Aicinām Muzeju nakti pavadīt enerģiski un izzinoši!


Ar moto "Enerģijas radīšana" šī gada 13.maijā no plkst. 19.00 līdz 24.00 Latvenergo koncerna Enerģētikas muzejs Ķegumā un Elektrum Energoefektivitātes centrs Jūrmalā aicina piedzīvot īpašo Muzeju nakts 2023 noskaņu un izzināt enerģijas radīšanu, gūstot pozitīvu enerģijas lādiņu aizraujošās un izglītojošās aktivitātēs!

Enerģētikas muzejā Ķegumā, Ķeguma prospektā 7/9 apmeklētāji varēs izzināt dabai draudzīgas elektroenerģijas ražošanu eksponātā "Elektrība pilsētā". Enerģija cilvēkiem nodrošina komfortu un mobilitāti, ir būtiska tautsaimniecības stabilitātei un attīstībai. Iegriežot ūdens vai vēja turbīnu, interesentiem būs iespēja vairāk uzzināt par atjaunīgo dabas resursu izmantošanu enerģijas ražošanai, rosinot domāt par efektīvu enerģijas izmantošanu.

Tāpat aicinām iepazīt enerģētikas nozares un Latvenergo koncerna vēsturi muzeja ekspozīcijā, izzināt mājsaimniecībās lietotās sadzīves elektroierīces. Savukārt muzeja krātuvē interesenti aicināti aplūkot unikālus muzeja krājuma priekšmetus – enerģētikas industrijas attīstības lieciniekus. Te apskatāma vēsturisko elektroenerģijas skaitītāju kolekcija ar vairāk nekā 300 elektroenerģijas skaitītājiem no 20. gadsimta sākuma līdz mūsdienām. Aplūkojamas dažādas elektroiekārtas, sakaru iekārtas, mērierīces, elektromontieru darba piederumi un citas enerģētikas vēstures liecības, tostarp 20. gadsimtā lielākā Latvijas elektrotehnikas ražotāja – Valsts elektrotehniskās fabrikas (VEF) ražotais transformators un sakaru iekārtas.

Pasākuma laikā varēs vērot brīvdabas kino, kurā demonstrēs latviešu kinoklasikas filmas. Visa vakara gaitā apmeklētājiem būs iespēja radoši izpausties papīra vējdzirnavu un baltā māla magnētiņu darbnīcās, sacensties veiklībā izglītojošās un lielformāta spēlēs, kā arī baudīt gaismas objektu radīto noskaņu.

Arī Elektrum Energoefektivitātes centrā Jūrmalā pilnvērtīgas un izzinošas laika pavadīšana iespējas Muzeju naktī ir paredzētas no plkst. 19.00 līdz 24.00.

Muzeju nakts apmeklētājiem Elektrum Energoefektivitātes centrā Jūrmalā, Jomas ielā 4, paredzētas vairākas radošās darbnīcas energoefektivitātes iepazīšanai, virkne interesantu un aizraujošu FIZMIX eksperimentu, kā arī dziedātājas KATŌ priekšnesums.

Radošās darbnīcas energoefektivitātes iepazīšana – var šķist, ka šis garais vārds nevar attiekties uz ģimenes mājokli, taču arī katra mazā rociņa, kas izslēdz gaismas slēdzi un neatstāj elektroierīci gaidīšanas režīmā, ir devusi ieguldījumu videi un ģimenes budžetam.

FIZMIX eksperimenti – kuru gan nevilina neticamas un aizraujošas lietas, kuras var izdarīt pats? FIZMIX komanda var izdarīt daudzas lietas vienlaikus – likt aizrauties elpai, izglītot, izklaidēt un pārliecināt, ka apkārt esošā aizraujošā pasaule pastāv tikai ar fizikas likumiem.

Domāt un rīkoties zaļi, šķirojot atkritumus – par savām iemaņām un zināšanām atkritumu šķirošanā ikviens varēs pārliecināties atraktīvās un izglītojošās spēlēs.

Tāpat arī ikvienam interesentam būs iespēja saņemt energoefektivitātes speciālistu ieteikumus par sadzīves elektroierīču efektīvu izmantošanu ikdienā, kā arī uzzināt praktiskus ieteikumus, kā kļūt draudzīgākiem videi un maciņam.

Aicinām Muzeju nakti pavadīt enerģiski un izzinoši Enerģētikas muzejā Ķegumā un Elektrum Energoefektivitātes centrā Jūrmalā, gūstot un vairojot draudzīgu enerģiju!

Ilvija Līvmane
AS “Latvenergo”
Komunikācijas projektu vadītāja
Tālr.: 67728815; 29335228
ilvija.livmane@latvenergo.lv