Komentārs par elektroenerģijas cenu 30.nedēļā


Iepriekšējā nedēļā elektroenerģijas cenas samazinājās visos Nord Pool tirdzniecības apgabalos. Salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, Baltijā nedēļas vidējās elektroenerģijas cenas vienoti samazinājās par 15%. Latvijā un Lietuvā tās bija 30,58 EUR/MWh, savukārt Igaunijas tirdzniecības apgabalā 27,97 EUR/MWh. Nord Pool nedēļas vidējā sistēmas cena samazinājās līdz 2,25 EUR/MWh. 

Reģionā cenu samazinājumu ietekmēja augsta izstrāde vēja stacijās, kas pieauga līdz 1 023 GWh jeb vairāk nekā divas reizes, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu. Turklāt lejupvērstu tendenci veicināja arī zemākas izejvielu un emisijas kvotu cenas. Savukārt sistēmas cenu galvenokārt ietekmē Ziemeļvalstu tirdzniecības apgabali, kuros ir augsts ūdens aizpildījuma līmenis hidrorezervuāros. Baltijā izveidojušos cenu starpību starp apgabaliem izraisīja ierobežojumi Igaunijas – Latvijas pieejamajās starpsavienojuma jaudā. 

Salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, Nord Pool reģionā patēriņš bija bez būtiskām izmaiņām jeb 6 035 GWh, un izstrādes apjoms pieauga līdz 6 663 GWh.

Aizvadītajā nedēļā Baltijas valstīs kopējais elektroenerģijas patēriņš pieauga par 1% līdz 454 GWh. Igaunijā patēriņš pieauga par 2% līdz 122 GWh, Lietuvā patēriņš pieauga par 1% līdz 209 GWh, bet Latvijā patēriņš samazinājās par 1% līdz 123 GWh.

Pagājušajā nedēļā Baltijā kopējā elektroenerģijas izstrāde samazinājās par 1% līdz 233 GWh, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu. Latvijā elektroenerģijas izstrāde samazinājās par 29%, un iepriekšējā nedēļā tika saražotas 48 GWh. Igaunijā ražošanas apjomi pieauga par 20% līdz 78 GWh, bet Lietuvā elektroenerģijas izstrādes apjomi pieauga par 4% līdz 107 GWh.

Izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 39%, Igaunijā 64 %, bet Lietuvā 51%. Baltijas valstīs pagājušajā nedēļā kopumā tika saražots 51% no reģionā patērētā elektroenerģijas apjoma. 

Mājaslapā latvenergo.lv tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apliecināt savu piekrišanu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk