“Latvenergo” un “RWE” apvieno spēkus atkrastes vēja enerģijas attīstībai LatvijāViens no lielākajiem energoapgādes pakalpojumu sniedzējiem Baltijā AS “Latvenergo” un globālais līderis atjaunojamo energoresursu jomā “RWE” ir apvienojuši spēkus, lai attīstītu, būvētu un pārvaldītu jūras vēja projektus pie Latvijas krastiem. 

Šodien, 16. septembrī, “Latvenergo” un “RWE” parakstījuši sadarbības memorandu, apliecinot mērķtiecīgu virzību un gatavību īstenot vērienīgus atkrastes vēja parku projektus. Šī būs divu līdzvērtīgu partneru savstarpēji papildinoša sadarbība, apvienojot plašas Latvenergo zināšanas par Latvijas enerģētikas tirgu un energoapgādi Baltijas valstīs ar ilggadējo RWE pieredzi atkrastes vēja parku attīstībā, veiksmīgu projektu īstenošanā un drošā ekspluatācijā.

Saskaņā ar Latvenergo stratēģijā definēto 2030. gadam Latvenergo ir iecerējusi palielināt vēja un saules staciju jaudu līdz 2300 megavatiem (MW). Jauna spēcīga partnerība veicinās šī mērķa sasniegšanu, turklāt uzņēmumu zināšanas un līdzšinējā pieredze dos devumu arī izsludinātājā Latvijas - Igaunijas kopprojektā “ELWIND” 1 gigavata (GW) atkrastes vēja enerģijas nodrošināšanai.