AS "Latvenergo " atbalsts valsts mēroga kultūras pasākumiem 2020.gadā


Lai paplašinātu sadarbību ar ieinteresētajām pusēm un iesaistītu ziedošanas lēmumu pieņemšanā attiecīgo jomu ekspertus, AS "Latvenergo"  finanšu līdzekļus kultūras jomā trešo gadu ziedo Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) administrētā projektu konkursā. Valsts nozīmes kultūras projektu izvērtēšanu un lēmumu pieņemšanu atbilstoši konkursa nolikumam veic VKKF kultūras nozaru ekspertu komisijas un padome. AS "Latvenergo" atbalsts šī gada projektu konkursā sniegts mūzikas, dejas un teātra nozares projektiem, kas ekspertu vērtējumā atzīti par augstas kvalitātes un kultūras procesu bagātinošiem notikumiem.

Noslēdzies VKKF konkurss mērķprogrammā "Valstiski nozīmīgi pasākumi". Tās mērķis ir atbalstīt kultūras un mākslas pasākumu programmas, kas nodrošina kvalitatīvu kultūras vērtību pieejamību plašai sabiedrībai. Konkursā tika iesniegti 92 pieteikumi, pieprasītais finansējums 3 258 871,33 EUR, finansiālu atbalstu guva 50 pieteikumi, piešķirtais finansējums – 1 292 714 EUR.

AS "Latvenergo" šai programmai ziedo 75 000 EUR, finansējumu piešķirot sešiem valsts mēroga kultūras pasākumiem.
       

  • Festivāls "Rīgas Ritmi 2020" – 15 000 EUR

Festivāls "Rīgas Ritmi" atzīmēs 20 gadu jubileju ar plašu pasākumu klāstu – koncertiem, izglītojošām meistarklasēm un diskusiju programmām, Rīgas Ritmi Showcase programmu ar ārvalstu mūzikas ekspertu piedalīšanos, kā arī latviešu džeza mūzikas lielkoncertu.

  • Mākslas festivāls "Cēsis 2020" – 15 000 EUR

Mākslas festivāls notiek jau kopš 2007. gada, tas piedāvā vienuviet piedzīvot plašu mākslas notikumu klāstu: mūzikas koncertus, vizuālās mākslas izstādes, teātra izrādes un kino, veicinot izpratni par pasaules kultūras mantojumu un laikmetīgās kultūras procesiem.

  • Valmieras vasaras teātra festivāls 2020 – 15 000 EUR

Jau no 2016.gada tiek organizēts Valmieras vasaras teātra festivāls, tā programmas pamatā – tikai īpaši festivālam radīti darbi, ko veido nacionālā un starptautiskā mērogā zināmi profesionāļi.

  • 20. Pasaules mūzikas festivāls Porta – 5 000 EUR

Jau 20 gadus Pasaules mūzikas festivāls Porta iepazīstina klausītājus ar mūsdienu tautas mūzikas aktualitātēm pasaulē, dāvājot iespēju klausīties mākslinieciski augstvērtīgus koncertus, nodrošinot pasaules mūzikas žanra popularizēšanu Latvijā. Šogad koncerti notiks Cēsīs, Ventspilī un Rīgā, ar savu unikalitāti un meistarību dalīsies mākslinieki no Kanādas, Francijas, Ungārijas, Somijas, Izraēlas, Fēru salām, Igaunijas un Latvijas. 

  • 25. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls –  10 000 EUR

No 1996. gada ar moto "No klasikas līdz avangardam" tiek organizēts Starptautiskais Baltijas baleta festivāls, kas ietver dejas izrādes, koncertus, vizuālās mākslas izstādes, kino seansus un meistarklases daudzās Latvijas pilsētās un reģionos. Festivāls sniedz iespēju baudīt starptautisku baleta konkursu laureātu un pasaulē atzītu vadošo baleta solistu  māksliniecisko sniegumu.

  • Klasiskās mūzikas festivāls "Rīga Jūrmala"–  15 000  EUR

Klasiskās mūzikas festivāls norisināsies jau otro reizi, organizējot 20 klasiskās mūzikas koncertus, kas apvieno austu māksliniecisko kvalitāti, pasaules līmeņa pasākuma norisi, kā arī plašu pieejamību sabiedrībai. Par māksliniecisko baudījumu gādās četri pasaules līmeņa orķestru koncerti.

 

Latvenergo koncerns ir viens no lielākajiem enerģijas tirgotājiem Baltijā, kas nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, dabasgāzes tirdzniecību, elektroenerģijas sadales pakalpojuma nodrošināšanu un pārvades aktīvu nomu.


Ilvija Līvmane

AS “Latvenergo”
Komunikācijas projektu vadītāja
Tālr.: 67728815; 29335228
Ilvija.livmane@latvenergo.lv

admin admin
AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
admin@test.com