Ekskursijas Enerģētikas muzejā jāpiesaka iepriekš


Lai muzeja apmeklējums būtu drošs un patīkams ikvienam apmeklētājam, sākot ar šā gada 1. novembri lūdzam ekskursijas Enerģētikas muzejā Ķegumā un Pļaviņu HES vēstures ekspozīcijā pieteikt www.latvenergo.lv trīs darba dienas pirms plānotā apmeklējuma. Ekskursiju Enerģētikas muzejā iespējams pieteikt arī zvanot pa tālruni +371 27897835 un Pļaviņu HES vēstures ekspozīcijā – pa tālruni +371 20208952.

Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, atrodoties Enerģētikas muzejā Ķegumā un Pļaviņu HES vēstures ekspozīcijā, visiem apmeklētājiem no 13 gadu vecuma obligāti jālieto sejas maskas vai sejas vairogi. Muzejā Ķegumā vienlaicīgi drīkst atrasties līdz 30, bet Pļaviņu HES vēstures ekspozīcijā – līdz 15 apmeklētājiem.

Veicinot enerģētikas mantojuma pieejamību un sabiedrības informētību par Latvijas enerģētikas nozares un koncerna vēsturi, Enerģētikas muzejā Ķegumā izveidota jauna digitāla izstāde "Muzeja krājuma kolekciju izlase". Izstādē unikālās fotogrāfijās skatāma Daugavas hidroelektrostaciju, TEC-1, TEC-2, elektroenerģijas pārvades un sadales elektrotīklu vēsture, seni elektroapgādes projekti, elektroenerģijas skaitītāji, elektromontieru darba rīki un piederumi, kā arī sadzīvē lietotās elektroierīces, aizvedot skatītāju aizraujošā ceļojumā nesenā pagātnē.

Aicinām izmantot iespēju ar enerģētikas mantojumu iepazīties arī attālināti, skatot AS "Latvenergo" mājas lapas www.latvenergo.lv sadaļā "Muzejs" esošās virtuālās galerijas un digitālo izstādi "Ķeguma hidroelektrostacija Eduarda Krauca fotogrāfijās". Virtuālās galerijas sniedz iespēju fotogrāfijās skatīt elektrostaciju celtniecību un elektrotīkla izbūvi Latvijā, izpētīt senas mērierīces un vēsturiskos elektroenerģijas skaitītājus, iepazīt dažādās brīdinājuma zīmes, kā arī faleristikas kolekcijas interesantākos priekšmetus – nozīmītes. Piedāvājam virtuāli izstaigāt arī muzeja ekspozīciju Ķegumā, gūstot klātbūtnes sajūtu.

Enerģētikas muzejs veicina sabiedrības zinātību par Latvijas enerģētikas nozari un Latvenergo koncernu, kā arī sekmē jauniešu interesi par eksaktajiem mācību priekšmetiem un inženiertehniskajām profesijām. Muzejs atbilstoši starptautisku energoapgādes uzņēmumu korporatīvās sociālās atbildības labajai praksei dokumentē, popularizē un nākamībai saglabā Latvijā un starptautiski atzītu enerģētikas mantojumu.

Foto: aģentūra "Bulterjers"