Latvenergo meitasuzņēmums Lietuvā strauji audzējis ieņēmumus un klientu skaitu


Aizvadot veiksmīgāko darbības pusgadu, Latvenergo meitasuzņēmums "Elektrum Lietuva" šogad ir ievērojami – 2,5 reizes vairāk – audzējis ieņēmumus un par 73% palielinājis klientu skaitu. Tādējādi Latvenergo kopējos darbības rezultātus pozitīvi ietekmē ienākumi, kas gūti no elektroenerģijas un dabasgāzes, kā arī saules enerģētikas un elektroauto uzlādes risinājumu tirdzniecības kaimiņvalstī Lietuvā. 

Latvenergo koncerna meitasuzņēmuma "Elektrum Lietuva" ieņēmumi 2023.gada pirmajā pusgadā sasniedz gandrīz 177 miljonus eiro un ir 2,5 reizes lielāki nekā attiecīgajā 2022.gada periodā (68 miljoni eiro). Savukārt par 73% gada laikā audzis klientu skaits, kuri izmanto uzņēmuma pakalpojumus elektroenerģijas un gāzes piegādei, saules elektrostaciju, uzlādes punktu ierīkošanai, apkures sistēmu risinājumiem, un sasniedz 166 tūkstošus.

Kā norāda AS "Latvenergo" valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Čakste, šis ir veiksmīgākais pusgads uzņēmuma 15 gadu darbības vēsturē Lietuvā: "Lietuvas elektroenerģijas tirgus ir lielākais trijās Baltijas valstīs, tāpēc sekmīga "Elektrum Lietuva" darbība ļauj visam Latvenergo koncernam kopumā nostiprināties Baltijas valstu mazumtirdzniecības tirgū, tā nodrošinot investīciju ilgtspējību atjaunīgās elektroenerģijas ražošanā. Lietuvā esam panākuši spēcīgu izaugsmi visos mūsu enerģētikas pakalpojumu un produktu segmentos. Gada laikā mājsaimniecību klientu skaits pieaudzis divas reizes, un šobrīd mūsu tirgus daļa jau sasniedz 15 %, savukārt biznesa klientu tirgus daļa palielinājās par 3 % – līdz 33 %. Tomēr tirgus liberalizācija vēl nav beigusies, un 30 % iedzīvotāju vēl nav izvēlējušies neatkarīgu elektroenerģijas piegādātāju, tāpēc turpinām ieguldīt līdzekļus klientu piesaistē un lojalitātē."

Pirmais pusgads bija ļoti veiksmīgs arī saules enerģētikas produktu jomā: uzņēmums uzstādīja 1118 saules elektrostacijas, kas ir sešas reizes vairāk nekā tajā pašā periodā pērn. Ir pabeigta arī divu saules elektroenerģijas parku būvniecība. Trīskāršojies elektromobiļu uzlādes staciju skaits privātajiem klientiem, un sekmīgi ir uzsākta darbība saules paneļu un siltumsūkņu mazumtirdzniecības tirgū. Attīstot jaunus saules elektroenerģijas parku projektus un iepērkot elektroenerģiju no citiem ražotājiem, "Elektrum Lietuva" ir aktīvi paplašinājusi zaļās enerģijas ražošanas jaudas valstī. 

Elektrum Lietuva direktors Martīns Giga (Martynas Giga) iezīmē uzņēmuma attīstības nākamos soļus: "Lai kļūtu par vadošo integrēto enerģētikas risinājumu sniedzēju, pievēršamies ilgtermiņa investīciju projektu izstrādei. Šī gada pirmajā pusgadā uzņēmuma investīcijas sasniedza 6,8 miljonus eiro, un gatavojamies jauniem investīciju posmiem – tikai divu jaunu saules elektroenerģijas parku attīstībai vien esam plānojuši piešķirt gandrīz 80 miljonus eiro," stāsta M. Giga.

Pēc M. Gigas teiktā, atjaunīgo energoresursu projektu izstrāde joprojām ir viena no svarīgākajām uzņēmuma attīstības jomām, jo tirgus pieprasījums pēc ilgtspējīgiem un rentabliem enerģijas risinājumiem ļoti strauji pieaug gan biznesa, gan mājsaimniecību segmentā.

"Šajā kontekstā turpināsim paplašināt elektroenerģijas un gāzes pārdošanas apjomus, paplašināsim zaļās enerģijas ražošanu gan savos saules un vēja elektroenerģijas parkos, gan noslēdzot elektroenerģijas pirkuma līgumus ar lieliem zaļās enerģijas ražotājiem. Kā prioritāras jomas saglabāsies saules elektrostaciju, apkures risinājumu īstenošana, elektromobiļu sabiedrisko uzlādes vietu tīkla paplašināšana," atzīmē M. Giga.

Jau drīzumā Lietuvas elektromobiļu uzlādes tīklā tiks izveidotas jauna veida uzlādes vietas – elektromobiļu uzlādes centri. Divu šādu uzlādes centru būvniecību "Elektrum Lietuva" plāno uzsākt pie valsts svarīgākajām transporta maģistrālēm – galvenās automaģistrāles A1 un autoceļa "Via Baltica". Ieguldījumi abos projektos sasniegs četrus miljonus eiro, izveidojot 16 ātrās uzlādes pieslēgvietu.

Pieaugot darbības apjomiem, uzņēmums pastāvīgi paplašina un stiprina savu komandu, pieņemot darbā vairāk inženieru, projektētāju, ekspertu un klientu apkalpošanas speciālistu. Patlaban "Elektrum Lietuva" strādā 317 darbinieki, un šis skaits gadā ir pieaudzis vairāk nekā divas reizes.

Uzņēmuma pastāvīgie centieni uzlabot klientu apkalpošanu, ieguldījumi jaunu produktu izstrādē, ātra reakcija un drosme aktīvi rīkoties ir ļāvuši "Elektrum Lietuva" pārliecinoši nostiprināties kā dalībniekam numur divi valsts enerģētikas tirgū, bet dažās uzņēmējdarbības jomās – kā pirmajam dalībniekam.

Ivita Bidere
AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv