Elektrum sekmīgi pārdod saules paneļus visās Baltijas valstīs


Kopš AS "Latvenergo" tirdzniecības zīmols Elektrum piedāvā saules paneļu iegādi, abās kaimiņvalstīs ar tiem ir aprīkotas jau vairāk nekā 200 mājsaimniecības. Kopumā ir pārdoti 319 komplekti. Līdz šim lielākais noslēgto līgumu skaits ir Lietuvā, seko Latvija un Igaunija. Līdz ar to Elektrum ir viens no vadošajiem saules paneļu tirgotājiem Baltijas valstu tirgos.

Atbalstot atjaunīgo resursu izmantošanu un modernu enerģētikas iespēju ienākšanu iedzīvotāju ikdienā, AS "Latvenergo" tirdzniecības zīmols Elektrum kopš 2017.gada Baltijas valstīs piedāvā saules paneļu iegādi. Visvairāk Elektrum Solārais pakalpojums ir eksportēts uz Lietuvu, kur noslēgti jau 136 līgumi, tas izskaidrojams ar īsāku formalitāšu procesu un pašlaik nodrošināto atbalstu iedzīvotājiem. Igaunijā noslēgts 71 līgums, savukārt Latvijā - 112 līgumi jeb katrs trešais novalstī uzstādītajiem saules paneļu komplektiem. Kopumā Elektrum pārdoto (uzstādīto) saules paneļu jauda sasniedz 1186 kW. Papildus saules paneļiem Elektrum sāk piedāvāt arī saules kolektorus ūdens sildīšanai.

Uldis Mucinieks, AS "Latvenergo" Pārdošanas direktors: "Saules paneļi ir sava veida Elektrum eksportprece, kas ir vienots, noslēgts pakalpojums – mēs nodrošinām pilnu servisu no līguma noslēgšanas “līdz atslēgai” jeb fiziskai uzstādīšanai un darbības uzsākšanai. Izmantojot savas jau iepriekš Latvijā uzkrātās zināšanas un pieredzi, ar savu kompetenci esam spējuši sekmīgi darboties kaimiņvalstu tirgos un kļuvuši par vienu no vadošajiem saules paneļu tirgotājiem Baltijas valstīs. Katrā no valstīm klienti sagaida un novērtē augstu pakalpojuma kvalitāti - komfortu, ērtības un izcilu klientu apkalpošanu. Tas mums ļāvis nostiprināt savas tirgus pozīcijas ne tikai pamatbiznesā - elektroenerģijas tirdzniecībā, bet arī jaunajos biznesa virzienos."

Elektrum sniegtās priekšrocības ir saules paneļu piedāvājums ar pilna servisa risinājumu – nepieciešamo atļauju nokārtošanu klienta vietā, komunikāciju ar iesaistītajām organizācijām, montāžas organizēšanu un nodrošinātu pakāpenisku norēķinu iespēju. Savukārt, lai  piedāvātu visatbilstošāko saules paneļu komplektu, Elektrum individuāli izvērtē klienta vēsturisko patēriņu un iespējamās tā izmaiņas nākotnē – piem., nākotnē iespējamo iekārtas  noēnojumu, jo jārēķinās ar apkārt augošajiem kokiem u.c. apstākļiem, un izvēlētās vietas piemērotību, piem., jumta seguma un konstrukcijas īpatnībām, kas tiek novērtētas klātienē.

Apsvērumi, kādēļ Elektrum klienti izvēlas uzstādīt saules paneļus, ir dažādi. Ievērojama daļa ir to, kuriem ir svarīgs pret vidi atbildīgs dzīvesveids, un tā ir viņu galvenā motivācija, izvēloties saules paneļu enerģiju. Paredzams, ka šī tendence arvien pieaugs, un tas arī ir viens no iemesliem, kādēļ Latvenergo stratēģiskais attīstības virziens ir saistīts ar atjaunīgās enerģijas izmantošanas iespējām, tostarp saules paneļiem.

Ivita Bidere
AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv