Elektrum solāro sarunu vebinārs pulcē rekordlielu interesentu skaitu


Šodien, 16 .martā, notika Elektrum Energoefektivitātes vebinārs Solārās sarunas un uz to bija pieteicies rekordliels interesentu skaits – 2700. Šobrīd, kad elektroenerģijas tirgū novērojamas augstas energoresursu cenas un ģeopolitiskā situācija ir satricinājusi visu pasauli, iedzīvotāji ļoti aktīvi domā, kā vairāk elektroenerģijas ražot pašiem un samazināt savas izmaksas, izmantojot atjaunīgos energoresursus.

Vebinārā uzstājās AS "Latvenergo" tirdzniecības zīmola Elektrum eksperti, varēja uzzināt klienta pieredzi par solāro paneļu izmantošanu mājsaimniecībā, kā arī ministriju pārstāvji sniedza informāciju par valsts atbalsta programmām mājsaimniecībām saules paneļu iegādei.

Anrijs Tukulis, Elektrum Energoefektivitātes centra projektu vadītājs, atklājot semināru, sacīja, ka saules paneļu aktualitāte un interese par tiem ir augstāka nekā jebkad, par to arī liecina saņemtais pieteikumu skaits šim vebināram – 2700. Intereses palielināšanās par saules paneļiem pagājušajā gadā ir bijusi ļoti strauja, to veicina ne tikai Eiropas Savienības (ES) ilgtspējas politika, bet arī tas, ka ir samazinājies paneļu atmaksāšanās laiks, un cilvēkiem ir vēlme ražot savu – zaļo enerģiju. Tā ir ilgtspējīga domāšana, tehnoloģiju gatavība un efektīva darbība tieši Latvijas apstākļos. 2021. gadā Latvijā uzstādīts tikpat liels saules paneļu skaits, cik iepriekš 10 gados kopā.

Gatis Silovs, Ekonomikas ministrijas Enerģētikas finanšu instrumentu nodaļas vadītājs, informēja, ka valsts mērogā ir pieejami dažādi pasākumi energoefektivitātes paaugstināšanai un jaunu mikroģenerācijas elektroenerģijas ražojošu tehnoloģisko iekārtu (saule, vējš) iegādei. Pasākumi tiek īstenoti sadarbībā ar sabiedrību Altum. Energoefektivitātes atbalsta pasākumiem tehniskajai palīdzībai 1000 EUR apmērā un grants 5000 EUR, savukārt mikroģenerācijas elektroenerģijas ražojošu tehnoloģisko iekārtu (saule, vējš) iegādei grants atkarībā no invertora jaudas 700-4000 EUR apmērā, to nosaka Vispārējie nosacījumi vienas privātmājas/ dzīvojamās mājas aprīkošanai ar saules paneļiem, prioritāte ir ģimenes ar bērniem. Saules paneļi, kas tiek iegādāti un uzstādīti, domāti konkrētās ēkas apgādei ar elektroenerģiju.

Renārs Straupe, AS "Latvenergo" Energorisinājumu vadības daļas vadītājs: "Elektrum savā risinājumā klientiem piedāvā trīs soļu skatījumu, izvēloties saules paneļu uzstādīšanu. Tas ir process pirms un pēc, kurā veicam risinājumu, savienojuma izpēti – vai saules paneļi un invertors ir saderīgi, savukārt procesā seko aprēķins – modulācijas objektos un efektivitātes aprēķins. Sniedzam arī konsultācijas un palīdzam klientam salāgot saules paneļu saražoto elektroenerģiju ar ikdienas patēriņu, lai tas būtu energoefektivi. Mūsu princips nav pārliecināt klientus iegādāties to, ko viņam nevajag."

Raimonds Kašs, VARAM Klimata pārmaiņu departamenta direktora p.i., nodaļas vadītājs: "Jau šobrīd mājsaimniecībām ir iespēja pieteikties atbalsta programmām, lai samazinātu siltumnīcefekta gāzu emisijas un uzlabotu energoefektivitāti. Mājsaimniecība var saņemt līdz pat 15 000 eiro, ja apvieno projektā vairāku tehnoloģiju kombinēšanu. Programma ir paredzēta līdz 2023.gada beigām vai kamēr būs pieejams plānotais finansējums – 20 miljoni eiro. Mājsaimniecībai saražotā elektroenerģija 80% jāizmanto pašpatēriņam, un jaudas nedrīkst pārsniegt 50% no pieslēguma slodzes īpašumā."

Vebinārā bija iespēja iepazīties ar klienta pieredzi, kas saules paneļus uzstādīja pagājušajā gadā, novērtējot ģimenes ieguldījumu kā vērtīgu nākotnē un elektroenerģiju savām vajadzībām izmantot bez maksas.

Vebināra ieraksts būs pieejams elektrum.lv mājaslapā sadaļā Energoefektivitāte.

Bet jau tagad to var skatīties Elektrum Facebook un Youtube kontos.Ilvija Līvmane
AS “Latvenergo”
Komunikācijas projektu vadītāja
Tālr.: 67728815; 29335228
ilvija.livmane@latvenergo.lv