Īpašā seminārā informēs skolas par iespēju pilnveidot fizikas kabinetus Latvijā 210 000 eiro apjomā


10.jūnijā plkst. 13.00 nodibinājums Iespējamā misija aicina Latvijas skolas piedalīties tiešsaistes seminārā par dalību konkursā "AS "Latvenergo" atbalsts fizikas kabinetu pilnveidei Latvijas vispārizglītojošās skolās". Tajā tiks sniegta informācija par dalības nosacījumiem un citiem jautājumiem, kā arī ieteikumi, lai ieinteresētās skolas pēc iespējas labāk un precīzāk varētu izveidot savus pieteikumus.

Tiešsaistes seminārs notiks 10.jūnijā plkst.13.00 MS Team platformā ar brīvpieeju katram interesentam šajā vietnē. Liels ieguvums ir jau iepriekšējā konkursā gūtā pieredze, kas ļauj sniegt detalizētus padomus un atbildes uz jautājumiem. Konkursa informatīvo semināru organizē nodibinājums Iespējamā misija.

Lai piedalītos konkursā, pieteikumu veido tiešsaistes pieteikuma anketa, kā arī nepieciešamā aprīkojuma anketas un pieteikuma apliecinājums, kas tiek nosūtīti kā elektroniski parakstīti dokumenti uz e-pastu: fizikaskabinets@iespejamamisija.lv.


Jau ziņots, ka nodibinājums Iespējamā misija ir izsludinājis konkursu "AS "Latvenergo" atbalsts fizikas kabinetu pilnveidei Latvijas vispārizglītojošās skolās", kurā 10 skolas no visiem Latvijas reģioniem var saņemt līdz 21 000 EUR fizikas kabinetu pilnveidošanai ar konkrētai skolai nepieciešamo mūsdienīgu aprīkojumu daudzveidīgākai fizikas mācību priekšmeta apgūšanai, kā arī skolotājiem tiks nodrošinātas mācības par uzstādītā aprīkojuma izmantošanu. Konkursam pieteikties var ikviena Latvijas vispārizglītojošā pamatskola un vidusskola (t.sk. valsts ģimnāzija), kuras dibinātājs ir valsts, pašvaldība vai valsts iestāde. Pieteikumus iespējams iesūtīt līdz 17.jūnijam e-pastā: fizikaskabinets@iespejamamisija.lv.

Ilze Indriksone, Latvijas Republikas ekonomikas ministre: "Saistošai eksakto priekšmetu apguvei, izmantojot praktiskus piemērus, jābūt pieejamai ikvienā skolā, īpaši – Latvijas reģionos, jo tas veicinās studējošo un uzņēmumu skaita pieaugumu tehnoloģiju jomā. Tāpēc aicinu Latvijas skolas izmantot iespēju modernizēt un uzlabot savus fizikas kabinetus, lai skolēnos rosinātu interesi par dabaszinātņu priekšmetiem, jo jauniešu motivācija tieši skolas laikā ir ļoti būtiska."

"Latvenergo iniciatīva ir nenovērtējams ieguldījums izglītībā, jo materiāltehniskie resursi fizikas apguvi padara vienlaicīgi gan aizraujošu, gan padziļinātu. Jaunais kabinetu aprīkojums kopā ar radošiem skolotājiem raisīs skolēnu interesi un dziļāku izpratni par fiziku, kas ir mums apkārt un ik uz soļa," uzskata Iespējamās misijas valdes priekšsēdētāja Ramona Urtāne.

"Šī nav pirmā reize, kad rīkojam semināru interesentiem, kas izlēmuši piedalīties Latvenergo konkursos. No atsauksmēm zinām, ka tie ir palīdzējuši veiksmīgāk sagatavoties, uzzināt atbildes uz jautājumiem un saņemt papildu informāciju, lai pārliecinoši piedalītos – tādēļ aicinām skolas izmantot semināra sniegto iespēju," saka Ingrīda Lāce, AS "Latvenergo" Starptautisko attiecību un korporatīvās sociālās atbildības direktore.

Iepriekšējā konkursa kārtā tika saņemti 48 skolu pieteikumi. No tiem fizikas kabinetu aprīkojumu Kurzemes reģionā saņēma Talsu Valsts ģimnāzija un Ventspils 1. pamatskola; Rīgā – Zolitūdes ģimnāzija un Mežciema pamatskola; Zemgales reģionā – Andreja Upīša Skrīveru vidusskola un Pūres pamatskola; Latgales reģionā – Daugavpils 3. vidusskola un Daugavpils Valsts ģimnāzija; Vidzemes reģionā – Siguldas Valsts ģimnāzija un Apes pamatskola.

Ivita Bidere
AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv