Latvijas vēja enerģija Ņujorkas darījumu centrā22.novembrī Nasdaq biržas ēkā Ņujorkā dienas tirdzniecības sesija noslēdzās ar AS “Latvenergo” un citu Latvijas uzņēmumu klātbūtni. Vienlaikus centrālajā Ņujorkas darījumu vietā Taimskvērā tika demonstrēta Latvenergo tēla video reklāma.

Trešo reizi saņemot Nasdaq Baltic biržas balvu par labākajām investoru attiecībām Baltijā, Latvenergo un Latvijas dabas zaļās enerģijas sinerģija būs redzama pasaules ekonomikas sirdī – Ņujorkas Taimskvērā uz Nasdaq biržas centrālās ēkas ekrāna 22. novembrī. LatvenergoNasdaq biržas Labāko investoru attiecību balvas ieguvējs ne tikai piedalījās tradicionālajā sesijas noslēgumā, bet arī uz Nasdaq biržas ēkas Ņujorkas centrā Taimskvērā stundu tika demonstrēts AS “Latvenergo” un zaļo enerģētiku reprezentējošs video ar saukli “Zaļa enerģija. Zaļas obligācijas.”

"Patriotu mēneša laikā lepojamies nest pasaulē zaļas, ilgtspējīgas un energoneatkarīgas Latvijas tēlu! Šis video ir īpašs stāsts – esam to veidojuši ne tikai domājot par Latvenergo, bet par Latviju, par tām bagātībām, ko Latvija sniedz un kas mums ir jāizmanto gudri. Kādēļ vēja enerģija? Mēs Latvenergo to redzam kā vienu no uzņēmuma un valsts nākotnes enerģētikas stūrakmeņiem ceļā uz energoneatkarību un klimatneitralitāti. Tās ir vērtības, kas ir aktuālas no Ņujorkas centra līdz Baltijas jūras krastam un Latvijas mežiem," saka Toms Siliņš, AS "Latvenergo" padomes loceklis.

30 sekunžu garā video reklāma rada svaiga gaisa, brīvības un dabas sajūtu, apvienojot to idejā par atbildīgu un gudru vēja enerģijas izmantošanu. Latvenergo ir viens no vadošajiem ilgtspējīgas enerģētikas uzņēmumiem, ko novērtē arī investori. "Latvenergo emitētās zaļās obligācijas ir ilgtspējas un izaugsmes ieguldījums, koncernam uzsākot realizēt jaunus un vērienīgus atjaunīgās enerģētikas projektus – tādēļ koncerna video paužam savas ambīcijas vēja enerģijas jomā. Mēs esam apņēmības pilni sniegt būtisku ieguldījumu zaļā kursa mērķu sasniegšanā Latvijā, paplašinot un diversificējot ģenerācijas portfeli ar modernām zaļajām tehnoloģijām, attīstot lielas jaudas vēja parkus, rekonstruējot savas hidroelektrostacijas un tādējādi mazinot valsts energoatkarību. Latvenergo komandai ir spēcīga apņemšanās strādāt ilgtspējīgi, jo kopīgā komandas darbā gūtais labums ir mūsu sabiedrībai, drošībai un valstij – šīs ir vērtības, kas Ukrainas kara ēnā iegūst jaunu nozīmi," saka Guntars Baļčūns, AS "Latvenergo" valdes loceklis.

AS “Latvenergo” obligāciju emisiju uzsāka 2012.gada nogalē, 2015.gadā pirmo reizi emitējot zaļās obligācijas. Zaļo obligāciju emisija apliecina koncerna darbības ilgtspēju un to, ka Latvenergo ģenerācijas portfelis ir viens no zaļākajiem Eiropā ar ievērojami zemāku CO2 emisijas intensitāti nekā vidēji nozarē. 

AS "Latvenergo" balvu par labākajām investoru attiecībām starp visiem obligāciju emitentiem Nasdaq Baltic biržu regulētajos tirgos Baltijas valstīs ir ieguvusi 2017., 2021. un 2023. gadā. Šī balva tiek pasniegta katru otro gadu, novērtējot godina Nasdaq Baltic biržu sarakstos iekļauto uzņēmumu izcilos sasniegumus caurskatāmības, labas korporatīvās pārvaldības un investoru attiecību jomā.

Ivita Bidere
AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv