Ekspozīcija uz laiku slēgta.

Lai apmeklētu ekspozīciju, divas dienas pirms plānotā apmeklējuma, jāpiesakās šeit.

Pļaviņu HES vēstures ekspozīcija

Latvenergo koncerna 80. jubilejas ietvaros 2019. gada 18. maijā atklāta Pļaviņu hidroelektrostacijas (HES) vēstures modernizēta ekspozīcija Enerģētiķu ielā 2, Aizkrauklē.

Ekspozīcija "Pļaviņu hidroelektrostacija – lielākā elektroenerģijas ražotne Latvijā" ir moderna, interaktīva, zinātkāri veicinoša, kurā ar digitālo tehnoloģiju palīdzību apmeklētājiem ir iespēja iepazīt Pļaviņu HES no celtniecības sākuma 1961. gadā līdz izaugsmei par lielāko elektroenerģijas ražotni Latvijā, kā arī izzināt stacijas darbību un kā top elektrība.

Ekspozīcijā apskatāms turbīnas modelis, ko speciāli izgatavoja turbīnu darbības pārbaužu veikšanai Pļaviņu HES hidroagregātu Nr.1 un Nr.3 rekonstrukcijas projekta gaitā 2014.gadā. Eksponētais ūdenslīdēja tērps izmantots, lai veiktu hidrotehnisko būvju uzraudzību un remontus. Šāda tipa tērpi lietoti no 1965. līdz pat 1996.gadam, veicot zemūdens darbus ne tikai Pļaviņu HES, bet arī Ķeguma HES un Rīgas HES.

Apskatāmas unikālas ierīces, tostarp batometrs, ūdens caurplūdes un līmeņu mērierīces, temperatūras un spiediena devēji, kas izmantoti hidrobūvju drošības uzraudzībai. Ekspozīcijā redzami arī vēsturiskie elektroenerģijas skaitītāji. Mūsdienās, kad AS "Sadales tīkls" plaši ievieš viedās elektroenerģijas uzskaites ierīces, skaitītājs ar rotējošo disku jau kļūst par pagātni.

Kontakti

Adrese:

Enerģētiķu iela 2, Aizkraukle

E-pasts:

ina.aizupiete@latvenergo.lv

Tālrunis:

+371 67724409

Darba laiks:

otrd. – cet. 9.00 – 17.00
piekt. 9.00 – 16.00