AS "Latvenergo" izsludina saules paneļu un invertoru iepirkumu


Lai veicinātu saules enerģētikas attīstību un atjaunīgo resursu izmantošanu un, ņemot vērā arī augošo tirgus pieprasījumu pēc atjaunīgās enerģijas, AS "Latvenergo" izsludina dinamisko iepirkumu saules paneļu un invertoru iegādei. 

Iepirkumā paredzētais saules paneļu kopējais plānotais iegādes apjoms divu gadu laikā ir 100MW un tas primāri paredzēts AS "Latvenergo" saules staciju būvniecībai Baltijas valstīs. Tādejādi Latvenergo koncerns īsteno stratēģijā paustās vērienīgas ambīcijas, nostiprinoties kā viens no vadošajiem AER pakalpojumu virzītājiem Baltijas valstu elektroenerģijas tirgū.

Lai iegūtu iespējami labāko piedāvājumu, iegādei izvēlēts dinamiskā iepirkuma modelis, kam ir vairākas priekšrocības – visā tā darbības laikā var kvalificēties jauni kandidāti/pretendenti, kas ir konkurenci uzlabojošs aspekts; iespējams efektīvi veikt vairākkārtējus, standartizētus pasūtījumus; tas ir tipisks risinājums, ja jāiepērk bieži lietojami un tirgū plaši pieejami materiāli.

Plānotais iekārtu iepirkšanas termiņš ir 24 mēneši no iepirkuma kvalifikācijas sākotnējās apstiprināšanas katrā preču kategorijā. Plānotais sākotnējais kandidātu kvalificēšanās laiks ir līdz 2022.gada 30.jūlijam, tālāk veicot iekārtu iepirkumu posmus atbilstoši nepieciešamajam iekārtu apjomam. Iepirkuma informācija atrodama AS "Latvenergo" un Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapās.

Jau ziņots, ka AS "Latvenergo" ar tirdzniecības zīmolu "Elektrum" ir viens no lielākajiem saules enerģijas komersantiem Baltijas valstīs, liekot lielu uzsvaru uz šīs jomas attīstību arī jaunajā koncerna izaugsmes stratēģijā. Šobrīd koncerns piedāvā gan saules paneļu uzstādīšanu privātmājām, gan arī izbūvē lieljaudas saules enerģijas parkus, tādējādi veicinot atjaunīgās enerģijas izmantošanu.

Ivita Bidere
AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv