Enerģētikas muzejs pievienojas Kultūras ministrijas informatīvai kampaņai #Ēkultūra


Latvenergo koncerna Enerģētikas muzejs aicina iedzīvotājus apmeklēt AS "Latvenergo" mājaslapu un izzināt Latvijas enerģētikas nozares industriālo un dokumentāro mantojumu (#ekultura; #paliecmajas).

Enerģētikas muzejs aicina izmantot digitālās iespējas un informatīvās kampaņas ietvaros, neizejot no mājām, piedāvā AS "Latvenergo" mājaslapā www.latvenergo.lv skatīt digitālo izstādi "Ķeguma hidroelektrostacija Eduarda Krauca fotogrāfijās". Izstāde atspoguļo spēkstacijas celtniecību no 1936. līdz 1940. gadam. Ievērojamā kinodokumentālista un fotogrāfa Eduarda Krauca izcilās fotogrāfijas iekļautas UNESCO programmas "Pasaules atmiņa" Latvijas nacionālajā reģistrā. E. Kraucs mūsdienu cilvēkam radījis unikālu iespēju – skatīt un dzīvot līdzi spēkstacijas būvniecības procesam, pievēršot uzmanību konkrētām objekta detaļām, vienlaikus ļauj apbrīnot arī vērienīgos un kolorītos būves kopskatus. Digitālajā izstādē skatāmo fotovēstījumu papildina aizraujoši fakti no Ēvalda Šica rakstītajām  Ķeguma HES būvdarbu dienasgrāmatām, kā arī informācija par izciliem Latvijas inženieriem, kuri organizēja un vadīja spēkstacijas celtniecību.

Digitālo izstādi var skatīt šeit: http://energetikasmantojums.lv/.

Aicinām arī AS "Latvenergo" mājaslapas sadaļā Enerģētikas muzejs apmeklēt muzeja virtuālo tūri. Apskatīt brīvdabas ekspozīciju un virtuāli izstaigāt paviljonus, aplūkojot unikālas Latvijas un Latvenergo koncerna vēstures liecības. Tāpat var skatīt arī muzeja ekspozīciju un iepazīties ar plašo izolatoru un elektroenerģijas skaitītāju kolekciju, elektromontiera darbarīkiem. Virtuāli skatāma arī izstāde "Elektrība dara visu", kura iepazīstina ar 20. gadsimtā Latvijā mājsaimniecībās lietotajām elektroierīcēm, veidojot priekšstatu par sadzīvi pagātnē, un atklājot elektroenerģijas daudzpusīgo pielietojumu. 

Latvenergo koncerna Enerģētikas muzeja ekspozīcija Ķeguma prosp. 7/9 Ķegumā, muzeja krātuves Andrejostas ielā 19, Rīgā un Pļaviņu HES vēstures ekspozīcija Enerģētiķu ielā 2, Aizkrauklē līdz š.g. 14. aprīlim slēgta.