Latvenergo jau decembrī piegādā siltumu par zemāku cenu


Latvenergo šodien publicē saskaņā ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas apstiprināto piemērošanas kārtību noteiktos tarifus par piegādāto siltumenerģiju 2020.gada decembrim. Atbilstoši tiem, no š.g. 1.decembra siltumenerģijas piegādes cena AS “Rīgas siltums” samazināsies par aptuveni 18%. Sagaidāms, ka šajā apkures sezonā kopumā Latvenergo nodrošinātais tarifs būs zemāks nekā iepriekšējā apkures sezonā. 

Atbilstoši dabasgāzes tirgus cenai AS “Latvenergo” 2020.gada decembrī noteiktie siltumenerģijas tarifi TEC-1 ražotnei ir ­­­25,01 EUR/MWh un ražotnei TEC-2 25,73 EUR/MWh. Šajā apkures sezonā Latvenergo piemērotā dabasgāzes cena siltumenerģijas ražošanai būs vidēji zemāka, nekā iepriekšējā apkures sezonā.

Latvenergo publicētie tarifi ir aprēķināti saskaņā ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2017.gada 4.septembra lēmumu Nr.100 "Par akciju sabiedrības "Latvenergo" ražotnēs TEC-1 un TEC-2 saražotās siltumenerģijas tarifu piemērošanas kārtību". Latvenergo aktīvi sadarbojas ar SPRK uzraudzības procesa ietvaros un sniedz detalizētu informāciju par gāzes iepirkuma izmaksām un prognozēm.

Rīgas iedzīvotāji par situmu norēķinās ar AS “Rīgas siltums” par tā noteiktajiem siltuma tarifiem, un katrs klienta rēķins ir atkarīgs no patērētā siltuma apjoma, iestatītās gaisa temperatūras un citiem individuāli izvēlētiem nosacījumiem.

Ivita Bidere
AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv