Elektrum: pērn atbalsts aizsargātajiem lietotājiem sasniedza gandrīz pusmiljonu eiro mēnesī


Valsts nodrošināto atbalstu elektroenerģijai aizsargātajiem lietotājiem ik gadu saņem vairāk nekā 70 000 mājsaimniecību. Elektrum kā atbalsta nodrošinātāja dati liecina, ka to katru gadu izvēlas saņemt arvien vairāk daudzbērnu ģimeņu. Pērn šis segments palielinājās līdz 22 249. Kopumā pagājušajā gadā ir nodrošināts atbalsts 429 000 EUR apjomā ik mēnesi. 

Atbalstu norēķiniem par elektroenerģiju sociāli mazaizsargātiem lietotājiem un daudzbērnu ģimenēm Latvenergo pēc savas iniciatīvas sāka nodrošināt 2009.gadā, savukārt kopš 2016.gada to dara valsts. Atbalstu piešķir trūcīgām un maznodrošinātām personām, personām ar 1.grupas invaliditāti un ģimenēm ar bērnu invalīdu, kā arī daudzbērnu ģimenēm.

Pēc Elektrum kā atbalsta nodrošinātāja datiem, atbalsta saņēmēju skaits ir mainīgs - ja 2016.gadā tās bija 79 965 mājsaimniecības, tad 2020. gadā tās ir 73 031 mājsaimniecība. Toties redzam, ka katru gadu pieaug atbalstu saņemošo daudzbērnu ģimeņu skaits – piecu gadu laikā no 19 904 līdz 22 249. Vienlaikus trūcīgo un maznodrošināto personu, kuriem statusu nosaka sociālie dienesti, skaits samazinās.

“Ir liels gandarījums, ka jau daudzus gadus varam palīdzēt atvieglot ikdienu lielai daļai mūsu klientu – gan tiem, kuru ģimenei ir nācies sastapties ar grūtībām, gan tiem, kuru ikdienā ar mazuli ienācis prieks. Lielākā daļa no daudzbērnu ģimenēm atbalstu turpinās saņemt automātiski, savukārt tos, kuriem ir nepieciešams pārreģistrēties, jau esam informējuši individuāli. Šo gadu laikā ir izveidota maksimāli ērta un vienkārša pieteikšanās sistēma mājaslapā elektrum.lv, kas prasa tikai vienu klikšķi,” izmantot savas iespējas aicina Solvita Linde, AS “Latvenergo” Mārketinga un klientu apkalpošanas direktore.

No kopējā atbalsta saņēmēju skaita pērn daudzbērnu ģimenes veidoja apmēram 31%, savukārt lielāko daļu jeb 51% - trūcīgās un maznodrošinātās ģimenes. Atbalstu saņēma arī 10 537 personas ar invaliditāti, kā arī 3201 ģimene, kurā aug bērns ar invaliditāti. Attiecīgi atšķiras arī vidējais elektroenerģijas patēriņš mēnesī – ja daudzbērnu ģimenes patērē aptuveni 230 kWh, tad trūcīgās un maznodrošinātās ģimenes četras reizes mazāk jeb 66 kWh.

Ivita Bidere
AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv