Noskaidrotas erudīcijas konkursa "FIZMIX Eksperiments" finālā iekļuvušās komandas


12.aprīlī tiešsaistes vidē norisinājās AS "Latvenergo" rīkotā 8. un 9.klašu skolēnu erudīcijas konkursa "FIZMIX Eksperiments" pusfināla kārta, kurā par iekļūšanu finālā cīnījās 300 skolēni no 60 komandām. Finālā iekļuvušas 6 labākās komandas no katra reģiona, kā arī 1 komanda, kas neatkarīgi no pārstāvētā reģiona ieguvusi visvairāk punktu. Visaugstvērtīgākos rezultātus uzrādījušas komandas no Zemgales un Vidzemes. Jau 22.aprīlī 7 fināla komandas sacentīsies par vērtīgām balvām un Latvijas erudītākās komandas titulu. 

Visvairāk punktus konkursa pusfinālā saņēmusi komanda "Pharos" no Zemgales, iegūstot 27 no maksimāli iespējamajiem 28 punktiem. Nākamā līderu pozīcijā bija komanda "Pērkons" no Vidzemes, kuri ieguva 26 punktus. Apkopojot rezultātus, tapis zināms, ka konkursa "FIZMIX Eksperiments" finālā iekļuvušas arī komandas - "Tumšā matērija", "5 Hz", "TAHJONI" un "220 V". Turklāt komanda "Cilvēka bērni" ieguvusi iespēju kļūt par septīto jeb papildkomandu, kurai no visu reģionu pusfinālistiem piešķirtas kvalifikācijas tiesības. Tas nozīmē, ka Vidzeme konkursa finālā tiks pārstāvēta ar divām komandām.

Par pusfināla posmu stāsta Ērgļu vidusskolas komandas "Cilvēka bērni" skolotāja-konsultante Anna Ieleja: "Šis konkursa gads bijis izaicinājumu pilns. Vislielāko pārbaudījumu sagādāja attālinātā saziņa, jo pagāja laiks, kamēr sapratām, kā komandas ietvaros darboties visefektīvāk. Jāatzīst, ka konkursa saturs bija ļoti interesants, un komandai īpaši patika uzdevumi par elektrību. Protams, pusfināla laikā komanda gan sadarbojās, gan strīdējās, bet galu galā esam gandarīti par paveikto, jo pat necerējām, ka varam iekļūt finālā. Esam ļoti apmierināti ar rezultātu un enerģijas pilni, lai pierādītu savas zināšanas."

Konkursa “FIZMIX Eksperiments” finālā iekļuvušās komandas:

  • RĪGA – "Tumšā matērija", Rīgas Juglas vidusskola;
  • RĪGAS REĢIONS – "5 Hz", Siguldas Valsts ģimnāzija;
  • VIDZEME – "Pērkons", Cēsu Valsts ģimnāzija;
  • – "Cilvēka bērni", Ērgļu vidusskola;
  • ZEMGALE – "Pharos", Jelgavas 5. vidusskola;
  • KURZEME – "TAHJONI", Nīcas vidusskola;
  • LATGALE – "220 V", Daugavpils 15. vidusskola.

Konkursa fināls un Latvijas Fizikas diena 22. aprīlī
Skolēnu erudīcijas konkursa "FIZMIX Eksperiments" fināla ietvaros 22.aprīlī norisināsies Latvijas Fizikas diena. Pasākuma laikā jebkuram interesantam tiešsaistē būs iespēja klausīties iedvesmojošas lekcijas, ļaut sevi pārsteigt ar eksperimentiem un atraktīviem video, kā arī piedalīties prāta spēlēs, lai pārbaudītu savas zināšanas jautājumos par zaļo fiziku un energoefektivitāti. Izglītojoši izklaidējošā programma būs interesanta gan bērniem, gan pieaugušajiem. Pasākuma tiešraidi plkst. 14:00 būs iespējams vērot portālā TVNET un https://www.facebook.com/FIZMIX.


Par erudīcijas konkursu
Konkursu rīko AS "Latvenergo", sadarbībā ar – “TVNET", "Latvijas Mobilais Telefons", "Cido Grupa", "Dobeles dzirnavnieks", "Food Union" un zīmols "Valmiera", "Ādažu čipsi", "Maxima", "Lielvārds", "DPD", "Skrīveru saldumi", “Elektrum Energoefektivitātes centrs”, "Ilustrētā Junioriem", "Radio Tev".

AS "Latvenergo" rīkotais erudīcijas konkurss norisinās 26. reizi, pulcējot komandas no Latvijas skolām, kurās mācās 8. un 9. klašu skolēni. "FIZMIX Eksperiments" konkursa mērķis ir izglītot skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu ikdienā, veicināt jauniešos interesi par eksaktajām zinātnēm, saistošā veidā parādīt, kā teorētiskās zināšanas izmantot praksē, kā arī veicināt jauniešos profesionālu interesi, padziļināti apgūstot fiziku. Ar konkursa "FIZMIX Eksperiments" palīdzību gan skolotāji, gan skolēni var pārliecināties, ka fizika nav tikai sarežģīta teorija, bet tā eksistē mums visapkārt un var būt aizraujoša. Vairāk par konkursa norisi var lasīt www.fizmix.lv/eksperiments.

Ivita Bidere
AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv