Noskaidroti konkursa "FIZMIX Eksperiments" pusfinālisti


Jau 1.aprīlī tiešsaistes vidē tiksies 60 erudītākās komandas, lai sacenstos par iespēju iekļūt konkursa "FIZMIX Eksperiments" finālā un izcīnīt fizikā zinošāko jauniešu titulu. Skolēnu erudīcijas konkurss “FIZMIX Eksperiments” norisinās jau 27.reizi, un šogad tajā fizikas aizraujošo pusi iepazina teju tūkstotis skolēnu. 

No 21.februāra līdz 21.martam 192 komandas risināja atlases kārtas uzdevumus. Pusfinālā iekļuva 10 labākās komandas no katra Latvijas reģiona un Rīgas pilsētas, kopā 60 komandas, kas atlases kārtā ieguva visvairāk punktu. Vissīvākā konkurence par iespēju piedalīties konkursa nākamajā kārtā bija Latgalē un Rīgā. Šajos reģionos bija pieteicies lielākais komandu skaits – Latgali pārstāvēja 51 komanda, savukārt Rīgu – 40 komandas.

Daļa skolu šogad bijušas īpaši rezultatīvas, pusfinālā pulcējot vairākas komandas, piemēram, Rīgas 74.vidusskola, Rīgas 84.vidusskola, Siguldas Valsts ģimnāzija, Jelgavas 5.vidusskola, Jelgavas Valsts ģimnāzija, Nīcas vidusskola, Madonas Valsts ģimnāzija un citas. Maksimāli iespējamos 56 punktus konkursā ieguvusi tikai viena komanda, kas pārstāv Siguldas Valsts ģimnāziju. Zīmīgi, ka tieši šīs skolas skolēni pagājušā gadā ieguva godpilno otro vietu, savukārt komandas skolotājs – titulu “FIZMIX Skolotājs 2021”. Ar plašākiem atlases kārtas rezultātiem iespējams iepazīties šeit: https://www.fizmix.lv/eksperiments/komandu-tops.

Piektdien, 1.aprīlī, tiešsaistes vidē tiksies 60 erudītākās komandas, lai sacenstos par iekļūšanu finālā. Kā ierasts, finālā piedalīsies septiņas komandas – pa vienai no katra reģiona un Rīgas pilsētas, kā arī papildu komanda ar augstāko punktu skaitu neatkarīgi no reģionālās piederības. Konkursa “FIZMIX Eksperiments” fināla ietvaros 29. aprīlī plkst. 14.00 norisināsies Latvijas Fizikas diena, kuras tiešraidi portālā TVNET un platformā Facebook būs iespējams vērot ikvienam interesentam.

 

Par erudīcijas konkursu ''FIZMIX Eksperiments''
Konkursu rīko AS "Latvenergo", sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, ''TVNET", "Cido Grupa", ''Muesli Graci'', "Ādažu kraukšķi", "DPD", "Skrīveru saldumi", ''Elektrum Energoefektivitātes centrs'', ''Ilustrētā Junioriem'', "Adventures Zone'', ''Čili Pizza'', ''Roadgames'', ''SEIK'', "Lielvārds", "LMT", Vides Risinājumu Institūtu un "Aerodium".

AS "Latvenergo" rīkotais erudīcijas konkurss norisinās 27. reizi, pulcējot komandas no Latvijas skolām, kurās mācās 8. un 9. klašu skolēni. "FIZMIX Eksperiments" konkursa mērķis ir izglītot skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu ikdienā, veicināt jauniešos interesi par eksaktajām zinātnēm, saistošā veidā parādīt, kā teorētiskās zināšanas izmantot praksē, kā arī veicināt jauniešos profesionālu interesi, padziļināti apgūstot fiziku. Ar konkursa "FIZMIX Eksperiments" palīdzību gan skolotāji, gan skolēni var pārliecināties, ka fizika nav tikai sarežģīta teorija, bet tā eksistē mums visapkārt un var būt aizraujoša. Vairāk par konkursa norisi var lasīt www.fizmix.lv/eksperiments.

Ivita Bidere
AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv