Notiks ikgadējais elektromobilitātes vebinārs


25.maijā sadarbībā ar Satiksmes ministriju, Latvijas Auto asociāciju, Rīgas Tehnisko universitāti un SIA "Vides investīciju fonds" notiks vebinārs "Vai tavs nākamais auto būs elektrisks?", ko organizē Elektrum Energoefektivitātes centrs. Vebināra tiešraide no plkst. 10.00 līdz 13. 00 tiešsaistē Elektrum Facebook un YouTube kanālā. 

Ja pirms gada vebinārā tika diskutēts par valsts atbalsta veidiem elektromobilitātes veicināšanai, tad šogad ar atbalstu jau ir iegādāti pirmie elektromobiļi. Un ne tikai – tirgū ir paplašinājušās uzlādes iespējas un ienākuši jauni elektromobilitātes pakalpojumi. Taču vienlaikus pasaulē ir notikušas pārmaiņas, kuru ietekme uz šo nozari vēl jānovērtē, tomēr nākamajos gados mēs pieredzēsim mobilitātes revolūciju. Gan Eiropā, gan Latvijā pāreja uz videi draudzīgu transportu ir saistīta gan ar infrastruktūras attīstību, gan iedzīvotāju motivāciju mainīt pārvietošanās paradumus.

Viens no vebināra dalībniekiem – Latvijas Auto asociācija, paredz, ka ar valsts atbalsta programmas palīdzību šogad Latvijā gaidāma kārtējā elektroauto skaita dubultošanās, salīdzinot ar prognozēto izaugsmi. Par šiem jautājumiem un par to, kā ar valsts atbalstu nopirkt elektroauto, nozares pārstāvji stāstīs Elektrum Energoefektvitātes centra rīkotajā vebinārā "Vai tavs nākamais auto būs elektrisks?"

Vebinārā piedalīsies Mārtiņš Ādamsons, Satiksmes ministrijas Eiropas Savienības lietu koordinācijas departamenta vecākais referents, kurš transporta attīstību Latvijā vērtēs no nacionālās attīstības perspektīvas; Aiga Barisa, Rīgas Tehniskās universitātes asociētā profesore, pievērsīsies klimatneitralitātes mērķiem Latvijā; Raimonds Zandovskis, Delfi Auto redaktors, uzdos provokatīvu jautājumu, vai elektroauto ir nākotnes dīzelis; Andris Kulbergs, Latvijas Auto asociācijas prezidents, izteiks prognozes par elektroauto pieaugumu Latvijā; ar personīgo pieredzi dalīsies elektroauto īpašnieki Mārtiņš Blūms un Kristaps Mežulis; piedalīsies AS “Latvenergo” Elektrotransporta uzlādes tīkla attīstības eksperti Edgars Korsaks-Mills un Ansis Valdovskis, kā arī citi nozares pārstāvji.

Tiešraides seminārs tiks translēts Elektrum Facebook lapā un YouTube.

Iepazīties ar tiešraides semināra programmu iespējams šeit.

Ivita Bidere
AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv