Noskaidroti skolēnu erudīcijas konkursa "FIZMIX Eksperiments" finālisti


Vairākus mēnešus skolēnu erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” dalībnieki no visas Latvijas pierādīja savu erudīciju fizikā, un ir zināms, kuras komandas iekļuvušas konkursa finālā. 29.aprīlī katra reģiona spēcīgākās komandas Latvijas Fizikas dienas ietvaros sacentīsies par fizikā zinošāko jauniešu titulu. 

Teju tūkstotis skolēnu šogad pieņēma “FIZMIX Eksperimenta” izaicinājumu un pārbaudīja savas zināšanas fizikā. Pēc trīs aizvadītām konkursa kārtām no 192 komandām cīņu turpinās septiņas spēcīgākās, kuras tiksies konkursa finālā. Tajā varēja iekļūt viena komanda no katra reģiona, kā arī papildu komanda ar labāko rezultātu uzreiz pēc katra reģiona pirmās vietas ieguvējām.

Visaugstāko punktu skaitu konkursa iesildīšanās, atlases un pusfināla kārtā saņēma divas komandas – “Putns” no Rīgas 84. vidusskolas un “MOm” no Jelgavas 5. vidusskolas, katra iegūstot 76 punktus no 80. Finālā iekļuvuši arī skolēni no Siguldas Valsts ģimnāzijas, Skrundas vidusskolas, Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas un Daugavpils Valsts ģimnāzijas. Par uzvaru cīnīsies divas Zemgales komandas, jo viena no tām ieguva iespēju kļūt par septīto komandu, saņemot augstāko punktu skaitu uzreiz aiz reģionu pirmajām vietām.

Konkursa “FIZMIX Eksperiments” finālā iekļuvušās komandas:

  • RĪGA – "Putns", Rīgas 84. vidusskola;
  • RĪGAS REĢIONS – "Gaismas nesēji", Siguldas Valsts ģimnāzija;
  • VIDZEME – "Optrons UV", Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija;
  • ZEMGALE – "MOm" un “Zobrati”, Jelgavas 5. vidusskola;
  • KURZEME – "Andromeda", Skrundas vidusskola;
  • LATGALE – "Kilovati", Daugavpils Valsts ģimnāzija.

“Konkursa aizvadītās kārtas skolēniem bijušas izaicinājumiem un piedzīvojumiem pilnas – ekspertu sagatavotie uzdevumi rosināja domāt gan par nākotnes enerģiju, kas ir šī gada galvenā tēma, gan par komandas saliedētības nozīmi. Jaunieši konkursa gaitā risinājuši āķīgus teorētiskus un praktiskus uzdevumus un pat rīkojuši fizikas eksperimentu ballīti. Latvijas Fizikas diena arī skatītājiem un līdzjutējiem ļaus ieskatīties “FIZMIX Eksperimenta” aizkulisēs un uzzināt daudz jauna gan par fiziku, gan par nākotnes enerģiju,” stāsta AS ''Latvenergo'' valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Čakste.

Konkursa fināls un Latvijas Fizikas diena 29.aprīlī
Jau 29.aprīlī plkst. 14.00 konkursa “FIZMIX Eksperiments” fināla ietvaros norisināsies Latvijas Fizikas diena, kuras tiešraidi FIZMIX Facebook lapā būs iespējams vērot ikvienam interesentam. Pasākumā tiks runāts par nākotnes enerģiju, rādīti elpu aizraujoši eksperimenti un pārbaudītas skatītāju zināšanas tiešsaistes viktorīnā. Latvijas Fizikas dienas izskaņā tiks noskaidroti un apbalvoti konkursa “FIZMIX Eksperiments” uzvarētāji.

Par erudīcijas konkursu ''FIZMIX Eksperiments''
Konkursu rīko AS "Latvenergo", sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, ''TVNET", "Cido Grupa", ''Muesli Graci'', "Ādažu kraukšķi", "DPD", "Skrīveru saldumi", ''Elektrum Energoefektivitātes centrs'', ''Ilustrētā Junioriem'', "Adventures Zone'', ''Čili Pizza'', ''Roadgames'', ''SEIK'', "Lielvārds", "LMT", Vides Risinājumu Institūtu un "Aerodium".

AS "Latvenergo" rīkotais erudīcijas konkurss norisinās 27. reizi, pulcējot komandas no Latvijas skolām, kurās mācās 8. un 9. klašu skolēni. "FIZMIX Eksperiments" konkursa mērķis ir izglītot skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu ikdienā, veicināt jauniešos interesi par eksaktajām zinātnēm, saistošā veidā parādīt, kā teorētiskās zināšanas izmantot praksē, kā arī veicināt jauniešos profesionālu interesi, padziļināti apgūstot fiziku. Ar konkursa "FIZMIX Eksperiments" palīdzību gan skolotāji, gan skolēni var pārliecināties, ka fizika nav tikai sarežģīta teorija, bet tā eksistē mums visapkārt un var būt aizraujoša. Vairāk par konkursa norisi var lasīt www.fizmix.lv/eksperiments.

Ivita Bidere
AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv