Ar Latvenergo atbalstu šovasar Latvijā tiks organizētas vasaras nometnes 40 bērniem no Ukrainas


Turpinot atbalstīt Ukrainu, ekonomikas ministra Viktora Valaiņa, Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretāra Edmunda Valanta, AS “Latvenergo” vadības un plašas uzņēmēju delegācijas vizītes Ukrainā laikā parakstīti Saprašanās memorandi par AS "Latvenergo" apņemšanos šogad sniegt atbalstu vasaras nometņu organizēšanā Latvijā, kopskaitā atbalstot 40 bērnus no Ukrainas Čerņihivas un Čerņivci apgabaliem, kuri karā zaudējuši kādu no vecākiem. 

Dmitrijs Juskovecs, AS "Latvenergo" valdes loceklis: "Latvenergo ir kopā ar Ukrainu un tās cilvēkiem kopš pirmās kara dienas. Sadarbībā ar Ukrainas vēstniecību Latvijā esam centušies sniegt karā cietušajiem cilvēkiem tieši tādu palīdzību, kas nepieciešama visvairāk. Tādēļ šovasar palīdzēsim rīkot vasaras nometnes  bērniem no Čerņihivas un Černivci apgabaliem, lai viņi kaut uz neilgu brīdi spētu aizmirst par karu."

AS "Latvenergo" segs vasaras nometņu organizēšanas izmaksas Latvijā, bet bērnu transportēšanas izdevumus segs Ukrainas puse. AS "Latvenergo" vārdā komercdirektors Dmitrijs Juskovecs parakstīja Saprašanās memorandus ar Latvijas Republikas goda konsuli Oļenu Višņakovu Ukrainas Čerņihivas un Čerņihivas apgabalā un ar Latvijas Republikas goda konsulu Iļļu Hoču Čerņivci un Čerņivcu apgabalā.

Edmunds Valantis, EM valsts sekretārs, AS “Latvenergo” kapitāldaļu turētājs: “Latvija ir viens no lielākajiem Ukrainas atbalstītājiem karā ar Krievijas agresiju. Ekonomikas ministrija un Latvenergo ne tikai sniedz atbalstu Ukrainas energodrošībai, bet arī ģimenēm, kas cietušas karā. Jau pašlaik saskatām Ukrainu ne tikai kā nozīmīgu tirdzniecības partneri, bet arī vietu, kur veikt investīcijas, t.sk enerģētikas jomā.”

Kopš Krievijas uzsāktās militārās agresijas Ukrainā Latvija, t.sk. EM un AS "Latvenergo" ir īstenojusi vairākas socialās atbildības aktivitātes, paužot savu solidaritāti un atbalstu Ukrainai. 2023.g. EM tika piešķirti 2 milj. EUR, kura ietvaros Čerņihivas pilsētai tika piegādātas 12 moduļu mājas, 88 inventāra vienības bērnu rotaļlaukumiem, 3300 mēbeļu vienības pirmsskolas izglītības iestādēm. Vēl 2024.g. martā tiks piegādāti matrači bērnudārza gultām. Savukārt Čerņihivas apgabalam tika veiktas 32 ģeneratoru piegādes izglītības iestāžu darbības nepārtrauktības nodrošināšanai. AS “Latvenergo” veicis 11/110 kV transformatora ziedojumu (dāvinājumu), organizētas vasaras nometnes Ukrainas bērnu integrācijai Latvijā, kā arī īstenotas vairākas darbinieku pašiniciatīvas – regulāras akcijas naudas ziedojumiem (dāvinājumiem), par ko tika iegādāti mobilie uzlādes akumulatori, drons ar nakts redzamību un termokameru, kā arī ekipējums karavīriem, kas ar Ukrainas vēstniecības Latvijā un citu labdarības organizāciju palīdzību tiek ziedots (dāvināts) Ukrainas atbalstam. Tāpat Elektrum 2023. gada nogalē īstenoja ziedojumu vākšanas kampaņu ar mērķi atbalstīt Ukrainas sabiedrību, kuras rezultātā Čerņihivas reģionam tika piegādātas Energofirma “Jauda” preces 99 994 EUR apmērā.

Plānots, ka arī turpmākajos gados Latvija sniegs atbalstu Ukrainai, iesaistot Latvijas uzņēmējus. Ņemot vērā informāciju par Čerņihivas apgabala vajadzībām, šogad plānots Ukrainai piegādāt Latvijā ražotas mēbeles, kā arī apkures katlu mājas, lai labiekārtotu Čerņihivas apgabala izglītības iestāžu infrastruktūru, tuvojoties rudens un ziemas sezonai, kā arī mācību gada sākumam. Savukārt, AS "Sadales tīkls" ir apzinājis iespējas sniegt atbalstu Ukrainas energoapgādes infrastruktūras atjaunošanai.