Elektrum aicina klientus izmantot tikai īstā portāla pakalpojumus


Konstatēts, ka radīts enerģijas tirdzniecības zīmola Elektrum interneta portāla līdzinieks, kas maldina Elektrum klientus, tādēļ aicinām būt sevišķi vērīgiem un lietot tikai īsto portālu. Apmeklējot portālu, lūdzam pārbaudīt, vai saite, kurā atrodaties, ir šāda - https://www.elektrum.lv

Elektrum aicina - ja uz saites uzklikšķinot, tā atveras nepilnīga, t. i., nesākas ar "https", vai zīmola nosaukums ir mainīts, nekavējoties aizveriet lapu, neveicot nekādas papildu darbības!

Latvenergo koncerns pievērš pastiprinātu uzmanību un sistemātiski veic atbilstošu monitoringu, lai nodrošinātu sistēmu nepārtrauktu darbību un augstākajiem standartiem atbilstošu klientu apkalpošanu. Ar viltus portālu un profilu izveidi biežāk saskaras bankas un citas finanšu institūcijas, jo ar šādu rīcību notiek tieši mēģinājumi ietekmēt to darbību.

AS “Latvenergo” Tehnoloģiju un atbalsta direktors Kaspars Cikmačs: “Mēs situāciju monitorējam, un šobrīd mūsu portāls darbojas ikdienišķā režīmā. Informācijas tehnoloģijas ir mūsdienu uzņēmējdarbības stūrakmens. Aptaujas uzrāda, ka mūsu klienti ar Elektrum un Latvenergo interneta risinājumiem ir apmierināti, un mums svarīgi servisu pastāvīgi attīstīt, lai būtu līderpozīcijās aizvien jaunu tiešsaistes pakalpojumu izveidē. Lai arī Latvijas interneta lietotāji ar katru gadu kļūst arvien zinošāki par izvairīšanos no interneta krāpniekiem, tomēr jāturpina būt piesardzīgiem. Aicinām arī apmeklējot Elektrum portālu, pārliecināties, vai atvērtā adrese ir pareizā. Paldies par klientu sapratni un uzticību mūsu veidotajām norēķinu un informācijas apmaiņas sistēmām”.

Latvenergo koncerns pastāvīgi veic sistemātiskus informācijas sistēmu uzlabojumus, cieši sadarbojas ar CERT (Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija) un citiem vadošajiem IT drošības speciālistiem.

Ivita Bidere
AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv