Elektrum Eesti iegādājas Igaunijas mikrotīklu uzņēmumus


Lai nodrošinātu inovatīvu elektroenerģijas pakalpojumu izveidi un pieejamību tirgū, Latvenergo grupas uzņēmums Elektrum Eesti ir iegādājies vairākus mikrotīkla pakalpojuma uzņēmumus Igaunijā. Tādējādi uzņēmums būtiski papildina savu biznesa portfeli un ir gatavs izstrādāt jaunus pakalpojumus Baltijas tirgū.

Elektrum Eesti 30. jūnijā parakstīja līgumu par kapitāla daļu iegādi ar trim vietējiem Igaunijas uzņēmumiem, ar to turpinot ekspansiju Baltijas valstu tirgū. Iegādājoties Igaunijas mikrotīklu uzņēmumus, Elektrum Eesti plāno ne tikai turpināt to darbību, bet galvenokārt izmantot kā bāzi jaunu produktu un pakalpojumu izveidei mikroģenerācijas un elektromobilitātes jomā. Mikrotīklu uzņēmumi, kuru īpašumā ir patstāvīgas apakšstacijas ar savu klientu loku, šobrīd pārvalda elektroenerģijas savienojumus 53 MW apjomā, pārvadot gandrīz 80 GWh elektroenerģijas gadā.

"Šī ir aktīva vasara elektroenerģijas Baltijas tirgū un, tāpat kā citās nozarēs, arī šeit viss liecina par ekonomikas atjaunošanos. Elektrum kā Baltijas tirgus līderis ar 740 000 klientiem ir gatavs piedāvāt jaunas iespējas saviem klientiem visās valstīs, palīdzot viņiem ar moderniem, viediem, efektīviem un videi draudzīgiem risinājumiem viegli pārvaldīt mājokļa un uzņēmuma izmaksas par enerģiju. Līdz ar to enerģētikas nozarei principiāli jaunu biznesa virzienu attīstīšana ir viena no Elektrum panākumu atslēgām, ar kuru īstenojam Latvenergo attīstības stratēģiju mājas tirgū Baltijas valstīs un jau skatāmies arī tālāk aiz tās robežām," saka Uldis Mucinieks, AS "Latvenergo" komercdirektors.

Trīs uzņēmumu – “Energiaturu Võrguehitus OÜ”, “SNL Energia 1 OÜ” un “Baltic Energy System OÜ” iegādes darījums stāsies spēkā, saņemot Igaunijas konkurences uzraudzības iestāžu piekrišanu. Pēc pušu vienošanās darījuma cena netiek izpausta.


“Elektrum Eesti OÜ” ir elektroenerģijas tirdzniecības uzņēmums, kurš saviem klientiem piedāvā ne tikai elektroenerģiju, bet arī dabasgāzi, saules enerģiju un elektroautomobiļu uzlādes risinājumus, kā arī energoefektivitātes un mājokļu enerģijas pārvaldes risinājumus. “Elektrum Eesti” pieder Latvenergo koncernam, kas ir viens no vadošajiem energoapgādes pakalpojumu sniedzējiem un zaļās enerģijas ražotājiem Baltijā. Koncerna uzņēmumi apkalpo 740 000 klientu Baltijas valstīs, un 60 % koncerna saražotās enerģijas ir no atjaunīgajiem energoresursiem. “Elektrum” darbojas Igaunijā kopš 2007. gada un sniedz pakalpojumus 28 500 klientiem – gan mājsaimniecībām, gan uzņēmumiem.

Ivita Bidere
AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv