Komentārs par elektroenerģijas cenu 26.nedēļā


Iepriekšējā nedēļā Baltijas valstīs vidējā elektroenerģijas cena vienoti pieauga, un tā bija 45,28 EUR/MWh visās valstīs. Turklāt cenu pieaugums bija novērojams arī Somijā un divos tirdzniecības apgabalos Zviedrijā, kur nedēļas vidējā elektroenerģijas cena bija ap 45 EUR/MWh. Cenu kāpumu ietekmēja radušās tehniskās problēmas atomelektrostacijās un jaudu ierobežojumi starp Zviedrijas tirdzniecības apgabaliem. Tajā pašā laikā Norvēģijā elektroenerģijas cenas samazinājās, jo sniega kušanas rezultātā palielinājās ūdens daudzums  rezervuāros. 

Salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, Nord Pool reģionā patēriņš pieauga līdz 6 372 GWh, bet  izstrādes apjomi pieauga līdz 6 243 GWh.

Aizvadītajā nedēļā Baltijas valstīs kopējais elektroenerģijas patēriņš samazinājās par 6% līdz 442 GWh. Latvijā patēriņš samazinājās par 9% līdz 115 GWh, Lietuvā samazinājās par 2% līdz 211 GWh, bet Igaunijā patēriņš samazinājās par 10% līdz 116 GWh.

Pagājušajā nedēļā Baltijā, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, kopējā elektroenerģijas izstrāde pieauga par 19% līdz 298 GWh. Igaunijā novērots lielākais elektroenerģijas izstrādes pieaugums – par 45% līdz 88 GWh. Lietuvā ražošanas apjomi pieauga par 13% līdz 99 GWh, savukārt Latvijā saražotās elektroenerģijas apjoms pieauga par 9% līdz 111 GWh. 

Izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 97%, Igaunijā 75%, bet Lietuvā 47%. Baltijas valstīs pagājušajā nedēļā tika saražoti 67% no reģionā patērētā elektroenerģijas apjoma. 

Mājaslapā latvenergo.lv tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apliecināt savu piekrišanu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk