Divu vietējo zīmolu sadarbība strauji paplašina elektroauto uzlādes tīklu Latvijā


Atklājot pirmo staciju, divi spēcīgi Latvijas zīmoli – Elektrum Drive un Elvi – paziņo par kopīga elektroauto uzlādes tīkla attīstīšanu, veicinot uzlādes pieejamību visā Latvijā. Investējot 2,2 miljonus eiro, 13 Latvijas pilsētas iegūs 50 jaunas, efektīvas un vienmēr pieejamas elektroauto uzlādes pieslēgvietas. Šī sadarbība ir nozīmīgs solis ceļā uz elektromobilitātes popularizēšanu un ilgtspējīgas pārvietošanās veicināšanu Latvijā. 

Elektrum Drive, lielākais elektroauto uzlādes tīkls Latvijā, strauji attīsta vienmērīgu reģionālo pārklājumu, nodrošinot ātru un pieejamu elektroauto uzlādi. Plašs solis tiek sperts sadarbībā ar vietējo tirdzniecības tīklu Elvi, būtiski uzlabojot uzlādes pieejamību Latvijas reģionos un ilgtspējīgas pārvietošanās iespējas ikvienam elektroauto īpašniekam Latvijā. Vienlaikus tiek veidoti jauni paradumi, efektīvi izmantojot dārgāko resursu mūsdienās – laiku, iepērkoties un uzlādējot elektroauto.

Sadarbība ar Elvi nodrošina jaunas uzlādes iespējas visā Latvijas teritorijā – jaunas stacijas tiks izbūvētas 13 pilsētās ar 50 pieslēgvietām, kur 6 no veikaliem uzlāde būs pieejama ar maksimālo jaudu līdz 300 kW. Valsts elektrouzlādes karte drošai ceļošanai tiks papildināta ar jaunām stacijām Ādažos, Augšlīgatnē, Kalngalē, Jelgavā, Raganā, Lielvārdē, Vecpiebalgā, Saulkrastos, Liepājā, Mārupē, Ainažos, Zvejniekciemā un Siguldā. Projektā kopumā tiks investēti 2,2 miljoni EUR. Daļa no šīm uzlādes stacijām tiek realizētas ar Eiropas Savienības Alternatīvo degvielu infrastruktūras finansēšanas instrumenta atbalstu.

Pirmā stacija ar četrām pieslēgvietām un maksimālo uzlādes jaudu 50kW tiks atklāta Siguldā 19. jūnijā, pirmsjāņu laikā. Tā ir gan piemērs paradumu maiņai, kad vienlaicīgi var sagatavoties ceļam un svinēšanai, gan simbols, jo tieši šajā pilsētā ir radies Elvi zīmols. "Mūsdienu dzīves ritms ir kļuvis tik straujš, ka iespēja vienlaikus atrisināt vairākas ikdienai nepieciešamas lietas ir patiesa vērtība. Jaunais elektroauto uzlādes tīkls pie Elvi veikaliem ļaus daudziem Latvijas cilvēkiem taupīt laiku un apvienot iepirkšanos ar auto uzlādi, kas kļūst arvien svarīgāk daudziem Latvijas iedzīvotājiem. Šobrīd atklājam pirmo elektroauto uzlādes punktu, bet kopā ar Elektrum Drive jau notiek darbi pie 50 staciju izveides 13 apdzīvotās vietās visā Latvijā. Esmu pārliecināta, ka šādu punktu kļūst vēl vairāk un ticu, ka ar laiku elektroauto īpašnieki, apceļojot Latviju, zinās - sava auto uzlādei jāmeklē tuvākais Elvi.” Stāsta Elvi Latvija valdes locekle Laila Vārtukapteine.

"Kas ir vērtīgākais resurss mūsdienās? Informācija un laiks. Mūsu uzlādes filosofija ir cienīt tieši klienta laiku – tādēļ arvien veidojam jaunas stacijas, piedāvājam ātrāko uzlādi, nodrošinām ērtības lietošanā ar aplikāciju, un galvenais – esam par paradumu maiņu. Uzlādei nav speciāli jāaizņem jūsu laiks – to var izdarīt, paralēli darot citas lietas. Tādēļ sadarbībā ar Elvi un, izmantojot Eiropas Savienības finansējumu, mūsu biznesa mērķi satiekas ar klienta mērķiem ērtākam un ilgtspējīgākam dzīvesveidam," Elektrum Drive paplašināšanos komentē Ansis Valdovskis, AS "Latvenergo" Baltijas elektrotransporta uzlādes direktors.

Elektrum Drive strauji sasniedz savus biznesa mērķus – pusgada laikā zīmols ir paplašinājis savu tīklu ar vairāk nekā 100 jaunām pieslēgvietām ne tikai Latvijā, bet visā Baltijā. Līdz ar to tīklā šobrīd ir pieejamas 674 pieslēgvietas, kas ievērojami pietuvina uzņēmumu mērķim paplašināt uzlādes tīklu līdz vairāk nekā 800 pieslēgvietām šī gada laikā.


Par Elektrum Drive:
Elektrum Drive ir vadošais elektroauto uzlādes tīkls Latvijā, kas piedāvā ātras un pieejamas uzlādes iespējas visās Baltijas valstīs, veicinot ilgtspējīgu pārvietošanos un elektromobilitātes attīstību. 2024. gadā aprit pieci gadi, kopš ar AS "Latvenergo" ar zīmolu Elektrum piedāvā elektroauto uzlādes pakalpojumus Latvijā, kas Baltijā trešo gadu tiek attīstīti ar zīmolu Elektrum Drive. Šajā laikā Elektrum Drive uzlādes tīkls kļuvis par lielāko valstī un strauji attīstās arī Lietuvā un Igaunijā. Elektrum Drive piedāvā sadarbības risinājumus uzņēmumiem, kuri attīsta savu videi draudzīgu autoparku vai pilnveido esošo servisu.

Par Elvi:
Elvi ir nacionālais pārtikas mazumtirdzniecības tīkls, kas jau kopš 2001.gada ar vienotu zīmolu apvieno mazos un vidējos tirdzniecības uzņēmumus visā Latvijā, nemainīgi saglabājot misiju – būt par savējo Latvijas ražotājiem, tirgotājiem un iedzīvotājiem.


Plānotās staciju atrašanās vietas:

 • Ainaži, Valdemāra 36
 • Augšlīgatne, Rīgas iela 22a
 • Ādaži, Rīgas gatve 51
 • Jelgava, Rūpniecības 77a
 • Kalngale, Ērgļu iela 1b
 • Lielvārde, Lāčplēša iela 23b
 • Liepāja, Jūras iela 17
 • Mārupe, Lielā iela 26
 • Ragana, Tirgus iela 10
 • Saulkrasti, Ainažu iela 28a
 • Sigulda, Dārza 28
 • Vecpiebalga, "Apšu Grava"
 • Zvejniekciems, Ainažu iela 113
Ivita Bidere
AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv