Gada laikā dubultojies elektroautomobiļos uzlādētās elektroenerģijas apjoms


Šī gada pirmajos deviņos mēnešos jeb no janvāra līdz septembrim Elektrum publiskajās uzlādes stacijās ir uzlādētas 103,37 MWh elektroenerģijas. Salīdzinot ar tādu pašu periodu pirms gada, šis apjoms ir dubultojies. Tāpat ir pieaudzis individuālo klientu un uzlāžu skaits.

Latvijā pakāpeniski pieaugot elektroautomobiļu skaitam, pieaug arī nepieciešamā uzlādes infrastruktūra. Šo gadu Elektrum uzlādes tīkls noslēgs ar vismaz 84 pieslēgvietām vairāk nekā 20 uzlādes vietās 10 Latvijas pilsētās. Vienlaikus šogad ir dubultojies tajās uzlādētās elektroenerģijas apjoms – ja pagājušajā gadā tā bija 55,1 megavastunda (MWh), tad šogad – 103,37 MWh. Savukārt unikālo klientu skaits no 407 pieaudzis līdz 791 klientam. Tādējādi ar Elektrum zaļo enerģiju kopš tīkla izveides elektroautomobiļi Latvijā ir veikuši vismaz 1 222 222 km.

Ansis Valdovskis, AS "Latvenergo" elektrotransporta uzlādes tīkla vadītājs: "Aptaujas rāda, ka šobrīd sabiedrība arvien pozitīvāk izturas pret elektromobilitāti – 82% Latvijas iedzīvotāju atbalsta elektroauto, un katrs ceturtais tuvāko gadu laikā plāno nomainīt degvielu patērējošo auto pret elektrisko automašīnu. Tā ir nopietna apņemšanās, kas mums liek arvien straujāk nodrošināt augošo pieprasījumu, gan arī ir jauna biznesa iespēja tiem uzņēmējiem, kas vēlas nākotnē būt veiksmīgi – ieklausīties sabiedrības vajadzībās un uz tām reaģēt."

Latvijā uz 10 elektroauto ir nepieciešama vismaz viena uzlādes pieslēgvieta, - tāds ir Latvenergo ekspertu vērtējums, un kopumā Latvijā līdz 2025. gadam nepieciešamas vismaz 1000 publiskās uzlādes pieslēgvietas. Jau tuvākajā laikā pieaugs ne tikai publisko uzlādes punktu attīstība, bet arī tādu, kas izbūvēti pie daudzdzīvokļu mājām, birojiem vai lielveikaliem – šis noteikums no 2021. gada 10. marta iekļauts valsts likumdošanā – būvnormatīvā. Visos jaunajos projektos turpmāk ir jāparedz arī elektroauto uzlādes pieslēgvieta, kas jau šobrīd ir uzskatāma par priekšrocību jaunajos projektos.

Ivita Bidere
AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv