Ar Latvenergo atbalstu Latvijā notiks nometnes ukraiņu bēgļu bērniem


Atsaucoties Latvenergo iniciatīvai un izsludinātajam konkursam sadarbībā ar nodibinājumu Fonds "Ziedot.lv" ukraiņu bērnu vasaras nometnēm, ir izvēlēti 6 nometņu rīkotāji. Nometnes notiks Cēsīs, Jelgavā, Rēzeknē un Rīgā. Nometnes palīdzēs 167 ukraiņu bēgļu bērniem iekļauties un sagatavoties dzīvei un skolai Latvijā. Pirmā nometne sāksies jau 4. jūlijā.

Maija nogalē AS "Latvenergo" sadarbībā ar nodibinājumu Fonds "Ziedot.lv" izsludināja konkursu par 50 000 euro nometņu nodrošinājumam Ukrainas bēgļu bērniem Latvijā, sadalot to starp vairākām biedrībām un nodibinājumiem. Atsaucās pārstāvji no visiem reģioniem. Tiks atbalstīti projekti Cēsīs, Jelgavā, Rēzeknē un Rīgā, Kandidātus vērtēja pārstāvji no Latvenergo, Ziedot.lv, Latvijas Pašvaldību savienības un Valsts izglītības satura centra.

"Latvijas vasara ir skaista un, galvenais, mierīga šī vārda tiešā nozīmē. To izbaudīt varēs tie bērni, kas guvuši patvērumu mūsu valstī no kara šausmām un kopā ar saviem vienaudžiem no Latvijas mācīsies latviešu valodu, vēsturi, kultūru, tradīcijas, kulināro mantojumu un citus integrācijai būtiskus aspektus. Mēs būsim priecīgi par šo bērnu turpmākām sekmīgām skolas gaitām un arī AS "Latvenergo" tajā pieliek savu roku – ne tikai ar atbalstu, bet arī ar mūsu izglītības saturu FIZMIX atraktīvajā izpildījumā"- saka Mārtiņš Čakste, AS "Latvenergo" valdes priekšsēdētājs.

Nometni Cēsīs organizēs nodibinājums "Latvijas Evaņģēliski luteriskās Baznīcas Diakonijas centrs", Jelgavā biedrība "CARITAS", Rēzeknē biedrība "Latvijas Sarkanais Krusts Latgales Komiteja", Rīgā biedrības "Veselības un sociālais serviss – Artemīda", "Atbalsta centrs bērniem un jauniešiem ar ierobežotām iespējām "Smaids"", "Latvijas Futbola federācija". Kopā vasaras nometnēs piedalīsies 167 bērni vecumā no 10 līdz 18 gadiem.

Piesakoties AS "Latvenergo" konkursam, pretendentiem bija jānodrošina interesantas un aizraujošas vasaras dienas vai diennakts bērnu vasaras nometnes bērniem un jauniešiem no 10 - 18 gadu vecumam, ar minimālo norises ilgumu 3 dienas. Ukrainas bēgļu bērnu īpatsvaram nometnē jābūt ne mazākam kā 70% no kopējā skaita.

Ivita Bidere
AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv