Par SIA “Latvijas vēja parki” valdi


Pieņemot jaunus profesionālus izaicinājumus, amata pienākumus beigusi pildīt SIA "Latvijas vēja parki" (LVP) līdzšinējā valdes locekle Baiba Zauere un no š.g. 9. maija sāks pildīt SIA “Eiropas Dzelzceļa līnijas” valdes locekles pienākumus. LVP valdes priekšsēdētājs Jānis Urtāns pienākumus turpinās veikt kā vienīgais valdes loceklis. Attiecīgi LVP dalībnieku sapulce veikusi izmaiņas LVP statūtos, samazinot valdes locekļu skaitu uz vienu valdes locekli.

Baiba Zauere LVP valdes locekles pienākumus veica kopš 2023.gada augusta, piedaloties LVP būtisku normatīvo aktu sagatavošanā un juridiskās bāzes izveidošanā sadarbībai ar VAS "Latvijas valsts meži".

“Pateicos “Latvijas vēja parki” par sadarbību un uzticēšanos, pildot valdes locekļa pienākumus. Esam ielikuši stingrus pamatus, lai nodrošinātu turpmākos soļus 800 MW vēja parku izbūvei Latvijas valsts teritorijā,” atzīst Baiba Zauere.

No 2017. gada Baiba Zauere bija "Rail Baltica" Baltijas valstu kopuzņēmuma RB Rail AS juriste, kopš 2020. gada kā galvenā juriste, kuras atbildībā bija kopuzņēmuma juridiskā departamenta attīstība, kopuzņēmuma veikto darījumu tiesiskuma nodrošināšana, pārrobežu publiskā iepirkuma līgumprojektu izstrāde un ieviešanas nodrošināšana. Iepriekš Baiba Zauere praktizējusi kā zvērināta advokāte ZAB "Deloitte Legal", ZAB "Sorainen" un ZAB “Glimstedt un Partneri”.

SIA “Latvijas vēja parki” ir dibināts 2022. gada 22. jūlijā, lai veicinātu Latvijas virzību uz enerģētisko neatkarību un klimatneitralitāti. LVP galvenais uzdevums ir nodrošināt ilgtspējīgu elektroenerģijas ražošanu, attīstot vēja parkus ar jaudu līdz 800MW Latvijas valstij piederošās meža zemēs.

Andris Siksnis
AS "Latvenergo"
Komunikācijas direktors
Tālr.: 67728811
andris.siksnis@latvenergo.lv