Aug elektroautomobiļu un veikto uzlāžu skaits


Elektrum elektroautomobiļu uzlādes vietās katru mēnesi palielinās uzlādētās elektroenerģijas apjoms. Ja darbības sākumā septembrī tās bija 2,5 MWh (megavatstundas), tad šī gada janvārī, t.i., viena mēneša laikā, tās jau ir 7 MWh. Vienlaikus aug arī unikālo lietotāju jeb šajā gadījumā elektroautomobiļu skaits – janvārī tie ir jau 180.

Šos datus papildina CSDD statistika, kas liecina, ka valstī, lai arī lēnām, tomēr aug atbalsts elektromobilitātei – ja līdz 2019. gada 1. oktobrim bija reģistrēti 589 vieglie elektroautomobiļi, tad līdz š.g. 1. janvārim to skaits bija audzis par 9 % un sasniedza 658.

Latvijā saskaņā ar prognozēm pēc desmit gadiem (2030. g.) elektroautomobiļu skaits tuvosies jau 40 000, attiecīgi publiskās uzlādes vietu skaits pēc pieciem gadiem varētu būt vismaz 1000, bet pēc 10 gadiem – vairāk nekā 3000. Eiropas Savienības direktīvas rekomendē, ka uz 10 automašīnām ir nepieciešams viens publiskās uzlādes punkts.

Elektrum uzlādes stacijās populārākā ir ātrās uzlādes iespēja, piemēram, laika ziņā Nissan Leaf uzlādei no 0 % līdz 80 % Latvenergo stacijās ātrajā uzlādes režīmā nepieciešamais laiks ir aptuveni 35 minūtes, savukārt vidēji ātrajā (atkarībā no elektromobiļa lādētāja) – vairākas stundas.

Elektrum piedāvā viedās uzlādes stacijas, kurās uzlāde un norēķini ir iespējami, izmantojot īpaši izveidoto mobilās lietotnes Elektrum uzlādes sadaļu. Pirmo reizi šāda lietotne no pašiem pamatiem ir izstrādāta tieši Latvijas tirgum, mūsu uzlādes stacijām. Lietotne piedāvā arī  dažādas papildu iespējas, kādu nav līdzīgās, adaptētās lietotnēs. Elektrum lietotnē  iespējams sekot līdzi uzlādes statusam un izmaksām, atrast kartē tuvāko Elektrum elektroauto uzlādes punktu, to mirkļa pieejamību un uzlādes cenas, tāpat uzlādes laikā lietotājam ir iespēja norādīt, cik ilgi viņš aizņems konkrēto uzlādes ierīci, lai citi interesenti varētu efektīvāk plānot savu ierašanās laiku. Lietotne sniedz arī atgriezenisko saiti, palīdzot datu uzskaitei – cik bieži un kāda veida elektromobiļus lietotāji izmanto, kura uzlādes vieta ir pieprasītākā.

Elektrum elektromobiļu uzlādes stacijas atrodas Rīgā, Uzvaras bulvārī 7,  Pulkveža Brieža ielā 12 un Jūrmalā, Jomas ielā 4. Būtiski, ka tajās ir nodrošināta gan ātrās, gan līdz šim ierastā  vidējā ātruma uzlādes iespēja.

Ivita Bidere
AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv