“Lampa” apgaismo par elektromobilitāti


3.septembrī sarunu festivālā “Lampa” noritēs AS “Latvenergo” ierosināta diskusija “Kad katrā ģimenē Latvijā būs elektromobilis?”. Uzņēmuma pārstāvji piedalīsies arī citās diskusijās.

Tos, kuri vēlas  iegādāties elektroautomobili vai kuriem šī doma tikai nupat ienākusi prātā, aicinām noklausīties sarunu festivāla “Lampa” diskusiju “Kad katrā ģimenē Latvijā būs elektroautomobilis?” Iespējams, pavisam drīz arī jūs papildināsiet teju 1000 elektroautomobiļu īpašnieku skaitu Latvijā. Jāuzsver, ka īpaša uzmanība sarunā būs pievērsta elektriskā automobiļa lietošanas praktiskajai pieredzei no mājas līdz pilsētas ielām, klīdinot daudzus mītus un, iespējams, palīdzot izdarīt izvēli par labu elektromobilitātei arī savā ikdienā.

Sarunas dalībnieki katrs pārstāv savu viedokli par to, vai šis ir īstais brīdis elektroautomobiļa iegādei, no aktīviem tā lietotājiem līdz  skeptiķiem. Latvenergo ierosinātajā diskusijā piedalīsies Kaspars Cikmačs, AS “Latvenergo” valdes loceklis, Iveta Pazare, elektroauto lietotāja, Andris Kulbergs, Auto asociācijas prezidents, Normunds Avotiņš, auto eksperts, un Jānis Rozenbergs, Cēsu novada domes priekšsēdētājs. Moderators – viens no aktīvākajiem elektromobilitātes atbalstītājiem Latvijā, portāla uzladets.lv veidotājs Kārlis Mendziņš.

Diskusijas norises laiks 3.septembrī no plkst. 11.30 līdz 12.30. Klātienē to varēs vērot Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē, savukārt interneta tiešraide pieejama festivāla “Lampa” mājaslapā: https://festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/1293.

Savukārt biedrības “Zaļā brīvība” rīkotajā diskusijā “Baltijas ceļš uz mobilitāti bez fosilajiem resursiem” (https://festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/1354) piedalīsies AS “Latvenergo” elektrotransporta uzlādes tīkla attīstības vadītājs Ansis Valdovskis. Arī tā notiks 3.septembrī no plkst. 16.00 līdz 17.00.

Šogad sestais sarunu festivāls “Lampa” vēl neierastā laikā un formātā norisināsies no 2. līdz 5. septembrim. Ar virstēmu “Kopā” tas šogad apvienos plašu jautājumu loku vairāk nekā 200 pasākumos. Festivāls bez maksas būs skatāms tiešraidē mājaslapā www.festivalslampa.lv, bet daļa pasākumu būs piedzīvojami klātienē – “Lampas” iekārtotās studijās Rīgā, Cēsīs un Rēzeknē.

Sarunu festivāla “Lampa” programmā no 2. līdz 5.septembrim iekļautas arī citas diskusijas, kas tieši vai netieši saistītas ar enerģētikas, vides un klimata jautājumiem. Lai plašajā diskusiju lokā tās vieglāk identificētu, www.festivalslampa.lv sadaļā “Programma” piedāvāta iespēja diskusijas atlasīt pēc tēmas “Vide un enerģētika”.

Ivita Bidere
AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv