Enerģija bez robežām - aicinām iepazīt enerģētikas mantojumu virtuāli


15.maijā Latvijā noritēs starptautiskā akcija Muzeju nakts ar devīzi "Robežas". Latvenergo koncerna Enerģētikas muzejs iekļausies Muzeju nakts kopējās aktivitātēs ar virtuālo ekspozīciju "Enerģijai nav robežu!"

Muzeju nakts pasākumi Enerģētikas muzejā vienmēr pulcē tuvus un tālus apmeklētājus. Ņemot vērā valstī noteiktos drošības pasākumus Covid-19 izplatības mazināšanā, šogad Enerģētikas muzejs savus draugus un potenciālos apmeklētājus uzrunās AS "Latvenergo" sociālo tīklu kontos – Facebook, Twitter, Instagram, aicinot piedalīties aktivitātēs virtuālajā vidē.

Enerģētikas muzeja aktivitātes AS "Latvenergo" sociālo tīklu kontos sāksies jau 14.maijā un ilgs līdz Starptautiskajai Muzeju dienai – 18.maijam, aicinot katru dienu iepazīt un uzzināt ko jaunu – virtuālā tūrē izstaigāt muzeja ekspozīciju Ķegumā, uzzināt par zaļu un efektīvu elektroenerģijas ražošanu AS "Latvenergo" ražotnēs, kā arī vērīgāk ielūkoties Enerģētikas muzeja krājuma kolekcijās.

AS "Latvenergo" mājaslapā Enerģētikas muzeja virtuālajā galerijā publicētajās vēsturiskajās fotogrāfijās būs iespēja skatīt Daugavas hidroelektrostaciju, TEC-1 un TEC-2 celtniecības vēsturi, elektroenerģijas pārvades un sadales elektrotīkla izbūvi, gūstot jaunas zināšanas par enerģētikas nozares attīstību Latvijā.

Aicināsim izzināt enerģētikas mantojumu, ielūkojoties muzeja krājuma kolekcijās. Šobrīd tehnoloģiju attīstība ir ļoti dinamiska, un daudzas no agrāk lietotajām ierīcēm kļuvušas par enerģētikas vēstures liecībām, dodot vietu datortehnoloģijām un jauniem izgudrojumiem. Tehnoloģisko iekārtu, mērierīču, elektroenerģijas skaitītāju kolekcija ļaus izzināt nozīmīgus vēstures stāstus, sniedzot priekšstatu par enerģētiku Latvijā 19.gadsimta beigās un 20.gadsimtā, bet sadzīves elektroierīču, brīdinājuma zīmju un elektrodrošības plakātu kolekcija atklās daudz interesanta par elektroenerģijas daudzpusīgu izmantošanu un sabiedrības informēšanu par drošu rīcību ar elektroierīcēm.

AS "Latvenergo" sociālo tīklu kontos piedāvāsim noskatīties animācijas un uzzināt par elektroenerģijas ražošanu Daugavas hidroelektrostacijās, kā arī unikālu iespēju vērot, kā darbojas Pļaviņu un Rīgas HES turbīnas, ražojot zaļo elektroenerģiju.

Aicināsim noskatīties video par Enerģētikas muzeja ekspozīcijām Ķegumā un Pļaviņu HES ražotnē Aizkrauklē, kur eksponētas unikālas vēstures liecības. Ceram drīz tikties arī klātienē, kad aicināsim apskatīt nacionālo enerģētikas mantojumu, bagātinot apmeklētāju pieredzi un sniedzot jaunas zināšanas par enerģētikas vēsturi un attīstību.

Ivita Bidere
AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv