Muzeju nakts ietvaros enerģētikas mantojumu izzina virtuāli


Piedāvājot dažādas norises virtuālajā vidē, kā arī muzeju āra ekspozīcijās un pilsētvidē, 60 Latvijas muzeji šogad 15. maijā piedalījās Muzeju naktī.

Latvenergo koncerna Enerģētikas muzejs iekļāvās Muzeju nakts kopējās aktivitātēs ar virtuālo piedāvājumu "Enerģijai nav robežu!". No 14. līdz 19.maijam AS "Latvenergo" sociālo tīklu kontos Facebook, Twitter, Instagram publicēti 9 ieraksti, kuros aicinājām iepazīt un uzzināt ko jaunu – virtuālā tūrē izstaigāt muzeja ekspozīciju Ķegumā, uzzināt par zaļu un efektīvu elektroenerģijas ražošanu Daugavas hidroelektrostacijās, kā arī iepazīties ar muzeja krājuma priekšmetiem virtuālajās foto galerijās.

Akcijas laikā sasniegta turpat 200 000 liela Facebook, Twitter, Instagram auditorija. Vairāk kā 4 300 sociālo tīklu lietotāju atzīmējuši, ka patīk ieraksts, ar to dalījušies vai komentējuši. Vislielāko interesi izraisīja animācijas par zaļās enerģijas ražošanu Daugavas hidroelektrostacijās.

Gatavojoties akcijai Muzeju nakts, AS "Latvenergo" mājas lapas muzeja sadaļā publicētas trīs jaunas virtuālas galerijas – Tehnoloģiskās ierīces, Sadzīves elektroierīces, Elektrodrošības plakāti. Kopā Virtuālās galerijās šobrīd skatāmas 12 muzeja krājuma priekšmetu fotogalerijas ar 197 Latvijas enerģētikas un koncerna vēstures liecību attēliem. Vēsturiskajās fotogrāfijās piedāvājām skatīt AS "Latvenergo" ražotņu – Daugavas hidroelektrostaciju un TEC-1 celtniecību, elektroenerģijas pārvades un sadales elektrotīkla izbūvi. Lielu interesi raisīja arī senie un ne tik senie elektroenerģijas skaitītāji, mērierīces un sadzīves elektrotehnika. Akcijas ietvaros vairāk kā 1 740 interesenti ir apmeklējuši AS "Latvenergo" mājas lapas muzeja sadaļu, gūstot jaunas zināšanas par enerģētikas mantojumu.

Paldies visiem, kas iesaistījās un izzināja Latvijas enerģētikas un koncerna vēstures mantojumu virtuāli, jo "Enerģijai nav robežu"!