Izsludināts projektu konkurss vasaras nometņu rīkošanai bērniem no Ukrainas


Karā visvairāk cieš bērni un viņu ģimenes, tādēļ AS "Latvenergo" sniedz palīdzību vasaras nometņu organizēšanai tiem Ukrainas bērniem, kuriem kāds no vecākiem ir atdevis savu dzīvību, aizstāvot Ukrainu Krievijas Federācijas militārā iebrukuma laikā.

Vienoti atbalstot Ukrainu, 2024. gada maijā ekonomikas ministra Viktora Valaiņa, AS “Latvenergo” vadības un plašas uzņēmēju delegācijas vizītes laikā Ukrainā parakstīti saprašanās memorandi par AS "Latvenergo" apņemšanos šogad sniegt atbalstu vasaras nometņu organizēšanā Latvijā, atbalstot 40 bērnus no Ukrainas, kuri karā zaudējuši kādu no vecākiem.

Sadarbībā ar ilggadēju partneri, nodibinājumu Fonds "Ziedot.lv" Latvenergo ziedo 40 000 eiro nometņu nodrošinājumam, sadalot to biedrībām un nodibinājumiem. Ziedojums tiks īstenots projekta konkursa formā, ko realizēs Fonds "Ziedot.lv". Nometņu mērķis ir sniegt psihoemocionālu atbalstu bērniem, kuriem kāds no vecākiem ir atdevis savu dzīvību, aizstāvot Ukrainu Krievijas Federācijas militārā iebrukuma laikā. Goda konsuli – Oļena Višņakova Ukrainā, Černihivā un Černihivas apgabalā, kā arī Latvijas Republikas goda konsuls Iļļa Hočs Černivcos un Černivcu apgabalā apņēmušies nodrošināt bērnu nogādāšanu Latvijas Republikas teritorijā un atpakaļ dzimtenē, sedzot visus transporta izdevumus.

Paredzēts, ka tiks rīkotas divas diennakts nometnes 40 bērniem no Černihivas pilsētas, Černihivas apgabala, Černivcu pilsētas un Černivcu apgabala Ukrainā.

Dmitrijs Juskovecs, AS "Latvenergo" valdes loceklis: "Latvenergo ir kopā ar Ukrainu un tās cilvēkiem kopš pirmās kara dienas. Sadarbībā ar Ukrainas vēstniecību Latvijā esam centušies sniegt karā cietušajiem cilvēkiem tieši tādu palīdzību, kas nepieciešama visvairāk. Tādēļ šovasar palīdzēsim rīkot vasaras nometnes bērniem no Černihivas un Černivcu apgabaliem, lai viņi kaut uz neilgu brīdi spētu aizmirst par karu."

Nodibinājums Fonds "Ziedot.lv" izvērtēs saņemtos projekta konkursa pieteikumus, pieredzi un kapacitāti projektu organizēšanā, kā arī veiks ziedojuma saņēmēja risku pārbaudi atbilstoši likuma prasībām.

AS "Latvenergo" aicina pieteikties bērnu vasaras nometņu organizatorus līdz 2024.gada 4.jūlijam (ieskaitot). Papildu informācija, konkursa nolikums un pieteikuma anketa atrodama šeit.

Par projektu pieteikumu sagatavošanu un citiem nosacījumiem tiks izsludināts informatīvais seminārs.

Ivita Bidere
AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv