Latvijas ceļotājiem durvis ver Pļaviņu HES vēstures ekspozīcija


Pēc pusotra gada pārtraukuma apmeklētāji Pļaviņu HES vēstures ekspozīciju Aizkrauklē no 1. jūnija atkal var apskatīt klātienē. Ekspozīcija par valsts nozīmīgāko energobūvi ir atvērta no otrdienas līdz piektdienai, apmeklējumam jāpiesakās iepriekš. 

Sākoties intensīvākajam ceļojumu laikam, atkal ir atvērta Pļaviņu HES vēstures ekspozīcija. Tajā ikvienam interesentam ir iespēja iepazīt ražotnes vēsturi no celtniecības sākuma 1961. gadā līdz izaugsmei par lielāko elektroenerģijas ražotni Latvijā, kā arī izzināt stacijas darbības principus un to, kā tiek ražota videi draudzīga enerģija. Interaktīvā tūre sniedz informāciju ne vien par Pļaviņu HES, bet arī par Latvenergo koncernu.

Ekspozīcijā apskatāms turbīnas modelis, kas izgatavots 2014. gadā turbīnu darbības pārbaužu veikšanai Pļaviņu HES hidroagregātu Nr.1 un Nr.3 rekonstrukcijas projektā. Galvenais intereses objekts ir ūdenslīdēja tērps, kas savulaik izmantots, veicot Pļaviņu HES hidrotehnisko būvju zemūdens konstrukciju uzraudzību un remonta darbus. Šādi tērpi no 1965. līdz pat 1996. gadam lietoti arī Rīgas un Ķeguma HES zemūdens darbos. Ekspozīcijā apskatāmas ražotnes ekspluatācijā lietotās sakaru iekārtas un mērierīces, kā arī senas fotogrāfijas un projekti. Īpašu dinamiku ekspozīcijai piešķir vērienīga krītošā ūdens projekcija ar skaņas efektu.

2020. gadā Pļaviņu HES vēstures ekspozīcija saņēma Aizkraukles novada balvu "Gada notikums 2019" nominācijā "Tūrisms".

Ekspozīcija atvērta otrdienās, trešdienās, ceturtdienās no pl. 9.00 līdz pl. 17.00 un piektdienās no pl. 9.00 līdz pl. 16.00. Apmeklējumam jāpiesakās ne vēlāk kā divas darba dienas pirms plānotā apmeklējuma, aizpildot pieteikumu mājaslapas sadaļā Muzejs.

Vēlam patīkamu un izzinošu ekspozīcijas apmeklējumu!