#TiekamiesTagad – no 23. maija atvērtas Enerģētikas muzeja Ķegumā un Pļaviņu HES vēstures ekspozīcijas


Sestdien, 23. maijā, apmeklētājiem durvis ver Enerģētikas muzeja ekspozīcija Ķegumā un Pļaviņu HES vēstures ekspozīcija Aizkrauklē. Ķeguma brīvdabas ekspozīcija Daugavas krastā ļauj iepazīt unikālu industriālo mantojumu. Abās ekspozīcijās ir pieejamas plašas digitālās iespējas, kas ļauj to saturu iepazīt individuāli un distancēti.

Enerģētikas muzejs, verot durvis apmeklētājiem, piedalās kopējā Latvijas muzeju biedrības organizētajā muzeju informatīvajā kampaņā #TiekamiesTagad. Tās ietvaros apmeklētāju ērtībai muzejā izvietoti spilgti dzelteni vienota dizaina un informācijas materiāli, kas veidoti saskaņā ar valstī noteiktajām sanitārā protokola prasībām un aicina apmeklētājus rūpēties par sev un apkārtējiem drošu viesošanos muzejā. Vairāk informācijas par kampaņu biedrības mājas lapā www.muzeji.lv

Lai nodrošinātu sanitārā protokola prasības, Enerģētikas muzeja ekspozīcijā Ķegumā vienlaicīgi drīkstēs atrasties 10 apmeklētāji, savukārt Pļaviņu HES vēstures ekspozīcijā 5 apmeklētāji. Apmeklētāji tiek lūgti muzeju apmeklēt tikai tad, ja tiem nav saslimšanas simptomu. Muzejā ir jāievēro 2 m distance vienam no otra, izņemot vienā mājsaimniecībā dzīvojošos. Rūpējoties par apmeklētāju drošību, ekspozīcijās izvietotas informatīvās norādes, pieejami dezinfekcijas līdzekļi un vienreizlietojamie cimdi multimediju satura izpētei.

Enerģētikas muzeja pamatekspozīcijā piedāvājam izzināt Latvijas enerģētikas nozares un Latvenergo koncerna vēsturi un attīstību. Brīvdabā apskatāms unikāls industriālais mantojums – vēsturiskā Ķeguma HES turbīna, Pļaviņu HES turbīnas daļa, 110 kV un 20 kV brīvgaisa komutācijas un citas tehnoloģiskās iekārtas.

Ekspozīcijas apmeklētājiem ir pieejama mobilā lietotne "Enerģētikas muzeja mobilais gids", kuru var lejupielādēt savās viedierīcēs. Mobilajā lietotnē 24 eksponāti ir papildināti ar digitālu saturu – vēsturiskiem videosižetiem, fotogrāfijām un interesantiem faktiem, ļaujot padziļināti iepazīt enerģētikas vēsturi un mantojumu. Mobilā lietotne "Enerģētikas muzeja mobilais gids" ir pieejama muzeja teritorijā Ķegumā, izmantojot viedierīces.

Apmeklētāji aicināti apskatīt ekspozīcijas jaunumu – kinētisko sienu "Elektrības ceļš", kura interaktīvā un iesaistošā veidā ikvienam interesentam piedāvā uzzināt par elektroenerģijas ražošanu AS "Latvenergo", elektroenerģijas tirgu, pārvadi, sadali un piegādi lietotājiem, kā arī par energoefektīvu elektroenerģijas lietošanu.

Pļaviņu HES vēstures ekspozīcijā ar digitālo tehnoloģiju palīdzību apmeklētājiem ir iespēja iepazīt Pļaviņu HES no celtniecības sākuma līdz izaugsmei par lielāko elektroenerģijas ražotni Latvijā. Modernizētā ekspozīcija izvirzīta Latvijas muzeju biedrības Gada balvai – 2020 nominācijā Gada ekspozīcija.

Enerģētikas muzeja ekspozīcija Ķegumā atvērta no otrdienas līdz svētdienai no 9.00 līdz 17.00. Pļaviņu HES vēstures ekspozīcija atvērta sestdienās un svētdienās no 9. 00 līdz 17.00. Pļaviņu HES. Ekskursijas AS "Latvenergo" ražotnēs nav pieejamas līdz 9. jūnijam. Papildus informācija sadaļā Enerģētikas muzejs, e-pasts: muzejs@latvenergo.lv, tālrunis: + 371 20208952.

Ivita Bidere
AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv