Atlaide skolēniem braucienam ar vilcienu uz Enerģētikas muzeju un Energoefektivitātes centru


Atbalstot izglītību un zinātkāri, AS "Latvenergo" un AS "Pasažieru vilciens" jaunajā mācību gadā turpina sadarbības projektu "Kāp vilcienā un dodies iepazīt enerģētikas vēsturi Ķegumā un energoefektivitāti Jūrmalā!", nodrošinot klasēm atlaidi braucienam vilcienā.

Projekta laikā Latvijas izglītības iestāžu audzēkņiem un viņus pavadošajām personām AS "Pasažieru vilciens" nodrošina 50 procentu atlaidi vilciena biļetēm (vienā virzienā vai divos virzienos) ar vilcienu no jebkuras dzelzceļa stacijas uz Ķegumu (pietura "Ķegums") un Jūrmalu (pietura "Majori"), lai apmeklētu ekskursijas un izglītojošās nodarbības Latvenergo koncerna Enerģētikas muzejā Ķegumā un Elektrum Energoefektivitātes centrā Jūrmalā.

Enerģētikas muzejs Ķegumā apmeklētāju grupām piedāvā ekskursiju ekspozīcijā gida pavadībā un dažādas izglītojošas nodarbības, tostarp "Ekspedīciju muzejā", kas ir izzinošs piedzīvojums un enerģiski kopā pavadīts laiks ar klasesbiedriem, meklējot atbildes uz jautājumiem par enerģētikas mantojumu un uzzinot par zaļās enerģijas ražošanas veidiem. Savukārt izstādē "Elektrība dara visu" var iepazīt 20. gadsimtā mājsaimniecībās lietotās elektroierīces, kuras interesanti var salīdzināt ar šodien lietotām.

Elektrum Energoefektivitātes centrs Jūrmalā piedāvā daudzpusīgu ceļojumu energoefektivitātes pasaulē. Centra apmeklējums ikvienam interesentam, tostarp skolēnu grupām, sniedz iespēju uzzināt, kā ar energoefektīviem risinājumiem, ikdienas paradumu maiņu var samazināt energoresursu patēriņu, vienlaikus saglabājot vai pat uzlabojot komfortu. Ekskursijas laikā var piedalīties atraktīvā un izzinošā "ielaušanās" spēlē, atverot energoefektivitātes zinātību lādi. Tāpat arī, iepriekš vienojoties, ir iespēja pārbaudīt zināšanas energoefektivitātē, piedaloties radošajās darbnīcās un īstenojot virkni aizraujošu FIZMIX eksperimentu.

"Sadarbības projekta ietvaros apmeklētājiem Enerģētikas muzejā Ķegumā un Energoefektivitātes centrā Jūrmalā piedāvājam izglītojošas nodarbības ar spēles elementiem dažāda vecuma bērniem, lai izzinātu un izprastu elektrības ceļu, sākot no ieguves veidiem un ražošanas procesa līdz energoefektīvai lietošanai ikdienā," stāsta Ingrīda Lāce, AS "Latvenergo" Starptautisko attiecību un korporatīvās sociālās atbildības direktore.

"Šī ir ne tikai mūsu līdzdalība skolēnu zināšanu veicināšanā, bet arī iespēja skolu jauniešiem ar ievērojami mazākiem ceļa izdevumiem iepazīt vilcienu satiksmi kā drošu, ērtu un uzticamu pārvietošanās veidu, lai kļūtu par pastāvīgiem vilciena pasažieriem," pārliecināts ir AS "Pasažieru vilciens" valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigulis.

Pieteikšanās – grupas (no 10 līdz 25 cilvēkiem) atbildīgajai personai 5 darba dienas iepriekš nepieciešams pieteikties ekskursijai, aizpildot pieteikumu elektroniski uz:

  • Enerģētikas muzeju Ķegumā (Ķeguma prospekts 7/9, Ķegums)

Piesakies ekskursijai - Latvenergo

saziņai e-pasts: muzejs@latvenergo.lv, tālruņa numurs: 67728988.

  • Elektrum Energoefektivitātes centru Jūrmalā (Jomas iela 4, Jūrmala)

Ekskursija | Elektrum

saziņai e-pasts: eec@elektrum.lv.


Apskatīt vilciena kustības grafiku un izvēlēties ērtāko reisu iespējams www.pv.lv vai AS "Pasažieru vilciena" mobilajā lietotnē.