgvietas


Latvenergo koncerns ir viens no Baltijas lielākajiem enerģijas tirgotājiemkas ar tirdzniecības zīmolu Elektrum piedāvā elektroenerģiju un dabasgāzi, kā arī plašu saistīto produktu un pakalpojumu klāstu.

Baltijas elektroenerģijas tirgū, kura kopējais patēriņš ir aptuveni 27,4 TWh, koncerna daļa 2020.gadā ir 23%. Baltijas elektroenerģijas patēriņš pārskata gadā samazinājies par aptuveni 2,4%. To galvenokārt ietekmēja siltāki laika apstākļi, kā arī Covid-19 ierobežošanas pasākumi un to ietekme uz tautsaimniecību Baltijas valstīs.

Mazumtirdzniecības klientiem Baltijā pārskata gadā pārdotas 6,4 TWh elektroenerģijas. Koncerns ir stiprinājis savu pozīciju Baltijas mājsaimniecību un mikrobiznesa klientu segmentā un sagatavojies Lietuvas mājsaimniecību tirgus daļējai atvēršanai brīvai konkurencei 2021.gada sākumā. Līdz pārskata gada beigām šajā segmentā noslēgti jau vairāk nekā 13 000 tirdzniecības līgumu. Koncerna elektroenerģijas klientu skaits Baltijā ir 743,7 tūkstoši, no kuriem 5% ir biznesa klienti un 95% mājsaimniecības. Ārpus Latvijas ir gandrīz 50 tūkstoši klientu.

2020.gadā klientiem pārdotas 516 GWh dabasgāzes, kas ir gandrīz divas reizes vairāk nekā 2019.gadā.

Koncernam Baltijas valstīs ir 13,5 tūkstoši dabasgāzes klientu, no kuriem 10% ir biznesa klienti un 90% – mājsaimniecības. Lietuvā un Igaunijā dabasgāze tiek pārdota tikai biznesa klientiem, un šajā segmentā aptuveni 1/3 klientu ir ārpus Latvijas.

2020.gadā attīstīta arī citu mazumtirdzniecības produktu un pakalpojumu pārdošana Baltijas valstīs:

 • Baltijā noslēgti vairāk nekā 600 jauni saules paneļu pārdošanas līgumi, kas ir gandrīz divas reizes vairāk nekā 2019.gadā. Kopējā klientiem uzstādīto saules paneļu jauda ir sasniegusi 6,3 MW, kas padara Latvenergo par vienu no vadošajiem šī pakalpojuma sniedzējiem Baltijā. 79 % no kopējās jaudas ir uzstādīti klientiem ārpus Latvijas.
 • Uzsākta Elektrum saules paneļu parku būvniecība Lietuvā un Igaunijā ar kopējo jaudu 1,75 MW. Lietuvā, Klaipēdas rajonā, tiks izvietoti aptuveni 4 400 saules paneļu, savukārt Igaunijā, Marjamā pašvaldībā, – 1 000 paneļi. Lietuvas saules parkā izbūvēto jaudu varēs iegādāties Lietuvas mājsaimniecību klienti attālinātās neto norēķinu sistēmas ietvaros. Klients varēs iegādāties daļu no saules parka jaudas un tās saražoto elektroenerģijas apjomu attiecināt uz sava īpašuma patēriņu pēc līdzvērtīgiem noteikumiem kā tad, ja saules paneļi tiktu uzstādīti klienta īpašumā. Abus parkus ir plānots nodot ekspluatācijā 2021.gada sākumā.
 • Paplašināts interneta veikala elektrumveikals.lv produktu klāsts – tagad veikalā pieejami arī elektriskie velosipēdi, elektroauto uzlādes sistēmas, solārais dārza apgaismojums, robotizēti zāles pļāvēji un putekļu sūcēji.
 • Turpināta arī elektroauto uzlādes tīkla attīstība. Ar 36 uzlādes pieslēgvietām 2020.gada nogalē Elektrum ir viens no lielākajiem elektroauto uzlādes tīkliem Latvijā. Daļa pieslēgvietu ir uzstādītas kopā ar sadarbības partneriem. Kopš tīkla atklāšanas 2019.gada augusta Elektrum mobilās lietotnes klienti publiskajā uzlādē veikuši vairāk nekā 8 000 uzlādes aptuveni 120 MWh apjomā, kas nodrošina vairāk nekā pusmiljonu km nobraukuma.

2020.gadā galalietotājiem piegādātās elektroenerģijas izcelsme (% no portfeļa)

2020.gadā galalietotājiem piegādātās elektroenerģijas izcelsme (pēc energoresursu veida)*

Īpatnējā oglekļa dioksīda ( CO2) emisija uz galalietotājiem piegādātās elektroenerģijas vienību 2020.gadā* :

 • 0.09 kg
  CO2/kilovatstundu (kWh)
 • 0.09 t
  CO2/megavatstundu (MWh)
 • 90 t
  CO2/gigavatstundu (GWh)

*Visiem elektroenerģijas tirdzniecības produktiem, izņemot preču zīmei Powered by Green

2020.gadā galalietotājiem piegādātās dabasgāzes izcelsme
(% no portfeļa)
Kopējais galalietotājiem piegādātās dabasgāzes apjoms, kas iepirkts Latvijā
100%

Latvenergo rīcībā nav informācijas par iepirktās dabasgāzes izcelsmes valstīm

Jautājumus un pretenzijas saistībā ar elektroenerģijas un dabasgāzes  tirdzniecības pakalpojumiem klienti var iesniegt AS "Latvenergo" klientu servisā pa tālruni, e-pastu vai sūtot vēstuli. Atbilde klientam tiek sniegta 15 dienu laikā pēc iesnieguma saņemšanas, bet papildu pārbaudes un būtiskas papildu informācijas nepieciešamības gadījumā - 30 dienu laikā pēc saņemšanas. Ja klientam  un AS "Latvenergo", savstarpēji vienojoties, neizdodas izšķirt strīdus, kuri radušies elektroenerģijas un/vai dabasgāzes  tirdzniecības līguma darbības gaitā, tos izskata tiesību aktos noteiktajā kārtībā vispārējās jurisdikcijas tiesā.

Vairāk informācijas par produktiem un pakalpojumiem skatīt portālā Elektrum

Elektrība

Draudzīga enerģija Tavām mājām!

Dabasgāze

Piemērota gan virtuvei, gan siltumam!

Elektrum e-veikals

Energoefektīvas ierīces un kvalitatīvi risinājumi mājoklim

Klientu serviss

Kontaktinformācija

Elektroauto uzlāde

Jūsu elektroauto zaļā enerģija

Energoefektivitāte

Energoresursu lietderīga izmantošana