19.aprīlī notiks konference "WindWorks. Moving Energy" – vēro tiešsaistē


19.aprīlī Latvijas Vēja enerģijas asociācija, Igaunijas Vēja enerģijas asociācija un Dānijas Karalistes vēstniecība Latvijā trešo gadu pēc kārtas organizē konferenci "WindWorks. Moving Energy". AS "Latvenergo" otro gadu atbalsta šo konferenci un ir viens no galvenajiem sadarbības partneriem. Uzņēmumam ir svarīgi nepastarpināti paust savu viedokli vietējos starptautiskos pasākumos, kā arī apliecināt mērķtiecīgu virzību un gatavību īstenot vērienīgus atkrastes vēja parku projektus.

Konferences galvenais uzsvars – meklēt risinājumus vēja enerģijas veiksmīgākai un ātrākai apgūšanai visā Baltijā. Plānots diskutēt par jauno ģeopolitisko realitāti un starpvalstu sadarbību efektīva Eiropas enerģētikas tīkla izveidē, kur ļoti būtisks ir gan normatīvais regulējums un nozares attīstībai pozitīvu priekšnosacījumu radīšana, gan starpvalstu savienojumu izveide un jaunu risinājumu meklēšana elektroenerģijas akumulācijā. Konferences mērķis ir izvērtēt citu valstu pieredzi atkrastes vēja apgūšanā un kopā ar ekspertiem ieskicēt Baltijas valstīs nepieciešamos nozares uzlabojumus un sadarbības modeļus. AS "Latvenergo" Attīstības direktors Kaspars Cikmačs konferencē piedalīsies diskusiju panelī par ūdeņraža attīstības perspektīvām kontekstā ar Latvijas atkrastes vēja aplēstā potenciāla realizāciju.

Konferences runātāju vidū būs dažādu valstu nozares eksperti, politikas veidotāji, uzņēmēji no Latvijas, Igaunijas, Norvēģijas, Lielbritānijas, Dānijas un citām Eiropas valstīm. Runātāji dalīsies pieredzē un diskutēs par aktuālākajiem izaicinājumiem enerģētikā globālā un reģionālā kontekstā. Konference norisināsies angļu valodā, un to varēs vērot arī tiešsaistē:

Konferences programma: https://www.windworks.lv/