Skolēni aktīvi piesakās erudīcijas konkursam "FIZMIX Eksperiments"; komandu reģistrēšanās – vēl līdz nedēļas beigām


Nedēļas laikā kopš reģistrācijas sākuma dalībai AS "Latvenergo" erudīcijas konkursam 8. un 9. klašu skolēniem pieteikušās jau 55 komandas, kopumā teju 300 skolēni. Pirmajā pieteikšanās nedēļā aktīvākie bijuši skolēni no Zemgales, Rīgas pilsētas un Vidzemes novada. Reģistrācija konkursam turpinās vēl nedēļu – līdz 24. februārim.

No pirmajā reģistrācijas nedēļā 55 reģistrētajām komandām 11 ir no Zemgales novada skolām, 10 no Rīgas pilsētas, 10 no Vidzemes, pa 9 no Latgales un Kurzemes novada, kā arī 6 no Rīgas reģiona skolām. Komandas šogad bijušas īpaši radošas nosaukumu izvēlē, piemēram, "No strāvas atslēgtie" (pārstāv Rīgu), "Openhaimeri" (pārstāv Rīgas reģionu), "Fizikas aģenti" (pārstāv Rīgas reģionu), "Igora santehniķi" (pārstāv Zemgali), "Degošie drošinātāji" (pārstāv Latgali), "Gurinētie marķīši" (pārstāv Vidzemi) un "Spektra Spēki" (pārstāv Kurzemi).

Lai piedalītos erudīcijas konkursā "FIZMIX Eksperiments", kas šogad norisinās jau 29. reizi, jāizveido komanda, kuras sastāvā ir pieci dalībnieki – 8. vai 9. klases skolēni, un viens skolotājs – konsultants. Komandas dalībniekiem ir jābūt vienas skolas skolēniem. No katras skolas konkursā var piedalīties vairākas komandas, un viens skolotājs var konsultēt vairākas skolu pārstāvošās komandas. Ar konkursa nolikumu var iepazīties vietnē FIZMIX.lv sadaļā "Konkurss Eksperiments".

Šī gada erudīcijas konkursa sauklis vēsta "Kurš tad, ja ne Tu! Atsperies nākotnei ar FIZMIX Eksperiments!", mudinot jauniešus un ikvienu aizdomāties par to, ka mūsu nākotnes dzīves kvalitāte uz planētas Zeme ir mūsu pašu rokās, kā arī aicinot skolēnus palūkoties uz konkursu kā iespēju iegūt tādas zināšanas, kas noderēs viņa nākotnes izvēlēs, vai tā būtu karjera un profesija, vai ilgtspējīgs dzīvesveids. Konkursa fokusā ir nākotnes enerģija, aicinot izzināt mūsu planētas resursus un to potenciālo pielietojumu nākotnē. Konkurss noslēgsies 13. aprīlī, kad Rīgā, ATTA centrā, norisināsies Latvijas Fizikas festivāls.

Konkursa galvenais mērķis ir veicināt interesi par eksaktajām zinātnēm un saistošā veidā parādīt, kā teorētiskās zināšanas, kas tiek apgūtas skolā, izmantot praksē, un kur tās var noderēt nākotnē, izvēloties visdažādākās profesijas un karjeras iespējas. Konkursa uzdevumus šogad sagatavojuši Rīgas Tehniskās universitātes eksperti – jaunie zinātnieki, skolotāji un fizikas entuziasti. Āķīgie teorētiskie un praktiskie uzdevumi jauniešus mudinās padziļināti pētīt fiziku un tās likumus. Konkurss ir pielīdzināts atklātajai mācību olimpiādei, kas sniedz iespēju skolēniem un skolotājiem saņemt novērtējumu par konkursā ieguldīto darbu arī savās pašvaldībās.

Šī gada galvenā balva ir ceļojums uz Šveici, lai apmeklētu Eiropas Kodolpētniecības centru CERN – pasaulē vadošo zinātnisko centru un tā slaveno Lielo hadronu paātrinātāju, kā arī paviesotos Šveices Zinātnes centrā "Technorama".

Konkurss norisināsies visas Latvijas mērogā – tajā sacentīsies komandas no Kurzemes, Vidzemes, Zemgales, Latgales un Rīgas reģiona, kā arī Rīgas pilsētas. Atlases kārta notiks neklātienē, FIZMIX.lv portālā risinot dažādas grūtības pakāpes uzdevumus. Savukārt pusfināls un fināls norisināsies klātienē Latvijas Fizikas festivāla laikā, 13. aprīlī konferenču centrā "ATTA CENTRE", Rīgā. Pusfinālā piedalīsies 10 erudītākās komandas no katra Latvijas reģiona un Rīgas pilsētas, kopā pulcējot 60 komandas. Finālā iekļūs un par vērtīgajām balvām cīnīsies sešas labākās katra reģiona un Rīgas pilsētas komandas.

Uz Latvijas Fizikas festivālu tiks aicināti ne tikai konkursa dalībnieki un viņu atbalstītāji, bet jebkurš interesents – ģimenes ar bērniem, jaunieši, fizikas interesenti un visi citi, kurus aizrauj nākotnes enerģija. Fizikas festivāls apmeklētājus šogad priecēs ar zinātniski izklaidējošu bezmaksas programmu, kas aizraus gan lielus, gan mazus apmeklētājus. Fizikas festivālā paredzētas dažādiem vecumiem piemērotas tematiskas izziņas pieturas, piemēram, saules, vēja un tumšās matērijas, kurās būs iespējams iepazīt dažādu dabas elementu enerģijas ieguves potenciālu, piedalīties aizraujošos eksperimentos, aprunāties ar zinātniekiem un pētniekiem, kā arī noslēgumā baudīt grupas "Astro'n'out" koncertu. Tāpat festivāla laikā notiks fizikas skolotāju meistarklase, meklējot jaunas idejas fizikas stundu bagātināšanai un skolēnu aizrautības veicināšanai un eksakto zinātņu ekspertu diskusija un citas aktivitātes.

Ivita Bidere
AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv