Latvenergo kopā ar jaunuzņēmumiem risinās ilgtspējas izaicinājumus


2021.gada 8.martā notiks kick-off / starta pasākums zaļo tehnoloģiju akseleratora Future Hub programmai, kurā piedalīsies arī Latvenergo. Pasākuma tiešraidei no plkst. 12.00 varēs sekot līdzi sociālo tīklu vietnē - https://www.facebook.com/events/3830259083687166/.

Tajā būs iespējams noklausīties:

  • zaļo tehnoloģiju jaunuzņēmumu PITCH uzrunas;
  • lielo uzņēmumu izaicinājumus;
  • paneļa diskusiju par atvērtajām inovācijām.

Programmas laikā līdz 2021.gada maijam Latvenergo kopā ar atlasē izvēlētajiem zaļo tehnoloģiju jaunuzņēmumiem strādās ar diviem izaicinājumiem. Pirmais būs saistīts ar elektromobiļu uzlādēšanas risinājumiem daudzdzīvokļu māju mikrorajonos, pievēršoties to uzstādīšanas, drošības, ekspluatācijas, kopīgas lietošanas plānošanas, norēķinu u.c. jautājumiem. Savukārt otrais izaicinājums būs veltīts risinājumiem, kas palīdzētu radīt efektīvākus paņēmienus saules paneļu uzstādīšanā, vienlaikus padarot pakalpojumu izmaksu ziņā pievilcīgāku Elektrum klientiem.

Future Hub ir starptautisks koprades akselerators, kura laikā jaunuzņēmumi strādās ar vadošo uzņēmumu biznesa ilgtspējas izaicinājumiem. Programmas mērķis ir attīstīt zaļo tehnoloģiju ekosistēmu Baltijas reģionā, kā arī pievērst plašākas sabiedrības uzmanību ilgtspējai. Ar starptautisku ekspertu un mentoru atbalstu tiks veicināta sadarbības modeļu izveide starp programmas zaļo tehnoloģiju jaunuzņēmumiem un tirgus līderiem.

Dalība Future Hub pozicionē Latvenergo koncerna pozīciju kā enerģētikas nozares inovāciju līderi reģionā, uzticamu un atvērtu partneri ārējiem inovāciju ekosistēmas partneriem.

Interesi par dalību Future Hub programmā ir izrādījuši vairāk nekā 160 jaunuzņēmumi no 40 pasaules valstīm. No tiem 35% ir atsaukušies tieši uz Latvenergo izaicinājumiem. Bez Latvenergo izaicinājumus iesnieguši arī tādi uzņēmumi kā “Swedbank Latvija”, “Rimi Baltic”, “Orkla” un Rīgas namu pārvaldnieks.

Programmas noslēgumā TechChill 2021 jaunuzņēmumu un tehnoloģiju pasākumā jaunuzņēmumi prezentēs savus risinājumus starptautiskajiem investoriem, uzņēmējiem un medijiem.

Jaunuzņēmumu ekosistēma kļūst par vienu no nozīmīgākajiem tematiem gan starptautiskajā, gan vietējā mērogā. Latvijā vien ik gadu rodas ap 50 jaunuzņēmumu. 2020. gada vidū Baltic Startup Scene ziņojumā tika identificēti vairāk nekā 2 500 jaunuzņēmumi Baltijā. Ne vienmēr visas idejas ir veiksmīgi realizējušās, taču Baltijā ir bijuši vairāki, kas ir kļuvuši pat par globāliem veiksmes stāstiem (Skype, Printify, Skeletontech, u.c.). Tas ne tikai sniedz ieguvumu vietējai ekonomikai, bet arī iedvesmo apkārtējos uzņēmumus domāt plašāk, mainīt ierastos darbošanās veidus, lai radītu jaunus vai papildinātu esošos produktus un pakalpojumus.

Vairāk informācijas par Future Hub var atrast tīmekļa vietnē https://www.future-hub.eu/.

Ivita Bidere
AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv