AB "Klaipėdos nafta" un AS "Latvenergo" noslēdz ilgtermiņa līgumu par Klaipēdas SDG termināļa lietošanu


AS "Latvenergo", piedaloties AB "Klaipėdos nafta" rīkotajā sašķidrinātās dabasgāzes (SDG) termināļa ilgtermiņa jaudu piešķiršanas procedūrā, ir ieguvusi tiesības turpmākos 10 gadus lietot Klaipėdos nafta SDG termināļa 6 TWh ikgadēju jaudu dabasgāzes regulārām piegādēm.

Eiropā SDG termināļi ir piemērotākā alternatīva, lai nodrošinātu uzticamas dabasgāzes piegādes, aizvietojot no Krievijas iepirkto dabasgāzes apjomu. 2023. gada 1.janvārī Latvijā iestāsies pilnīgs aizliegums iepirkt dabasgāzi no Krievijas. Līdz ar to ir būtiski pieaugusi Klaipėdos nafta SDG termināļa nozīme, kas šobrīd ir vienīgais gāzes piegādes nodrošinājums Baltijas reģionā.

Klaipėdos nafta SDG termināļa ilgtermiņa jaudu piešķiršanas procedūrā tika izsolītas 4 paketes, katra ar 6 TWh ikgadēju jaudu. Izsoles rezultātā Baltijas reģiona tirgū piešķirta regazifikācijas jauda kopsummā 24 TWh, un Latvenergo ieguvis 1/4 no ilgtermiņa jaudas. Klaipėdos nafta un Latvenergo noslēgtais līgums paredz regazificēt regulāru 6 standartizētu SDG kravas kuģu piegādes, ko Latvenergo iepirks brīvā starptautiskā tirgū no pasaules vadošajām SDG kompānijām, un ko turpmāk katru gadu pārvadīs no termināļa līdz Latvijai – TEC ražošanas vajadzībām, klientiem un drošuma rezervēm.