Latvijā un Baltijas valstīs aug pieprasījums pēc saules paneļiem


Latvijas iedzīvotāji arvien biežāk izvēlas elektroenerģiju ražot paši, izvēloties saules paneļus. To ļauj secināt Elektrum saules paneļu tirdzniecības rezultāti gada pirmajā pusē. Šogad Latvijā ir uzstādīts trīs reizes vairāk paneļu komplektu nekā attiecīgajā periodā pērn. Savukārt Baltijas valstīs Elektrum ir noslēdzis par 82% vairāk saules paneļu uzstādīšanas līgumu.

To, ka Latvijā ievērojami aug iedzīvotāju interese par saules enerģijas izmantošanu, ļauj secināt AS “Latvenergo” tirdzniecības zīmola Elektrum uzstādīto saules paneļu komplektu skaits, kas ir trīs reizes lielāks nekā pērn. Jānorāda, ka kāpums ir visās Baltijas valstīs, tomēr kaimiņvalstīs to ievērojami veicina atbalsta sistēmas. Savukārt Latvijā 2020.gadā notika pozitīvas izmaiņas, likumā atceļot  OIK par saražotās un tīklā nodotās elektroenerģijas izmantošanu.

Ja Latvijā pagājušajā gadā līdz jūnija beigām bija uzstādīti 30 paneļu komplekti, tad šogad tie jau ir 94, bez tam katrs trešais valstī noslēgtais līgums par to uzstādīšanu ir tieši ar Elektrum. Kopumā Elektrum Latvijā ir noslēgti 214 līgumi par 3874 paneļu uzstādīšanu ar kopējo jaudu 1067 kW. Šie līdz šim uzstādītie paneļi vienā vasaras dienā saražo vidēji 5090 kWh, ar ko pietiek, lai viens elektroauto apbrauktu apkārt Latvijas robežai aptuveni 18 reizes.

Šī gada pirmajā pusē Baltijā Elektrum ir noslēdzis 238 līgumus par saules paneļu uzstādīšanu, nodrošinot 82 % izaugsmi, salīdzinot ar 2019. gada pirmo pusgadu. Tādejādi kopējā klientiem uzstādīto saules paneļu jauda Baltijā ir sasniegusi jau 4,1 MW, no kuriem 76% ir uzstādīti klientiem ārpus Latvijas, padarot Latvenergo par vienu no vadošajiem šī pakalpojuma nodrošinātājiem Baltijā. Ņemot vērā valsts atbalstu, aktīvākās ir Lietuvas mājsaimniecības, arī Igaunijā atbalsts veicinājis saules paneļu pieprasījumu pat līdz tādam apmēram, ka daži no vietējiem piegādātājiem nav spējīgi to apmierināt.

“Elektrum ir viens no vadošajiem šī pakalpojuma nodrošinātājiem Baltijas valstīs. Šajā gadā izjūtam īpaši lielu klientu interesi, kā arī varam secināt, ka Covid-19 nav ietekmējis viņu interesi par to uzstādīšanu. Atbilstoši klientu pieprasījumam, pielāgojām savus pārdošanas un klientu apkalpošanas procesus, un 1. pusgadā realizējām tos attālinātā režīmā, kas izrādījies ļoti veiksmīgs - gandrīz 1000 iedzīvotāju apmeklēja tiešsaistes seminārus un 20 000 unikāli apmeklētāju ik mēnesi  ieskatās elektrum.lv saules paneļu sadaļā”, komentē Edgars Strods, AS “Latvenergo” Produktu attīstības un vadības vadītājs.

Ar Elektrum saules paneļu piedāvājumu iespējams iepazīties un tiem pieteikties www.elektrum.lv. Produkts tiek piedāvāts ar tehniskā risinājuma apdrošināšanu un ar bezprocentu nomaksu. Sadarbībā ar vienu no pasaules lielākajiem saules paneļu ražotājiem - Canadian Solar, uzsākts piedāvāt monokritstāliskos saules paneļus, kas piemērotāki LV apstākļiem un jaudīgāki, kā arī piemēroti klientiem, kuriem ir svarīgs dizains un estētika.

Ivita Bidere
AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv