Aug klientu nodrošinājums ar dabasgāzi


Šai sezonai pašvaldībām un uzņēmumiem Latvenergo dabasgāze brīvajā tirgū ir pieejama. Augustā Latvenergo jau ir noslēdzis 34 darījumus. Pirms ziemas aicinām klientus rūpīgi izvērtēt savu patēriņu un paradumus izdevīgākā iepirkuma nodrošinājumam. Pietiekamais dabasgāzes daudzums uzņēmuma rīcībā nodrošina tirgus piedāvājumus arī šobrīd. 

Mērķtiecīgi iegādājoties dabasgāzi un nodrošinot tās rezerves, Latvenergo nodrošina arī pašvaldību un uzņēmēju, kuri to izmanto apkurei un ražošanas procesos, vajadzības. Uzņēmuma tirdzniecībai rezervētais apjoms ir pietiekams šīs sezonas patēriņam un tas ir pieejams brīvajā tirgū, sniedzot iespēju droši pārlaist ziemu.

Latvenergo juridiskie klienti nepilna mēneša laikā jau ir iegādājušies ievērojamu daļu no koncernā tirdzniecībai paredzētā dabasgāzes apjoma. Augustā vien, kad Latvenergo atsāka piedāvājumus klientiem, ir noslēgti 34 darījumi. Septembrī klientu skaits turpina augt, slēdzot līgumus ar dažāda patēriņa klientiem, kuru vidū ir gan ražošanas uzņēmumi, gan pašvaldības, attiecīgi nodrošinot ar to gan uzņēmējdarbības procesus, gan arī siltumapgādi iedzīvotājiem. Pārdošanas dinamika liecina, ka kopējais pārdošanai rezervētais apjoms var tikt arī palielināts.

"Lai arī ģeopolitiskā situācija ir ietekmējusi gāzes tirgu – gan resursu pieejamību, gan to cenu, kas nozīmē vēlāku piedāvājumu izteikšanu no augusta vidus, interese par iegādi ir noturīga. Latvijas klienti ir kļuvuši piesardzīgāki, taču piedāvājums un sezonas sākums ir aktivizējis viņu interesi, apzinoties savas vajadzības un iespējas esošajā cenu situācijā. Mūsu tirdzniecībai rezervētais gāzes apjoms ir pietiekams un turpinām izteikt piedāvājumus. Apzinoties situāciju ar dabasgāzes cenu, no savas puses vispirms aicinām klientus rūpīgi izvērtēt iepriekšējo patēriņa režīmu un iespējams, to var mainīt vai samazināt, izdarot no izmaksu un vajadzību viedokļa racionālāko pirkumu," komentē Uldis Mucinieks, AS "Latvenergo" pārdošanas direktors.

Jau ziņots, ka AS "Latvenergo" ir iegādājusies dabasgāzi nepieciešamajā apjomā elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanai, kā arī lai sniegtu dabasgāzes piedāvājumus juridiskajiem klientiem brīvā tirgū.

Ivita Bidere
AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv