Notiks pārceltais vebinārs par elektrotransportu


Otrdien, 16. jūnijā, plkst. 10.00 notiks pārceltais Elektrum Energoefektivitātes centra interneta seminārs (vebinārs) "Cik gatavi esam elektrotransportam?". Pasākums norisināsies tiešsaistē no plkst. 10.00 līdz 12.30 un tiks translēts tiešraidē Elektrum Facebook lapā.

Iepriekš plānotais vebinārs nenotika dēļ elektroapgādes traucējuma Rīgā 9. jūnijā, kas ietekmēja arī tā tehnisko norisi. Vebinārā, kas notiks 16. jūnijā no plkst. 10.00 – 12.30, savu dalību apstiprinājuši visi jau iepriekš pieteiktie lektori. Uz iepriekš izsludināto vebināru bija pieteikušies vairāk kā 270 dalībnieki.

Tiem virtuālajiem apmeklētājiem, kas bija pieteikušies iepriekš, atkārtota pieteikšanās nav jāveic, informācija par pieslēgšanos tiešraidei tiks nosūtīta uz pieteikuma anketā noradīto e-pasta adresi. Savukārt katrs jaunais interesents aicināts pieteikties semināram elektrum.lv/seminari.

Pēdējos gados elektromobilitāte kļūst arvien nozīmīgāka, un ir skaidrs, ka jau tuvākajos gados tā ievērojami mainīs transporta nozari. Tas ir viens no veidiem, kā iespējams samazināt transporta radīto piesārņojumu gan pilsētvidē, gan dabā. Eiropas Savienības mērķi ir gana ambiciozi, tomēr – cik tiem gatavi ir auto ražotāji, valstu infrastruktūra un sabiedrība? Cik gatavi mēs esam elektrotransportam?

Pasākums norisināsies trīs daļās: elektromobilitātes attīstības tendences Eiropā un Latvijā, stāsti par praktisko pieredzi, pārvietojoties ar elektroauto pa Latvijas ceļiem, un elektroauto tirgotāju jaunākās attīstības tendences.

Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā ekonomikas padomnieks Mārtiņš Zemītis skaidros, kā Eiropas zaļais kurss ietekmēs Latvijas transporta nozari un kādi izaicinājumi un iespējas mūs sagaida. AS "Latvenergo" projektu vadītājs Edgars Korsaks-Mills savukārt iepazīstinās ar elektroauto un uzlādes punktu attīstības prognozēm Eiropā un Latvijā.

Tehnoloģiju bloga Kursors.lv galvenais redaktors Kristaps Skutelis stāstīs par personīgo pieredzi, kas iegūta, ik nedēļu ar elektroauto mērojot 1000 kilometru pa Latviju. Modes māksliniece Šeila savukārt centīsies atbildēt uz jautājumu – vai ir viegli braukt ar elektroauto.

Volkswagen un Audi automašīnu vairumtirgotāja elektroauto eksperts Matīss Zemītis pastāstīs par Eiropas lielo autoražotāju izaicinājumiem attiecībā uz elektriskajiem automobiļiem, bet Electrocar.lv valdes loceklis Aivars Birulis par to, kāds solās būt lietoto elektroauto tirgus Latvijā

Aicinām pieteikties vebināram šeit.

Ivita Bidere
AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv